Tanulmányok
Turizmus-vendéglátás alapszakon 2., Kereskedelem és marketing alapszakon pedig 4., Közösségszervezés alapszakon 3. félév, Turizmus-menedzsment mesterszakon 2. félév végén. FOSZK képzés esetén nem kell specializációt választani, erre a jelentkezéskor már sor került.
Egy félévben a mintatanterv szerint 30 kredit értékben ajánlott tárgyakat felvenned.
Kereskedelem és marketing és Turizmus-vendéglátás FOSZK képzéseken 120 kreditet kell teljesíteni, amiből 30 kredit a szakmai gyakorlat.
Kereskedelem és marketing és Turizmus-vendéglátás (2020 előtt kezdettek) alapképzési szakon 210 kreditet kell teljesíteni, amiből 20 kredit a szakmai gyakorlat, 7 pedig a szakdolgozat.
Turizmus-vendéglátás alapképzési szakon 2020-tól 240 kreditet kell teljesíteni, amiből 50 kredit a szakmai gyakorlat, 7 pedig a szakdolgozat.
Közösségszervezés alapképzési szakon 180 kreditet kell teljesíteni, amiből 12 kredit a szakmai gyakorlat.
Turizmus-menedzsment mesterképzési szakon 120 kreditet kell teljesíteni.
A kredik túlteljesíthetőek 10%-kal ingyenesen, ezt követően 5000 Ft/kredit díjat kell fizetni minden teljesített tárgy után.
Minden félévben egyetlen tantárgynál egy alkalommal kérheted az eredményes vizsga (jó, közepes vagy elégséges érdemjegy) javítását ismételt vizsga keretében.
Amennyiben javítani szeretnél, be kell adnod egy kérvényt Neptunon keresztül. Ezt az Ügyintézés – Kérvények fülön, a “Sikeres/eredményes vizsga javítása iránti kérelem” beadásával lehet megtenni.
A gyakorlati jeggyel záródó tantárgynál nincs ismételt vizsgára lehetőség. Ez alól kivételt jelent, ha az adott tárgy a tanterv szerint beszámít az oklevél átlagába és a hallgató kéri a javítási lehetőséget.
Ha gyakorlati jegyet szeretnél javítani, akkor a “Sikeres/eredményes vizsga javítása iránti kérelem (Oklevélbe beszámító tárgyakra vonatkozóan)” kérvényt kell beadni.
Ha az ismételt vizsga eredménye elégtelen, akkor a tantárgyból már megszerzett kreditpontok elvesznek és javítóvizsgát kell tenni.
Eredményes vizsgával teljesített tárgyból ismételt vizsgát tenni abban a félévben lehet, amelyikben a hallgató az eredményes vizsgát letette. Ez alól kivételt jelent az oklevél átlagába beszámított tárgy, amiből a hallgató későbbi félévben is kérheti a javítás lehetőségét. A javítás kizárólag az oklevél átlagának megállapítására vonatkozhat. Az e bekezdésben megfogalmazott, kivételt jelentő rendelkezés utoljára azoknál a hallgatóknál alkalmazható, akik a 2018/2019-es tanévben kezdték meg tanulmányaikat az egyetemen.
Egy félévben egy tárgyból 3 vizsgalehetőséged van. Amennyiben a tárgy a tanterv szerint gyakorlati jeggyel zárul, 2 vizsgalehetőséged van egy félévben.
A vizsgakurzus a kurzusmeghirdetés olyan formája, amelyhez nem tartozik kontaktóra, csak vizsgalehetőség. Vizsgakurzust csak az a hallgató vehet fel, aki az adott képzési jogviszonyában korábban a tantárgy félévközi követelményeinek eleget tett, aláírást szerzett.
24 órával a vizsga kezdete előtt van lehetőséged le vagy feljelentkezni az adott vizsgára. Ha nem jelentkezel le, és mégsem jelensz meg a vizsgán, akkor 3500 Ft-os Vizsgamulasztási díjat kell fizetned.
Ha már elindult a vizsgajelentkezés, de mégsem engedi felvenni neked a Neptun a vizsgát, akkor elsőként érdemes lehet megnézni a hibaüzenetet, amit kiad, így könnyen megtudhatod, milyen okból nem engedi.
A leggyakoribbak:
- Nincs aláírásod a tárgyból. Vannak tanárok, akik csak az utolsó szemináriumot követően adják meg az aláírást, vagy ha megírtad a 2. zh-t. A Neptun küld üzenetet, amikor az aláírás beírásra került, így erről nem fogsz lemaradni!
- Lejárt határidejű fizetési tételed van. Lehet, hogy nem fizetted be az előző havi kollégiumi díjat, a tantárgy újrafelvételi díjat vagy esetleg a tandíj 2. részletét. A Neptun – Pénzügyek – Befizetések fülön meg tudod nézni, hogy van-e olyan tétel, aminek lejárt a határideje. Ha igen, fizesd be és tudsz is vizsgára jelentkezni!
- Nem fizetted be az Ismételt vizsgadíjat. Ha ez már összesítve legalább a 3. vizsgád a tárgyból, akkor Ismételt vizsgadíjat kell fizetned. Ez 3500 Ft és magadnak kell kiírni a Neptunban a Pénzügyek – Befizetés fülön, a Tételkiírás gombra kattintva. Ha ezt kiírtad és befizetted, akkor fel is tudod venni a vizsgát!
- Ha rád a fent említettek egyike sem igaz, mégsem tudod felvenni a vizsgát, írj nekünk és segítünk!
A tanterv szöveges részében, a 13. pontban találod, hogy melyik tárgyak számítanak bele az oklevél minősítésébe. Ha 2016/2017-es tanévben vagy azelőtt kezdtél, akkor a HKR III. számú mellékletében találod.
Regisztrációs időszakban az Ügyintézés - Beiratkozás/Bejelentkezés fülön keresztül.
Menj fel az uni-bge.hu oldalra. A jobb felső sarokban kattints a 'Hasznos linkekre', majd a Dokumentumtárra. Kattints a 'Tantervek' mappára, majd válaszd ki a felvétel évének megfelelő mappát. Ezután válaszd ki a képzési szintnek megfelelő mappát (idegennyelvű képzés esetén a képzés nyelvét). Ebben a mappában találod a szöveges tantervet (pdf), ami tartalmazza pl. a specializáció választás feltételeit, nyelvvizsgakövetelményeket. Ha a munkarendnek megfelelő mappára kattintasz, akkor le tudod tölteni a táblázatos mintatantervet, ami tartalmazza a tantárgyakat, előkövetelményeket, hogy mi melyik félévre ajánlott.
A tanév rendjét az egyetem honlapján találod.
Igen, akár egyszerre két specializációt is választhatsz. Ezt a HÜCS-nak kell jelezned, a specializáció választáskor.
Egymást követően maximum 2 félévig lehet passzív a státuszod, a teljes képzési idő alatt maximum 4 félévet lehetsz passzív.
Viszont tudod kérvényezni, hogy ennél hosszab ideig lehess passzív, feltéve, hogy a hallgatói jogviszonyból eredő kötelezettségeidnek szülés, baleset, betegség vagy más váratlan ok miatt, önhibádon kívül nem tudsz eleget tenni.
Ez szakonként változik, általában kreditértékhez és/vagy tárgyak teljesítéséhez kötött. A szakod tantervében megtalálod.
Lehetséges, hogy nincs tárgyfelvételi időszak, lejárt határidejű fizetési tételed van vagy nem teljesítetted a tárgy előkövetelményét. A Neptun által kiírt hibaüzenetből ki szokott derülni ennek az oka.
Lehetséges, hogy nincs tárgyfelvételi időszak, lejárt határidejű fizetési tételed van vagy nem teljesítetted a tárgy előkövetelményét. A Neptun által kiírt hibaüzenetből ki szokott derülni ennek az oka.
Egy tantárgyból az első KÉT alkalom díjmentes, a harmadik vizsgalehetőségtől pedig 3500 forint vizsgadíjat kell fizetni, amit mindenkinek magának kell kiírnia a Neptun rendszerén keresztül.
Ezt a Pénzügyek – Befizetés fülön belül tudod megtenni. Kattints a Tétel kiírás gombra, majd a Fizetési jogcímeknél válaszd ki az Ismételt vizsgadíjat, majd a Féléveknél válaszd ki az aktuális félévet, a Tárgyaknál pedig azt a tárgyat, amiből a vizsgát szeretnéd tenni. Ezután kattints a Tétel kiírására, majd fizesd be a tételt a SimplePay-el.
Abban az esetben is kell fizetni, amennyiben nem jelensz meg a vizsgán és erről nem viszel igazolást. Szintén 3500 forintot kell ebben az esetben fizetni.
- Turizmus-vendéglátás FOSZK: 4 félév
- Kereskedelem és marketing FOSZK: 4 félév
- Kereskedelem és marketing alapképzés: 7 félév
- Közösségszervezés alapképzés: 6 félév
- Turizmus-vendéglátás alapképzés: 7 félév, 2020-tól 8 félév
Felsőoktatási szakképzések:
Turizmus-vendéglátás [Turizmus]
Turizmus-vendéglátás [Vendéglátás]
Kereskedelem és marketing [Kereskedelem]
Kereskedelem és marketing [Logisztika]
Alapképzések:
Kereskedelem és marketing
- magyar (nappali, levelező)
- angol (nappali)
- német
Turizmus-vendéglátás
- magyar (nappali, levelező)
- angol (nappali)
- német
Közösségszervezés
- magyar (nappali, levelező)
Üzleti szakoktatót
- magyar (levelező)
Mesterképzés:
Turizmusmenedzsment
- magyar (levelező)
- angol (nappali)
Közgazdásztanár (kereskedelem-marketing)
Két feltételt kell teljesíteni ahhoz, hogy állami ösztöndíjas hallgató maradhass: az utolsó két aktív félévében összesen legalább 36 kreditet kell szerezned, és el kell érnie a HKR-ben ismertetett, rendelet szerinti súlyozott tanulmányi átlagot. 2019/2020. tanévtől ez közösségszervezés szakon 3.25, a többi szakon pedig 3.00.
Az átsorolás még abban az esetben történhet meg, ha a képzési idő + 2 félév alatt nem tudod teljesíteni a képzést.
Ha sikeresen nyelvvizsgát szereztél, azt be kell mutatnod az Egyetemen. Ezt kétféleképpen teheted meg: személyesen beviszed a HSZO-ra vagy elküldöd nekik e-mailben szkennelve. Ha a nyelvvizsgát leellenőrizték, akkor a Neptunban is látni fogod a Saját adatok - Képzettségek - Nyelv fülön. Amíg nem szerzed meg és mutatod be az képzettség megszerzéséhez szüksééges nyelvvizsgát, nem állítják ki az okleveled.
Diákhitel
Legegyszerűbb közvetlenül a Diákhitel Központban intézheti. Amennyiben Diákhitelből szeretnéd finanszírozni a tanulmányaid, az önköltség-befizetési határidőt megelőzően fel kell rögzítenie a Diákhitel szerződésszámot a Neptun rendszerben (Pénzügyek/Beállítások/Diákhitel2) és ezt követően a kiírt tételhez is hozzá kell rendelnie azt (Pénzügyek/Befizetés fül, majd a tétel sorának végén kapcsolj a ‘+’ jelre, majd a ‘Diákhitel2‘-re).
A költségtérítéses vagy önköltséges finanszírozású képzésben részt vevő hallgató – minden egyes, aktív tanulmányi félévre történő bejelentkezést megelőzően – a tanulmányi félév regisztrációs időszakának kezdetét megelőző hét utolsó munkanapjáig köteles befizetni a képzési szerződésében rögzített féléves költségtérítési díj, önköltség 45%-át. A költségtérítési díj, önköltség első részletének megfizetése a tanulmányi félévre történő bejelentkezés feltétele.
Gólyáknak
Kötelező teendők:
Bejelentkezés az Egyetem informatikai rendszerébe
Beiratkozási kérelem kitöltése
Finanszírozási feltételek megismerése
Képzési díjak befizetése
Kurzusfelvétel, órarend összeállítása
Személyes beiratkozás
Diákigazolvány igénylése
Fakultatív teendők:
Képzés helyszínének megválasztása (néhány szakon), erről az érintettek külön tájékoztatást kapnak
Kollégiumi jelentkezés (igény esetén)
Ösztöndíjak megismerése
Diákhitel igénylése (szükség esetén)
Kreditelismerési kérelem beadása (amennyiben vannak felsőoktatásban szerzett kreditpontjai)
A részletes teendőket megtaláljátok az egyetem honlapján, a Neptun kódotok alapján.
Informatikai tippek
Nézd meg az e-mailjeid, mivel a felvételt követően az egyetem kiküldte neked. Ha nem találod, írj egy e-mailt a HÜCS-nek.
A felhasználóneved a Neptun kódod, a jelszavad pedig az, amit a Neptunban is használsz.
Az felhasználóneved a Neptun kódod vagy a Neptunban rögzített e-mail címed (nem az @unibge.hu végű), a jelszavad pedig a Neptunban is használt.
Az azonosítód a Neptun kódod, a jelszavad pedig a Neptunban használatos jelszavad.
Az @unibge.hu végű e-mail címeddel és a Neptunban is használt jelszavaddal tudsz bejelentkezni. Ha nincs még BGE-s e-mail címed, itt tudsz regisztrálni.
Az outlook.com oldalon keresztül. Az @unibge.hu végződésű e-mail címeddel és azzal a jelszóval tudsz belépni, amit a Neptunban is használsz.
Az eduroam hálózatát használva tudsz csatlakozni. Itt megtalálsz minden információt:
Kérvények
Általában a kurzusjelentkezési időszakban lehet leadni a kurzusbővítési- és indítási kérelmeket. Az aktuális időpontot megtalálod a Neptun keződoldalán.
A Modulo rendszerében a Képzési területen belüli Kar/szak/szakirány/specializáció/képzési hely/képzési nyelv váltás engedélyezése űrlapot kell kitölteni. Általában a FOSZK-os hallgatóknál merül fel ez a kérdés, hogy szeretnének alapképzésre átjelentkezni. Számukra szoktuk ajánlani, hogy végezzék el a képzést és utána jelentkezzenek újra alapképzésre, hiszen számukra találta ki az egyetem a rövidített képzést.
Kollégium
Év közben csak várólistára tudsz jelentkezni. Ha van üresedés és be tudsz költözni, értesítenek majd.
Felsőbbévesek júliusban tudnak jelentkezni kollégiumba a következő tanévre. Az elsőéveseknek a felvételt követően, július végétől augusztus első feléig lehet jelentkezni.
A kollégiumban 2 és 4 ágyas szobák vannak. Jelentkezéskor tudod megadni, hogy szeretnél-e 2 ágyas szobában lenni, ha van rá lehetőség.
A kollégiumi jelentkezéskor meg tudod adni, hogy kikkel szeretnél egy szobában lenni. Ha lehetséges, ők lesznek majd a szobatársaid.
A kollégiumba jelentkezhet a BGE KVIK minden nappali munkarendben tanuló hallgatója, képzési szinttől és finanszírozási formától függetlenül.
Külföldi tanulmányok
Az aktuális pályázatokat mindig az Egyetem honlapján találjátok. Általában február végétől március közepéig lehet ezeket beadni a következő tanév őszi és tavaszi félévére is.
A BGE KVIK partnerintézményeit a KVIK oldalán találod országonként.
Ha Erasmus+ pályázattal, kettősdiploma programmal, vagy külföldi tanulmányokkal kapcsolatban van kérdésed, akkor a Nemzetközi Mobilitási Iroda tud segíteni.
Pénzügyek
A Neptunban, a Pénzügyek - Befizetés fülön. A tétel(ek) kijelölése után kattints a Befizetés gombra. Ezután SimplePayen keresztül, bankkártyával tudod befizetni a tandíjad.
Szakami gyakorlat
A Karrier Platformra való bejelentkezés után.
Szakmai gyakorlattal kapcsolatos kérdésekkel tudod a Karrier Irodát keresni.
Vizsgák, záróvizsgák
Egy félévben egy tárgyból 3 vizsgalehetőséged van. Amennyiben a tárgy a tanterv szerint gyakorlati jeggyel zárul, 2 vizsgalehetőséged van egy félévben.
A vizsgakurzus a kurzusmeghirdetés olyan formája, amelyhez nem tartozik kontaktóra, csak vizsgalehetőség. Vizsgakurzust csak az a hallgató vehet fel, aki az adott képzési jogviszonyában korábban a tantárgy félévközi követelményeinek eleget tett, aláírást szerzett.
Ha már elindult a vizsgajelentkezés, de mégsem engedi felvenni neked a Neptun a vizsgát, akkor elsőként érdemes lehet megnézni a hibaüzenetet, amit kiad, így könnyen megtudhatod, milyen okból nem engedi.
A leggyakoribbak:
Nincs aláírásod a tárgyból. Vannak tanárok, akik csak az utolsó szemináriumot követően adják meg az aláírást, vagy ha megírtad a 2. zh-t. A Neptun küld üzenetet, amikor az aláírás beírásra került, így erről nem fogsz lemaradni!
Lejárt határidejű fizetési tételed van. Lehet, hogy nem fizetted be az előző havi kollégiumi díjat, a tantárgy újrafelvételi díjat vagy esetleg a tandíj 2. részletét. A Neptun – Pénzügyek – Befizetések fülön meg tudod nézni, hogy van-e olyan tétel, aminek lejárt a határideje. Ha igen, fizesd be és tudsz is vizsgára jelentkezni!
Nem fizetted be az Ismételt vizsgadíjat. Ha ez már összesítve legalább a 3. vizsgád a tárgyból, akkor Ismételt vizsgadíjat kell fizetned. Ez 3500 Ft és magadnak kell kiírni a Neptunban a Pénzügyek – Befizetés fülön, a Tételkiírás gombra kattintva. Ha ezt kiírtad és befizetted, akkor fel is tudod venni a vizsgát!
Ha rád a fent említettek egyike sem igaz, mégsem tudod felvenni a vizsgát, írj nekünk és segítünk!
24 órával a vizsga kezdete előtt van lehetőséged le vagy feljelentkezni az adott vizsgára. Ha nem jelentkezel le, és mégsem jelensz meg a vizsgán, akkor 3500 Ft-os Vizsgamulasztási díjat kell fizetned.
A tanterv szöveges részében, a 13. pontban találod, hogy melyik tárgyak számítanak bele az oklevél minősítésébe. Ha 2016/2017-es tanévben vagy azelőtt kezdtél, akkor a HKR III. számú mellékletében találod.