Mit választhatok ötödik érettségi vizsgatárgynak, két különböző nyelvű és fokú nyelvvizsga (például angol C1 és német B2) esetében mindkettőre megkapom az intézményi pontot, hol érhetőek el a képzések önköltségi díjai? Többek között ilyen kérdésekkel fordultak a felvételizők Magyarország legnagyobb üzleti közössége, a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) videós és e-mailes információs szolgáltatásához az elmúlt hetekben. A leggyakoribb kérdésre adott válaszokból az egyetem egy hasznos összefoglalót készített, hogy így pár nappal a jelentkezési határidő lejárta előtt azoknak is segítségére legyen, akiknek esetleg még mindig maradtak megválaszolatlan kérdéseik.
Még mindig van pár nap! Még nem késő válaszokat kapni a megválaszolatlan kérdésekre a február 15-i felvételi határidőig! A BGE alábbi rövid összefoglalója segít a felvételi folyamat sokszor átláthatatlannak tűnő útvesztőjében. Ha pedig még mindig maradt kérdés, a felveteli@uni-bge.hu dedikált e-mail címre lehet írni, vagy a BGE Video Call Teams felületén érdemes időpontot foglalni, ahol az egyetem munkatársai élőben válaszolnak a jelentkezési időszak utolsó napjaiban is.
Mit választhatok ötödik érettségi vizsgatárgynak?
A középiskolai eredményeket öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összegéből számítják. Ebből a négy kötelezően előírt a magyar nyelv és irodalom, a történelem, a matematika, egy idegen nyelv, illetve egy ötödik, szabadon választott tárgy. Újdonság 2024-től, hogy a korábbinál jóval szélesebb a választható tárgyak köre, ugyanis eddig csak természettudományi tárgyakat lehetett választani. A BGE szakjaira történő jelentkezéshez választható tárgyakat ezen az oldalon találod, tudományterületekre lebontva.
Nem tudom kiválasztani a felvi pontkalkulátorában az általam preferált ötödik érettségi vizsgatárgyat. Mit tegyek, ha nincs a listában?
A BGE által megadott tárgylistában szereplő tárgyak közül tudsz csak választani. Ha nem szerepel a tárgy, akkor azt a BGE nem fogadja el, ezért javasoljuk, hogy válassz másik tárgyat.
Két emelt szintű érettségi esetében megkapom-e mindkettőre a maximum 100 intézményi pontot?
Igen, vizsgatárgyanként 50 intézményi pont jár, amennyiben legalább 45 százalékos eredményt érsz el a vizsgán az érettségi pontot adó tárgyból.
Nemzetközi érettségiről/egyéb külföldi dokumentumokkal kapcsolatos tudnivalókról hol találok információt?
A külföldi intézményekben szerzett végzettségekről és a külföldi érettségi és középiskolai eredmények beszámításáról a Felvi.hu-n olvashatsz bővebben, itt, itt és itt.
Hol érhetőek el az intézményi pontok?
A BGE által meghatározott intézményi pontokat ezen az oldalon találod.
A felsőoktatási szakképzéssel szerzett oklevél esetében szükséges-e emelt érettségit tennem?
Nem. A felsőoktatási szakképzéses okleveled minősítése alapján is számolható felvételi pontszám. Ebben az esetben nem szükséges emelt szinten tett érettségi eredménnyel rendelkezned.
Két különböző nyelvű és fokú nyelvvizsga (például angol C1 és német B2) esetében mindkettőre megkapom az intézményi pontot?
Igen. Középfokúért 35, felsőfokúért 50 pont jár. Az intézményi pontokról itt olvashatsz bővebben.
Tegyük fel, hogy emelt szintű érettségit teszek angolból, és elérem a 60 százalékot. Így teljesítem az emelt érettségit, mint bemeneteli követelményt, és nyelvvizsgával egyenértékű tanúsítványt is fogok kapni. Megkapom az 50 intézményi pont és a nyelvvizsgáért járó intézményi pontot is?
Ebben az esetben a nyelvvizsgára már nem kapsz többletpontot, mert az emelt szintért kapsz 50-et.
A képzés önköltségi díját hol találom?
A képzések önköltségi díját a Felvi.hu oldalán éred el, az adott képzésre kattintva.
Levelező munkarend milyen formában (online, vagy jelenléti) indul, mikor vannak az órák?
A konzultációk pénteki és szombati napokon vannak, az órarendben meghatározott heteken és módon.
Mesterképzéssel kapcsolatban kihez fordulhatok?
A BGE mesterképzéseivel kapcsolatos legfontosabb információkat itt éred el, illetve itt nézheted meg az idei online tájékoztatónkat mesterképzéseinkről. Ha pedig további kérdésed merülne fel, írj bátran a mesterfelvetel@uni-bge.hu e-mail címre.
A telephelyválasztás mikor szükséges, és hogyan működik?
A kereskedelem és marketing magyar nyelvű alapképzés, valamint a gazdálkodási és menedzsment FOSZK képzés esetében szükséges képzési helyszínt választanod aszerint, hogy milyen specializáción kívánsz később továbbtanulni. A részletekről a felvételt követően megírunk minden pontos információt.
Melyek a felvételi eljárással összefüggő legfontosabb határidők?
A már rendelkezésre álló dokumentumokat 2024. február 15-ig kell feltölteni. Hiánypótlásra 2024. július 10-ig van lehetőséged, amelyről itt olvashatsz bővebben.
Hogyan tudom a korábban teljesített tárgyaimat elismertetni?
A tárgyelismerés folyamatáról itt olvashatsz bővebben.
SNI esetében kapok többletpontot?
A BGE alapvető fontosságúnak tartja az átlagosnál nehezebb élet- vagy tanulási körülmények között levő hallgatók támogatását, ezért folyamatosan fejleszti a nekik szánt támogatási formákat és speciális szolgáltatásokat. A támogatás első lépcsője az egyetemre való bejutás megkönnyítése, ezért többféle jogcímen 40-40 pontot adnak. Az intézményi pontokról itt olvashatsz bővebben.
Mindent a 2024-es felvételiről itt: https://kezddabgevel.uni-bge.hu/