Budapest, 2021. július 22. – Hazánk elsőszámú üzleti egyetemén, a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) idén szeptemberben 6 448 elsőéves kezdheti meg tanulmányait, 16 százalékkal többen, mint tavaly. Az előző évekhez hasonlóan idén tovább növekedett az állami ösztöndíjasként bekerült hallgatók aránya.
A BGE a jelentkezők száma alapján az ország harmadik legnépszerűbb egyeteme, amely elismertségét a piaci igényekhez illesztett, jól kialakított képzési portfóliójának köszönheti, hiszen a tíz legnépszerűbb magyarországi alapszak közül öt szerepel a kínálatában. Az augusztus 1-től alapítványi fenntartásban működő intézmény népszerűségét és az üzleti fókuszú képzések iránti töretlen érdeklődést igazolják az idei felvételi eredmények is, hiszen az általános felvételi eljárást követően a 2021/2022-es tanévben 6 448 elsőéves kezdheti meg tanulmányait az egyetemen. Tavaly 5 547 fő nyert felvételt a három budapesti karra, így az idén 16 százalékkal több az újonnan felvett hallgatók száma.
A korábbi évekhez hasonlóan idén is növekedett az állami ösztöndíjasként bekerült hallgatók aránya: a felvett hallgatók közel 67 százaléka állami ösztöndíjasként kezdi majd meg tanulmányait a BGE-n. Emellett az egyetem mindhárom karán – Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar, Külkereskedelmi Kar, Pénzügyi és Számviteli Kar – emelkedett idén a felvett hallgatók száma. A jelentkezők többsége a kereskedelem és marketing, a gazdálkodási és menedzsment, a turizmus-vendéglátás, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, valamint a gazdaságinformatikus alapképzési szakokra tette le a voksát.
„Minden várakozásunkat felülmúlták az idei eredmények, különösen, hogy az eddigi rekordot hozó 2019-es évvel összehasonlítva is növelni tudtuk vonzerőnket. Ez egyértelműen mutatja, hogy sikeresek az elmúlt években elvégzett fejlesztéseink, így egyre több jelentkező számára nyilvánvaló, hogy a BGE-n való tanulás és diplomaszerzés kiválóan megtérülő befektetést jelent a jövőbe. Továbbra is azon leszünk, hogy a szakmai fejlődéshez szükséges ismeretek megszerzése mellett támogassuk hallgatóinkat mindazon törekvéseikben, melyek egyéni céljaik megvalósítását, személyiségük fejlődését és az egyetemi évek tartalmas eltöltését szolgálják” - hangsúlyozta prof. dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora.
Azok, akik lemaradtak a felvételiről, vagy nem nyertek felvételt, a pótfelvételi eljárás keretében adhatják be jelentkezésüket a Budapesti Gazdasági Egyetemre.
További információt az Egyetem pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzéseiről ezen az oldalon talál.