A pályázat célja
A „Biztos jövő ösztöndíj” támogatás célja, hogy az Egyetem kiemelkedő tanulmányi eredményt elért, tehetséges, szakmailag elkötelezett és a közösségi munkában is részt vállaló, magyar és idegen nyelvű önköltséges alapképzésen nappali munkarendben tanulmányokat folytató magyar és külföldi hallgatói részére tanulmányaik folytatásához pénzügyi támogatást biztosítson. Az ösztöndíj pályázat útján érhető el, forrása az intézmény saját bevétele A támogatás a lezárt félévet követően egy félévre adható, melynek mértéke a képzésen a felvétel évében érvényes, a Felvételi Tájékoztatóban (Felvi.hu) meghirdetett önköltség 100%-a, 50%-a, vagy 25%-a.
A dékán a rendelkezésre álló pénzügyi források figyelembevételével határozza meg a beérkezett pályázatok alapján, hogy hány hallgató nyerheti el az ösztöndíjat.
A pályázók köre
A bölcsész-, gazdaság-, és társadalomtudományi magyar és idegen nyelvű alapképzésen nappali munkarendben teljes idejű tanulmányokat folytató önköltséges magyar és külföldi hallgatók pályázhatnak, akiknek a hallgatói jogviszonya a BGE-n 2012 szeptemberében, vagy ezt követően jött létre.
A „Biztos jövő ösztöndíj” pályázat útján nyerhető el a beiratkozást követő első aktív félévtől, mely ösztöndíj támogatás maximum egy félévre biztosítható. Ugyanazon hallgató a következő félévre új pályázatot adhat be.
A pályázat elnyerésének feltétele az aktív hallgatói státusz és az adott szak mintatantervében előírt összes kredit időarányosan legalább 90%-ának teljesítése.
A tanulmányait nem a mintatanterv szerint teljesítő, a képzési időt túllépő, továbbá újra felvett hallgató nem nyújthat be pályázatot. Nem pályázhatnak azon hallgatók, akiknek a hallgatói jogviszonya 2012 szeptembere előtt jött létre a BGE-en, és 2012. szeptemberben, vagy azt követően új felvételi eljárással ugyanazon a szakon új hallgatói jogviszonyt létesítettek.
A gyakorlati félév idején a Biztos jövő ösztöndíjra pályázat nem nyújtható be.
A támogatásban az a hallgató részesülhet, akinek a 2023/2024. tanév I. félév korrigált kreditindexe eléri a 3,5-ös értéket. Egy adott kar tekintetében a dékán eseti jelleggel magasabb minimumértéket is megállapíthat.
A pályázat tartalmi követelményei, benyújtandó dokumentumok:
A pályázatot a Modulo rendszerben az erre kialakított formanyomtatványon szükséges benyújtani
A nyertes pályázó számára a támogatás a lezárt félévet követően adható, melynek mértéke a magyar és külföldi hallgatók esetében egyaránt a képzésen a felvétel évében érvényes, a Felvételi Tájékoztatóban (Felvi.hu) meghirdetett önköltség 100%-a, 50%-a, vagy 25%-a.
Pályázat beadási határidő: 2024. január 30. 23.59 óra
Az érvényes pályázatokat a kari Értékelő Bizottság rangsorolja, melynek figyelembevételével a dékán hozza meg az odaítélésről a döntést. A döntés eredményéről a pályázók a Modulo rendszeren keresztül kapnak értesítést, az Oktatási Központ 5 munkanapon belül gondoskodik a hallgató részére az elnyert támogatás egy összegben történő utalásáról.
A pályázat értékelésének, döntésének határideje: 2024. február 14. 12.00
A döntésről a pályázó hallgatók kiértesítésének határideje: 2024. február 22. 12.00
A pályázati eljárásban hiánypótlásra lehetőség nincs. A hallgató a pontszám megállapításának javítását kérheti a közzétételtől számított 5 napon belül. A döntés ellen jogorvoslatot a hallgató a Neptun rendszeren keresztül a Hallgatói Követelményrendszer szabályainak megfelelően nyújthat be a Modulo értesítést követő 15 napon belül.
Bővebb információ a kari Hallgatói Ügyfélszolgálati Csoport ügyintézőinél kérhető.