A képzésről
A pénzügy mesterszakon elmélyült ismereteket szerezhetsz a vállalati pénzügyek, befektetések és pénzügyi elemzések területén. Az elméleti alapok mellett a pénzügyi piacok legfrissebb trendjeivel és gyakorlati tudnivalóival is megismerkedhetsz, és képes leszel önálló, kreatív, elemző és vezető tevékenységre a vállalati és a közszektorban egyaránt. A képzés elvégzése segít hogy összetettebb, nagyobb szakmai kihívást jelentő feladatok megoldására, vezetői feladatok elvégzésére is alkalmas legyél. Ha érdekel a pénz- és tőkepiacok működése, a kockázatkezelés, valamint a pénzügyi tervezési és elemzési stratégiák, akkor ez a szak neked való.
Mesterképzésünk diplomamunka- és záróvizsga-rendszere szakít a hagyományos megoldással. Szakmai projektfeladat tantárgyak mentén kifejezetten a szakmában elvárt feladatok megoldására készítünk fel a képzés két záró félévében, diplomamunkádat és a záróvizsgádat is ilyen feladatok mentén kell teljesítened. Emellett természetesen a képzés témaköreit érintő kutatásainkba hallgatóink is be tudnak csatlakozni – Tudományos DiákKöri munkájukat vagy PhD tanulmányaikat megalapozandó.
A képzés főbb jellemzői
A BGE pénzügy mesterképzési szakja bármelyik gazdasági alapszak észszerű folytatása lehet, nem csak a pénzügy és számvitelé, sőt, sokan választják műszaki vagy informatikai területekről is. A képzés során a legkülönfélébb oktatásmódszertani eszközök (például szimulációk, esettanulmányok, csapatmunka) szolgálják az elmélyült tudás és naprakész ismeretek megszerzését, a pénzügyekben való gyakorlati jártasság megalapozását. A képzést elvégezve okleveles közgazdász pénzügy szakon szakképzettséget igazoló diploma szerezhető.
A pénzügy mesterképzési szak oktatása a zuglói kampuszunkon folyik. A képzést levelező munkarendben magyar nyelven indítjuk. Állami ösztöndíjas helyeink mellett a képzés önköltséges formában is elérhető. A képzés önköltsége 520.000 Ft/félév.
A képzés tartalma
A képzés során elsajátítható szakmai ismereteket (például pénzügyi piacok működése, beruházási és finanszírozási döntések, pénzügyi közvetítő intézmények működése, a kockázatok mérése és kezelése, a FinTech jellemzői) sajátíthatsz el. Az alapozó ismeretek, az alapképzésen megtanított ismeretekhez képest magasabb szinten, a pénzügyek mélyebb megértéséhez és alkalmazásához szükséges szilárd és korszerű ismereteket adnak (például adatbányászat, pénzügyi kontrolling, vállalkozások adózása, haladó vállalati pénzügyek). Mindezek mellett olyan kompetenciákat fejleszthetsz, mint az együttműködés, közös munkában való részétel, csapatirányítás.
A pénzügy mesterképzési szakon végzettek jellemzően a hazai és a nemzetközi pénzügyi szolgáltató vállalatok, könyvvizsgáló cégek tanácsadási részlegein, a multinacionális vállalatok pénzügyi és elemzési-tervezési osztályain, vagy az országos hatáskörű intézmények és a helyi önkormányzatok (NAV, Állami Számvevőszék, Nemzetgazdasági Minisztérium, nagyobb önkormányzatok hivatalai), és nem kormányzati közszolgáltató intézmények számviteli, elemzői és ellenőrzési osztályain helyezkednek el.