2022. augusztus 3.
Hirbalaton.hu
Fejlesztési központú személetről áttér a marketingfókuszra a Magyar Turisztikai Ügynökség
Szakmai találkozóra hívta a turizmus-vendéglátás ágazat érdekképviseleteinek vezetőit és a kiemelt partnereit a Magyar Turisztikai Ügynökség, hogy bemutassa a társaság új szervezeti struktúráját és vezérigazgatóját. A Magyar Turisztikai Ügynökséget (MTÜ) 2016 óta vezető Guller Zoltán nagyszabású kormányzati feladatot kapott: a teljes állami informatikai rendszert irányító Digitális Magyarország Ügynökség létrehozásáért és működtetéséért felelős miniszteri biztossá nevezték ki. Emellett továbbra is betölti a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem kuratóriumi elnöki pozícióját, és a turizmustól sem szakad el, munkáját az MTÜ elnökeként folytatja tovább.
További megjelenés:
2022. augusztus 8.
Somogyi Hírlap (5. oldal)
A flow mindenütt megtalálható
A boldog ember számomra olyasvalaki, aki a saját elveit követi, aki nem hagyja magát manipulálni sem genetikai és kulturális öröksége, sem pedig egója féktelen vágyai által – vallja Csíkszentmihályi Mihály, a flow-elmélet megalkotója, a kreativitás és a tökéletes élmény lélektanának egyik legismertebb nemzetközi kutatója, akinek magyar nyelven most látott napvilágot Flow – Út a boldogsághoz című interjúkötete a Pallas Athéné Könyvkiadó gondozásában. Vécsey Zsadány, a most megjelent kötet szaklektora egyebek mellett ezt a kérdést járta körül vendégeivel, Ferencsák Tímea vezetőfejlesztővel és Heitlerné Lehoczky Máriával, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Külkereskedelmi Kara Kommunikáció Tanszékének óraadójával a közelmúltban tartott könyvbemutatón.
2022. augusztus 5.
Eduline.hu
Félévkezdés, szünetek, vizsgaidőszak - ezek az őszi félév legfontosabb egyetemi dátumai
Múlt héten közzétették a közoktatási intézmények a 2022/2023-as tanév rendjét, ezért most az Eduline megnézte, hogy a nagyobb egyetemeken milyen lesz az őszi félév: meddig tart a szorgalmi időszak, mikor kezdődnek a vizsgák és lesznek-e szünetek. Az Óbudai Egyetemen augusztus 29. és szeptember 2. között lesz a beiratkozás, az első félév szorgalmi időszaka pedig szeptember 6. és december 10. közé esik. A vizsgákat december 12. és január 21. között tartja az egyetem. A tanítási napokat itt is megszakítja majd pár tanítási szünet: itt megnézhetitek a részletes táblázatot. Hasonlóan fog kinézni a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem féléve is, annyi különbséggel, hogy itt szeptember 4-ig tudtok beiratkozni.
https://eduline.hu/felsooktatas/20220804_Ilyen_lesz_az_oszi_felev_az_egyetemeken
2022. augusztus 5.
Eduline.hu
Meddig pályázhattok kollégiumokba és mikor jönnek az eredmények?
Van, ahol már befejeződött az elsőévesek kollégiumi jelentkezése és van, ahol még tart. Az Eduline utánajárt, hogy hol, mikorra várhatóak az eredmények. A Budapesti Corvinus Egyetemen augusztus 17-én délig lehet leadni a kollégiumi jelentkezéseket, és az előzetes eredményeket 19-én hirdetik ki. Ezután lehet majd leadni a beköltözési kérvényeteket. Az ELTE-n már júliusban véget ért az elsőévesek kollégiumi jelentkezése, de még augusztus 10-ig van lehetőségük hiánypótlásra. Az eredményekről majd ezután értesítik a hallgatókat a Neptunon keresztül várhatóan augusztus 19-én. A BGE elsőéves hallgatói a MODULO rendszeren keresztül tudnak jelentkezni a kollégiumba augusztus 9-ig. Minden dokumentumot fel kell tölteni időben, mert itt nincs hiánypótlás, ezután 18-án derül ki, hogy kit vettek fel és szeptember másodikáig lehet fellebbezni. A BME-n augusztus 8-ig lehet benyújtani a pályázatot, a végleges döntésről pedig majd emailben küldenek értesítést. Hiánypótlásra augusztus 15-ig lesz lehetőség és a végleges eredményre 23-án lehet számítani.
2022. augusztus 8.
Oroscafe.hu
A szuperokos vécéket és a beszélő lifteket már teljesen megszokta Szokolai Krisztina Japánban
Már 13 éves korában elkezdte tanulni a japán nyelvet Szokolai Krisztina. A fiatal lány az évek során többször is járt a szigetországban, és egyre inkább magával ragadta a kultúra és az emberek gondolkodásmódja. Miután lediplomázott a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemen, Kriszti úgy döntött, hogy megpályázza a japán állam kutatói ösztöndíját, amelyet el is nyert. Néhány hónap telt el azóta, hogy az ösztöndíjjal Japánba utazott, de már úgy érzi, hogy sikerült hozzászoknia az ottani életvitelhez. Az idő nagy részében a kutatásával és az egyetemi szakörökkel foglalja le magát, illetve egy részmunkaidős állást is szerzett. A vele készült interjúból többek között az is kiderül, hogy anno azért választotta a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemet, mivel tudta, hogy az intézménynek van kapcsolata japán egyetemekkel is.
2022. augusztus 11.
Mandiner (4., 26-30. oldal)
Kell-e nyelvvizsga egy diplomásnak?
Élénk vitát váltott ki a kormány bejelentése, miszerint a jövőben nem kell nyelvtudást igazoló papír a diplomához. Kinek lehet előnyös az intézkedés? Mennyit ér manapság a nyelvvizsga egy fiatal számára? Hol kellene érdemben elvégezni az idegennyelvoktatást? A Mandiner többek között ezeket a kérdéseket járta körbe a cikkben. A téma kapcsán megkerestek több vidéki és fővárosi intézményt is, amelyek közül a modellváltáson „átesett” Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) és Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE), valamint az állami fenntartású Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) válaszolt a változással kapcsolatos kérdéseikre. A BGE álláspontja, hogy a magabiztos idegennyelv-tudás hiánya a gazdasági területen nagymértékben beszűkíti a karrierlehetőségeket. Az intézmény egyik alapvető célja, hogy hallgatói sikeresek legyenek a hazai és a nemzetközi munkaerőpiacon, ezért a jövőben is törekszik majd arra, hogy magas szintű kommunikációs készségekkel rendelkezzenek. A megfelelő tudás- és készségszint ellenőrzésére több lehetőség adódik, a nyelvvizsga ezek közül csak az egyik; a következő hónapokban valamennyit elemzik és értékelik, hogy a hallgatóiknak optimális megoldást tudjanak nyújtani.
További megjelenés:
2022. augusztus 11.
TV2-Mokka
Rászálltak a kommentelők: Rengeteg támadás éri a gyászoló Berki Mazsit
Rengeteg támadás éri Berki Mazsit, aki a férje halála után nem sokkal Balira utazott. Arról, hogy mi állhat a támadások hátterében dr. Zelena András, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Külkereskedelmi Karának tanszékvezető docense, pszichológus, gyászterapeuta beszélt a TV2 Mokka című műsorában.
https://tv2play.hu/mokka/raszalltak_a_kommentelok_rengeteg_tamadas_eri_a_gyaszolo_berki_mazsit_
További megjelenés:
2022. augusztus 12.
Divany.hu
Ezért szűnt meg a szívatás a gólyatáborokban – gondoltad volna?
A gólyatáborok már nem a szívatásról, a méltóság megtiprásáról szólnak, mint évekkel ezelőtt. Ezeket a sokszor megszégyenítő, szexuális tartalmaktól és alkoholtól túlfűtött féktelen összejöveteleket az intézményi szabályozások és az okostelefonok fesztivállá szelídítették.
Nagyon összetett kérdés, hogy mire vezethető vissza, hogy valaki ki akart tolni a másikkal, meg akarta szívatni a leendő hallgatókat a gólyatáborban – mondja dr. Zelena András, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Külkereskedelmi Karának tanszékvezető docense, pszichológus, gyászterapeuta.
https://divany.hu/szuloseg/golya-tabor-megalazas/
2022. augusztus 16.
Civishir.hu
Fülöp Bernadett: nálunk igazi jolly jokerekre van szükség
Új ügyvezető irányítja július 1-től a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Nonprofit Kft-t. A cég élén Fülöp Bernadett váltotta Medgyesi Gergely Árpádot, aki a Hortobágyi Nemzeti Park igazgatója lett. A többi között munkáról, a falusi élet előnyeiről és hátrányairól, valamint a meg nem valósult fürdőfejlesztésről kérdeztük. Fülöp Bernadett BGE alumni, a vele készült interjú az alábbi linken olvasható:
https://civishir.hu/helyben-jaro/2022/08/fulop-bernadett-nalunk-igazi-jolly-jokerekre-van-szukseg
2022. augusztus 19.
Magyarhirlap.hu
Állami díjakat adott át a nemzeti ünnep alkalmából Csák János
Augusztus 20-a alkalmából adományozható állami kitüntetéseket és Népművészet Mestere díjakat adott át Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára pénteken Budapesten, a Pesti Vigadóban. A miniszter ünnepi beszédében hangsúlyozta: a Magyar Érdemrend és Magyar Érdemkereszt a nemzet szolgálatában, az ország fejlődésének elősegítésében, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett kimagasló, példamutató tevékenység elismerésére szolgál. Hozzátette: a most átadott díjakkal fejet hajtanak azok előtt, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a magyar lét fenntartásában és örökítésében.
A Magyar Érdemrend Lovagkereszt (polgári tagozat) kitüntetést vehetett át Dr. Ábel István gazdaságmatematikus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karának volt dékánja, Pénzügyi Tanszékének egyetemi tanára.
További megjelenések:
2022. augusztus 19.
Dunántúli Napló (5. oldal)
Folyamatosan tárgyalni kell
Dr. Kiss Rajmund – a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Diplomáciai Műhelyének vezetője, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Külkereskedelmi Kar Nemzetközi Kapcsolatok Tanszékének mesteroktatója tárgyalási stratégia és külpolitikai döntéshozatal, gazdaságdiplomácia és üzleti diplomácia tárgyakból – tartott előadást A diplomácia szerepe a háborúban címmel az MCC pécsi képzési központjában. A tapasztalt diplomáciai szakértő a tárgyalás általánosan meghatározó szerepéről beszélt, másfelől a megkerülhetetlen nemzetközi helyzetre, az orosz–ukrán háborúra is reflektált. Az interaktív beszélgetésen a résztvevők, akik fiataloktól kezdve az idősebb generációkig egyaránt képviseltették magukat, kérdéseket is feltehettek.
További megjelenés:
2022. augusztus 29.
Telex.hu
Az oktatáskutató szerint a lassú leépülést folytatja a felvételi átalakítása, az egyetemek nem aggódnak
A kormány 2024 szeptemberétől átalakítja a felsőoktatási felvételi rendszert, az egyetemek nagyobb beleszólást kapnak a diákok felvételénél, és eltörlik a kötelező nyelvvizsgát. Az alapítványi egyetemek nagyrészt egyetértenek a változtatásokkal, de Radó Péter oktatáskutató szerint az eredmény az lesz, hogy a legtöbb intézmény csökkenteni fogja az elvárásokat. A Corvinus rektora úgy látja: nagyobb lehetőségük lesz így hátrányos helyzetű, tehetséges diákokat felvenni. A nyelviskolák egyesületének elnöke szerint káros üzenete van a módosításoknak, a hallgatói önkormányzat képviselője viszont úgy látja: a nyelvvizsga nem mindig jelent a munkaerőpiacon hasznosítható nyelvtudást. „Valóban összehívták az egyetemeket. Ez az elején inkább egy tájékoztató jellegű megbeszélés volt, nem pedig egy konkrét részletekbe menő egyeztetés” – mondta Jancsik András, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE) oktatási rektorhelyettese. Később azt mondta, hogy azóta már volt egy másik egyeztetés is, amin szó volt a részletekről. Ők pozitívan fogadták a változtatásokat, általánosságban jó dolog, hogy dönthetnek a felvételi pontok egy részéről. Szerinte a legtöbb egyetem kétféle problémával küzd: az elitképzések azzal, hogy a legjobb hallgatókat tudják kiválasztani, más szakok pedig azzal, hogy növeljék a felvett hallgatók számát, biztosítva a szak gazdaságos működtetését. A BGE magát minőségi tömegképzésként definiálja, így a pontszámítási rendszer változásánál sem arra fog törekedni, hogy erősen szelektáljon, ezzel szűkítve a felveendő hallgatók körét. Viszont szerinte demográfiai okok miatt sokkal több hallgató nincs a rendszerben, így a létszám bővítése vagy akár szinten tartása nehéz feladat.
2022. augusztus 25.
Magyarhirlap.hu
Digitális fejlesztésre 1,3 milliárdos uniós támogatást kapott a BGE
A Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE) a Széchenyi Terv Plusz Program keretében összesen 1329 millió forintos támogatást kapott. Az elnyert uniós támogatást a 2022. június és 2026. április közötti időszakban többek között digitáliseszköz-, digitálistananyag- és digitáliskészség-fejlesztésre, módszertani képzésekre, a nemzetközi szerepvállalás erősítésé céljából kettősdiploma-programokra, külföldi tanulmányok támogatására és nyári egyetemek megvalósítására fordítják majd. A beruházás hozzájárul a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének, nemzetközi versenyképességének erősítéséhez, a hosszú távú finanszírozás fenntarthatóságához, és segíti a képzés korszerűsítését.
További megjelenések:
MTI.hu: 2022.08.25.
2022. augusztus 30.
Novekedes.hu
Ünnepi konferencia a BGE PSZK-n
A számvitel és a controlling elmélete, gyakorlata címmel ünnepi konferenciát rendezett a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara (BGE PSZK), amely idén is hazánk legnépszerűbb felsőoktatási kara lett. A rendezvény, amelyet Sztanó Imre és Bíró Tibor nyugalmazott tanszékvezetők 75. és 70. születésnapja alkalmából hívott életre a BGE PSZK Számvitel Tanszéke, több mint 200 fő részvételével és jelentős szakmai – nagyvállalati, egyetemi, könyvvizsgálói – érdeklődés mellett zajlott. Az előadásokon szó esett többek között a könyvvizsgálati szakma aktuális kihívásairól, a könyvvizsgálat minőségéről és annak hazai ellenőrzéséről, a controlling alkalmazásának módszertani újdonságairól. Az eseményt egy kerekasztal-beszélgetés zárta, amelyen a gazdasági felsőoktatási (elsősorban a számvitel és a controlling) képzések tartalmáról, jövőbeni követelményeiről és a munkáltatók elvárásairól beszélgettek a résztvevők. Az ünnepeltek tiszteletére egy tanulmánykötetet is megjelentettek A számvitel és a controlling elmélete, gyakorlata – tanulmányok Bíró Tibor és Sztanó Imre tiszteletére címmel, amely nyomtatott és elektronikus formában is elérhető. Letölthető a Számvitel Tanszék oldaláról.
https://novekedes.hu/hirek/unnepi-konferencia-a-bge-pszk-n
2022. augusztus 18.
Anchor.fm - MOST podcast
Milyen ma a vállalkozási hajlandóság? Mi az, ami visszaveti az embereket vállalkozási álmuk megvalósításában? Miért vonzó ugyanakkor a cégalapítás? Sok év szünet után ismét vannak magyar adatok, mivel megjelent a Global Entrepreneurship Monitor kutatása, mely 1999-es indulása óta a világ legnagyobb vállalkozói adatokat tartalmazó információforrása. Immár magyar adatokkal is kiegészülve hosszú szünet után, melyet a BGE Budapest LAB tett közzé. Ez a jelentés a vállalkozók, vállalkozói ökoszisztéma és atmoszféra helyzetét kutatta. Többek között ezekről az eredményekről is készült beszélgetés Timár Gigivel, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem - Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Iroda vezetőjével a MOST podcast adásában, amely a fenti linken meghallgatható.
2022. augusztus 30.
Eduline.hu
Itt a friss lista: ezek a pótfelvételi legnépszerűbb egyetemei
Egy hete ért véget az idei pótfelvételi, hamarosan a most felvett hallgatóknak is indul az egyetem. Alapszakra 4039-en, felsőoktatási szakképzésre 1046-an, osztatlan képzésre 653-an, mesterképzésre pedig 667-en kerültek be a pótfelvételin. Az alábbi egyetemek vették fel a legtöbb felvételizőt: 1. Szegedi Tudományegyetem (593), 2. Debreceni Egyetem (573), 3. Eötvös Loránd Tudományegyetem (531), 4. Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (477), 5. Pécsi Tudományegyetem (412).
https://eduline.hu/erettsegi_felveteli/20220830_potfelveteli_szamok
További megjelenés:
2022. augusztus 24.
Eduline.hu
Megvan, hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb alapszakokra a pótfelvételin
Nyilvánosságra hozták a 2022-es pótfelvételi ponthatárait. A kínálat jóval kisebb volt, mint az általános felvételin, az intézmények ugyanis a megmaradt férőhelyeiket hirdették meg, viszont bőven lehetett találni állami ösztöndíjas szakokat is. Ilyen képzéseket 35 egyetem és főiskola hirdetett, míg önköltséges szakokat 47 intézmény. A tíz legnépszerűbb alapszak és néhány ponthatár: gazdálkodási és menedzsment (költségtérítéses) BGE: 338 DUE: 370 NYE: 356 kereskedelem és marketing (költségtérítéses) BGE: 286 DE: 388 OE: 370 pszichológia (költségtérítéses) KRE: 441 (magyar nyelven) PTE: 432 (angol nyelven) mérnökinformatikus (állami) DE: 341 DUE:289 ME: 312 ápolás és betegellátás (állami) SE: 296 (szülésznő) DE: 358 (ápoló - Nyíregyháza) SZTE: 324 (ápoló) nemzetközi gazdálkodás (költségtérítéses) BGE: 300 ELTE: 364 PE: 386 pénzügy és számvitel (költségtérítéses) BGE: 380 SOE: 430 PTE: 355 kommunikáció- és médiatudomány (költségtérítéses) ELTE: 452 DE: 318 PE: 338 programtervező informatikus (állami) ELTE (Szombathely): 365 EKKE: 339 DE: 382 gazdaságinformatikus (állami) EKKE: 320 DE: 320 DUE: 307.
https://eduline.hu/erettsegi_felveteli/20220824_potfelveteli_ponthatarok_2022
2022. augusztus 25.
Eduline.hu
Ezekre a szakokra és egyetemekre kerültek be a legtöbben a 2022-es pótfelvételin
6505-en jutottak be valamelyik egyetemre vagy főiskolára a 2022-es pótfelvételin, 2207-en állami ösztöndíjasként kezdhetnek szeptemberben. Alapszakra 4039, felsőoktatási szakképzésre 1046, osztatlan képzésre 653, mesterképzésre pedig 667 hallgatót vettek fel – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM). A legtöbb pótfelvételiző gazdasági szakra került be (1469 felvett), ezt követi a pedagógusképzés (999), a műszaki (742) és az informatikai terület (609). A legnépszerűbb alap- és osztatlan szak a felvettek száma alapján a jogász (428), a gazdálkodási és menedzsment (348), a gyógypedagógia (235), a kereskedelem és marketing (148), az óvodapedagógus (188) és a tanító (125). A legtöbb hallgatót a Szegedi Tudományegyetem (593), a Debreceni Egyetem (573), az Eötvös Loránd Tudományegyetem (531), a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (477) és a Pécsi Tudományegyetem (412) vette fel.
https://eduline.hu/erettsegi_felveteli/20220825_potfelveteli_2022_hova_jutottak_be_a_legtobben
2022. augusztus 25.
Eduline.hu
Az elszállt rezsiárak az egyetemeket is sarokba szoríthatják, de online oktatást sehol nem rendeltek el
Az egyetemek és főiskolák rezsije is drasztikusan emelkedhet a következő hónapokban: az intézmények egy részében most próbálják megbecsülni, nagyjából mekkora plusz kiadással számolhatnak a néhány nap múlva induló őszi szemeszterben, máshol viszont évekre előre bebiztosították magukat, és a hosszú távú szerződések miatt még nem tartanak a drágulástól. Online oktatást – egyelőre – sehol nem terveznek. Az Eduline által megkeresett egyetemek zöme hagyományos, személyes oktatást tervez - igaz, akadnak olyan egyetemek is, ahol már most lehet tudni, hogy nem minden órára kell majd bemenniük a hallgatóknak. A Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem ilyen, bár ott még a koronavírus-járvány miatt döntöttek úgy, hogy nappali tagozaton az 50 főnél nagyobb létszámú előadásokat nagyrészt online formában tartják majd meg. A kisebb létszámú előadásokon és a gyakorlatokon jelenléti oktatással készülnek, de a levelező tagozaton zömmel online formában fognak oktatni. A Budapesti Corvinus Egyetem is azt válaszolta: ha a járvány miatt szükség lenne rá, gyorsan át tudnak állni hibrid vagy online oktatásra, ilyen azonban egyelőre nincs tervben, továbbra is jelenléti oktatással tervezik a teljes tanévet.
https://eduline.hu/felsooktatas/20220824_egyetem_oszi_felev_onlinerezsi
2022. augusztus 26.
Nemzeti Sport (12. oldal)
Papp Orsolya szeretne kijutni második Európa-bajnokságára
Bár tizedik válogatottságánál sem tart, Papp Orsolya a női válogatott egyik alappillére. Óriási csatát hozott a magyar és az ukrán női röplabda-válogatott szerdai összecsapása az Európa-bajnoki selejtező második körében. A csoport rangadóján Szakmáry Gréta duplájával bár megnyerték a mieink az első szettet, az ukránok fordítani tudtak, azonban a negyedik felvonásban pályára lépő cserék – köztük Török Kata – révén sikerült döntő játszmára menteni a mérkőzést, amelyet a vendégek nyertek meg. Az együttes kezdő centere, Papp Orsolya szerint nagyon kiengedtek a második szettől, ez eredményezte az ellenfél fordítását. „Boldog vagyok, hogy idén is számítanak rám a válogatottban, megpróbálok élni ezzel a lehetőséggel. Nagyon örültem, hogy tavaly a kontinenstornán megmutathattam magam, bízom benne, hogy a részvételt idén is kiharcoljuk a lányokkal” – mondta el Orsolya. Ha pedig a múltját nézzük, láthatjuk, hogy két évet kihagyott – 2018 és 2020 nyara között. Ez idő alatt több mindent csinált, például egyetemre járt. Idén júniusban sikeresen államvizsgázott a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Kereskedelem és marketing szakán.
További megjelenés:
2022. augusztus 28.
VG.hu
Cserépkályha, magyar dizájntárgyak, bicikli a kávé mellé – új trendek a hazai belsőépítészetben
Ha a nyár folyamán jártak a tihanyi Stég8237 nevű vízen lebegő rendezvényhelyszínen vagy a csopaki Buborék pékségben, akkor ismerhetik Bertóty Eszter – a BGF Külkereskedelmi Főiskolán diplomázott – enteriőrtervező túlzásoktól mentes, időtálló, mégis nagyon mai stílusát. A vele készült interjúban szó esett a cserépkályhák újrafelfedezéséről, arról, hogy kerülnek dekorációként biciklik egy kávézóba, vagy hogy mennyire kelendőek a magyar dizájntárgyak.
2022. augusztus 29.
Forbes (44-46. oldal)
Egy házi fészertől száztíz főt foglalkoztató cégcsoportig vezetett a Nívó márkájú ajtókat gyártó Kiss család útja. A biztonságiajtógyártáshoz az ötletet a harminc éve szaporodó betörések adták, de ma már többfajta termék kerül ki üzemeikből – valószínű, hogy általuk gyártott kerítésbe is botlott már szinte mindenki az országban. A második és harmadik generációs cégvezetőkkel, Kis Richárddal – a Budapesti Gazdasági Főiskolára járt – és Kiss-Dragóner Patrikkal készült beszélgetés.