A képzésről
A számvitel mesterképzési szakon mélyreható ismereteket szerezhetsz a pénzügyi beszámolók készítéséről, könyvvizsgálatról, adózásról és kontrollingról. Itt megtanulhatod az összetett számviteli szabályozások alkalmazását és a vállalatok pénzügyi folyamataival kapcsolatos döntéshozatali eljárásokat. A BGE számvitel mesterképzési szakján az elméleti és gyakorlati, üzleti és módszertani ismeretek megszerzése mellett tudatosan fejlesztheted vezetői képességeidet is, hogy felkészülj közép- és felsővezetői feladatok ellátására, a gazdálkodó szervezetek környezetének rendszerszemléletű elemzésére, illetve különféle gazdasági intézmények számviteli és ellenőrzési rendszerének menedzselésére.
Mesterképzésünk diplomamunka- és záróvizsga-rendszere szakít a hagyományos megoldással. Szakmai projektfeladat tantárgyak mentén kifejezetten a szakmában elvárt feladatok megoldására készítünk fel a képzés két záró félévében, diplomamunkádat és a záróvizsgádat is ilyen feladatok mentén kell teljesítened. Emellett természetesen a képzés témaköreit érintő kutatásainkba hallgatóink is be tudnak csatlakozni – Tudományos DiákKöri munkájukat vagy PhD tanulmányaikat megalapozandó.
A képzés főbb jellemzői
A számvitel szakma egyre nyitottabbá válik a nemzetközi standardok, valamint a vállalati pénzügyek, pénzügyi elemzések irányába, amely változást a BGE számvitel mesterképzési szak tanterve is tükrözi – tantárgyi kínálatunk messze túlmutat a hagyományos számviteli képzési tantárgykörön. Oktatási módszereinkben építünk a projektalapú, csoportmunkán alapuló feladatokra. Képzésünkre nem csak pénzügy és számvitel alapszakon végzetteket várunk, tantervünk úgy épül fel, hogy bármelyik gazdasági alapszakon végzettek folytathassák itt tanulmányaikat. A képzést elvégezve okleveles közgazdász számvitel szakon szakképzettséget igazoló diploma szerezhető. A végzettséggel párhuzamosan lehetőség nyílik a mérlegképes könyvelői képesítés megszerzésére. A képzés ACCA akkreditációval rendelkezik.
A számvitel mesterképzési szak oktatása a zuglói kampuszunkon folyik. A képzést levelező munkarendben magyar nyelven indítjuk. Állami ösztöndíjas helyeink mellett a képzés önköltséges formában is elérhető. A képzés önköltsége 520.000 Ft/félév.
A képzés tartalma
A képzés főbb szakmai ismeretkörei (például IFRS, haladó pénzügyi számvitel, haladó vezetői számvitel, konszolidált beszámolók, könyvvizsgálat, kontrollingrendszerek) jól lefedik a hagyományos számviteli képzési tantárgykör minden részletét. Az okleveles közgazdászoktól elvárható átfogó szemléletmódot az általános gazdaságtudományi ismeretkörök (például haladó vállalati pénzügyek, vállalkozások adózása, vállalatértékelés, stratégiai menedzsment) adják.
Végzett hallgatóink nagyvállalatoknál, multinacionális cégeknél, KKV-knál vagy országos hatáskörű intézményeknél és helyi önkormányzatoknál helyezkednek el. Értenek ugyanis a hazai és nemzetközi gazdasági folyamatokhoz, a számviteli tevékenységgel összefüggő gazdasági problémák elemzéséhez.