A képzésről
A vezetés és szervezés mesterképzési szakon átfogó ismereteket szerezhetsz a vállalatok irányításáról, a stratégiai tervezésről és a szervezetfejlesztésről. A BGE vezetés és szervezés szakján az új évezred üzleti világára készítünk fel. Megismered a megváltozott üzleti modellek, a hálózatosodó érték- és ellátási láncok által jelentett kihívásokat és a rájuk adható válaszokat, miközben a szükséges soft skilljeidet is fejleszted. Olyanoknak ajánlott, akik szeretnének vezetői pozícióban hatékonyan szervezni és irányítani.
Mesterképzésünk diplomamunka- és záróvizsga-rendszere szakít a hagyományos megoldással. Szakmai projektfeladat tantárgyak mentén kifejezetten a szakmában elvárt feladatok megoldására készítünk fel a képzés két záró félévében, diplomamunkádat és a záróvizsgádat is ilyen feladatok mentén kell teljesítened. Emellett természetesen a képzés témaköreit érintő kutatásainkba hallgatóink is be tudnak csatlakozni – Tudományos DiákKöri munkájukat vagy PhD tanulmányaikat megalapozandó.
A képzés főbb jellemzői
A vezetés és szervezés szak országosan a legnépszerűbb mesterképzési szak és a BGE-n is az egyik legnagyobb mesterszak. Mégis nagy hangsúlyt helyezünk a kiscsoportos kompetenciafejlesztésekre és gyakorlati tudásátadásra is. Képzésünk kiváló olyanoknak, akik szeretnének a vezetői szerepben tovább fejlődni és jobb vezetővé válni, de olyan fiatal szakembereknek is, akik tudatosan készülnek a vezetői, a vezetői döntéstámogató vagy a tanácsadói szerepre, és ezért szeretnének fejlődni. A képzést elvégezve okleveles közgazdász vezetés és szervezés szakon szakképzettséget igazoló diploma szerezhető.
A vezetés és szervezés mesterképzési szak oktatása a zuglói kampuszunkon folyik. A képzést levelező munkarendben magyar nyelven indítjuk. Állami ösztöndíjas helyeink mellett a képzés önköltséges formában is elérhető. A képzés önköltsége 520.000 Ft/félév.
A képzés tartalma
A képzés keretében a hallgatók gazdaságtani és társadalomtudományi ismereteket, vezetés és szervezés szakmai ismereteket, illetve egyéb, differenciált szakmai ismereteket sajátítanak el. A szakmai ismeretek (például a szervezetelméletek, szervezeti magatartás, vezetés, stratégiai menedzsment, felelős menedzsment, projektvezetés, szervezettervezés és -fejlesztés, változásvezetés) mesterszintű vezetési és szervezési feladatokra készítik fel hallgatóinkat. Az okleveles közgazdászoktól elvárt általános gazdaságtudományi ismereteket a szélesebb rálátást biztosító tantárgyak (például holisztikus marketing, haladó vállalati pénzügyek, vezetői gazdaságtan, értékteremtő folyamatok menedzsmentje, kontrollingrendszer kialakítása és működtetése) adják. A kompetenciafejlesztés és szemléletformálás a jövő vezetőit váró kihívásoknak megfelelően igen sokszínű tantárgyak (döntéselmélet és módszertani ismeretek, jövőkutatás, pszichológia) keretében történik.
A vezetés és szervezés mesterképzési szakon végzett hallgatók képesek lesznek közép- és felső-közép vezetői pozícióban közepes és nagyméretű vállalkozások, szervezeti egységek vagy projektteamek vezetésére.