Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Alkalmazott Tudományok Egyeteme

Budapesti Gazdasági Egyetem
BGE
Alkalmazott Tudományok Egyeteme
2021. július 15.
Megtartotta alakuló ülését a Budapesti Gazdasági Egyetemért Alapítvány kuratóriuma

A mai napon, 2021. 07. 15-én megtartotta alakuló ülését a Budapesti Gazdasági Egyetemért Alapítvány kuratóriuma.

Az alapítvány, melynek létrehozásáról 2021. április 27-én döntött az Országgyűlés, a modellváltást követően, 2021. augusztus 1-jén veszi át az egyetem fenntartói jogait az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól. Az alapítvány fenntartóként felel majd az egyetem intézményi, pénzügyi működéséért. A kinevezett kuratórium látja el a Budapesti Gazdasági Egyetemért Alapítvány ügyvezetését.

A Budapesti Gazdasági Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke:

dr. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. vezérigazgatója, miniszteri biztos.

A kuratórium tagjai:

• Jellinek Dániel, az Indotek Cégcsoport alapító tulajdonosa és vezérigazgatója;

• dr. Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország vezérigazgatója;

• Pintér Katalin, a Gerbeaud Gasztronómia Kft. ügyvezetője;

• Szécsényi Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. vezérigazgatója.

Az alapítvány felügyelőbizottságának tagjai:

• dr. Dietz Ferenc, a felügyelőbizottság elnöke;

• dr. Perneki Judit Anna;

• prof. dr. Ábel István, a BGE szenátusa által megválasztott felügyelőbizottsági tag.

Az alakuló ülésen az új fenntartó elfogadta a szenátus által június 25-én támogatott új szervezeti és irányítási modellt szabályzó SZMR-t, melynek értelmében a BGE egyszemélyi rektori irányítási modellre áll át. Az új SZMR hatályba lépése az alapító okirat hatályba lépésével egy időben, 2021. augusztus 1-jén, a modellváltás fordulónapján történik meg.

A Budapesti Gazdasági Egyetem rektora szintén részt vett az alakuló ülésen. Prof. dr. Heidrich Balázs üdvözli, hogy Magyarország piacvezető üzleti egyetemének fenntartói jogosultságait a modellváltás után egy olyan testület veszi át, amelynek tagjai a hazai üzleti élet meghatározó szereplői.

Egyetértés van abban, hogy a modellváltás egy új növekedési és fejlődési korszak kezdete a BGE számára. Az értékadó közös munkának kiváló alapot ad, hogy a kuratóriumba választott szakemberek szakmai hátterük révén rálátással rendelkeznek a BGE képzési és kutatási portfóliójának kulcsterületeire” – emelte ki prof. dr. Heidrich Balázs a kuratórium alakuló ülése után.