A képzésről
A kommunikáció- és médiatudomány alapszakon megismerheted a média működését, a kommunikációs stratégiák alapjait, miközben bepillantást nyersz mindezek vállalati működésre gyakorolt hatásaiba is. Olyanoknak ajánlott, akik egyszerre érdeklődnek az üzlet és a média, a PR, valamint a marketing világa iránt.
A szakon végzettek megtanulnak hatékonyan kommunikálni, átélhetik az alkotás örömét, és alakíthatják egy üzleti szereplő kommunikációs világát. Szakunk fontos jellemzője az üzleti kommunikációs irányultság, mégis a BGE saját médiaműhelyében kipróbálhatod magad tartalomgyártóként, riporterként, interjúalanyként, operatőrként és vágóként is.
A képzés főbb jellemzői
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik jól ismerik az üzleti kommunikáció, a kreatív iparágak és a médiapiac világát. Emellett hatékonyan kommunikálnak minden helyzetben, készségszinten használják a digitális kommunikáció eszközeit, jártasok a tartalomgyártásban, és képesek önállóan ellátni a kampánytervezéssel, a hírnévmenedzsmenttel és a válságkezeléssel kapcsolatos feladatokat. A képzést elvégezve kommunikátor szakképzettséget igazoló diploma szerezhető.
A kommunikáció- és médiatudomány alapszak oktatása a belvárosi kampuszunkon folyik. A képzést indítjuk nappali munkarendben magyar és angol nyelven, illetve levelező munkarendben magyar nyelven. Állami ösztöndíjas helyeink mellett a képzés önköltséges formában is elérhető. A magyar nyelvű képzés önköltsége 460.000 Ft/félév, az angol nyelvűé 690.000 Ft/félév és az állami ösztöndíjas hallgatóknak angol nyelvű képzésen 230.000 Ft/félév idegen nyelvi hozzájárulási díjat kell fizetniük.
A képzés tartalma
Képzésünk során az általános társadalomtudományi tantárgyak mellett az gazdaságtudományok ismeretköreire (például üzleti kommunikáció, marketing, kommunikációs készségfejlesztés, digitális kommunikáció, kommunikációs stratégiák és kríziskommunikáció, PR és hírnévmenedzsment, kultúraközi kommunikáció) is kitérünk. Így végzett hallgatóink könnyedén folytathatják tanulmányaikat nem csak tudományterületen belül, de gazdasági mesterszakokon is.
Gyakorlatorientált képzésünkkel hallgatóinkat arra készítjük fel, hogy a munkaerőpiacon hazai és multinacionális cégek, állami szervezetek kommunikációs szakembereként, szóvivőjeként, vagy épp digitális tartalomgyártóként, közösségimédia-menedzserként, PR-szakértőként, válságkommunikációs tanácsadóként helyezkedjenek el. Ezek mellett természetesen rádiós, televíziós vagy online újságíróként, műsorvezetőként, rendezvényszervezőként és kreatív szövegíróként is sikeres karrierbe kezdhetnek.