Elsődlegesen a Neptun-t, illetve az általad megadott e-mail címed, hiszen a tanulmányaiddal és az Egyetemmel kapcsolatos legfontosabb hivatalos információk ide érkeznek be.
Emellett érdemes követned az EHÖK és a kari HÖK közösségi oldalait, ahol legjobb tudásunk szerint tájékoztatunk titeket az aktualitásokról. A közösségi felületeinket a következő linken keresztül találod: https://linktr.ee/bgehok
Ne felejtsd követni a BGE hivatalos Facebook és Instagram oldalát!
Szívesen segítünk bármilyen egyetemi éveid alatt felmerülő kérdésben, és megpróbáljuk a legjobb megoldást találni rá számodra. Fordulj hozzánk bátran tanulmányi kérdésekkel, ösztöndíjakkal kapcsolatban!
Az EHÖK mellett a kari HÖK-öt is tudod keresni személyesen, e-mail vagy üzenetben.
Tanulmányaid során több rendszer használatára lesz szükséged:
- Neptun – tanulmányok adminisztrációja (pl. tárgyfelvétel, pénzügyek kezelése)
- CooSpace – elektronikus tanulási környezet (a beiratkozás előtt itt kell nyilatkoznod a tanulni kívánt nyelvekről)
- Moodle elektronikus tanulásirányítási rendszer, e-learning platform
- Modulo – kérvénykezelő rendszer a kollégiumi jelentkezési kérelem beadásához
- MS Teams korszerű kommunikációs rendszer, az egyetemi oktatás előadások, szemináriumok online helyszíne
- O365 programcsomag - egyetemi e-mail címet, tárhelyet és az office szolgáltatásait biztosítja hallgatóinknak
A következő oldalon minden információt megtalálsz a HÜCS-ről: https://uni-bge.hu/hu/hallgatoi-fiok/hszo-ugyfelszolgalat
A félévedet a Neptunon keresztül tudod aktiválni az Ügyintézés - Beiratkozás/Bejelentkezés fülön a regisztrációs időszakban, melyről előzetesen kapsz tájékoztatást. További részleteket a következő oldalon találsz: https://uni-bge.hu/hu/hallgatoi-fiok/felev-aktivalas
A honlapon fent kattints a Hasznos linkekre, majd válaszd a Dokumentumtárat. Ezután nyisd meg az Időrendek nevű mappát, ahol mind az Egyetemi mind a kari tanév rendeket megtalálod.
Mit jelent a tantárgy követelményrendszer és tematika, illetve mit kell róluk tudnom?
A tantárgy tematikája meghatározza
· a tantárgy feladatát a képzés céljának megvalósításában
· a fejlesztendő kompetenciákat
· képzési szintre való besorolását
· a képzési idő alatti óraszámát
· kreditpont értékét
· tantárgyfelelősét
· kari koordinátorait
· bemutatja a tananyag téma szerinti bontását
· megadja kötelező és ajánlott szakirodalmát
A tantárgyi követelményrendszer tartalmazza
- a tárgy oktatásmódszertanát,
- a számonkérés módját a tárgy és formáját (jelenléti vagy online)
- az évközi feladatok jellegét és időzítését
- a kurzus-aláírás feltételeit,
- az érdemjegy kialakításának és javításának módját,
- a jegy megajánlás lehetőségét és feltételeit.
- az elmulasztott követelmények teljesítésének lehetőségét
rendszerrel együtt a tárgyfelelős oktató határozza meg, a kari koordinátorokkal együttműködve.
A tantárgyi követelményrendszer tartalmazza továbbá a kivételes tanulmányi rendre vonatkozó engedéllyel rendelkező hallgatók számára érvényes teljesítési feltételeket.
A tantárgyi követelményrendszert legkésőbb a regisztrációs időszak első napját megelőző munkanapján kell véglegesíteni és közzétenni. A véglegesített követelményrendszerben bármilyen változtatást az oktató a kurzust felvevő hallgatók legalább 50%-nak egyetértésével kezdeményezhet és csak az OK közreműködésével tehet. A változtatásról feljegyzést kell készíteni, és értesíteni kell a kurzust felvevő hallgatókat.
Bármilyen adminisztratív határidő, adatközlés mulasztásáért, utólagos beiratkozásért vagy aktiválásért, a feladat újabb időpontig történő teljesítéséért, illetve hivatali korrekciójáért díjat kell fizetned. A díj tételenként fizetendő (például tantárgyanként, helytelen pénzügyi utalásonként, kollégiumi díj késedelmes fizetésenként). Fizetendő díj: 6 000 forint.
A súlyozott tanulmányi átlag számításánál az adott időszakban teljesített tantárgyak kreditértékének és érdemjegyének szorzatából képzett összeget a teljesített tárgyak kreditjeinek összegével kell osztani. A súlyozott tanulmányi átlagba csak a teljesített tantárgyak számítanak bele.
A korrigált kreditindex
számításánál a félévben teljesített tantárgyak kreditértékének és érdemjegyének szorzataiból képezett összeget – átlagos előrehaladás esetén – az egy félév alatt teljesítendő harminc kredittel kell osztani. Mikor használjuk?⇒pl. átsorolás, különböző ösztöndíjak.
Komulált korrigált kreditindex számítás a megegyezik a korrigált kreditindex számításával, azzal a kivétellel, hogy a félévenkénti harminc kreditet és a teljes időszak alatt felvett és teljesített krediteket kell figyelembe venni. Mikor használjuk?⇒ pl. specializáci óra való besorolás
A különféle átlagokat a Neptunban is megtalálod a
Tanulmányok, azon belül Tanulmányi átlagok fülön.
Egy-egy félév vizsgaidőszakának végefele, olykor várni kell, hogy megfelelően frissüljenek az adatok.
A https://uni-bge.hu/password oldalon tudod lecserélni jelszavadat. Új jelszó igénylésekor meg kell adnod Neptun kódodat és a Neptunban rögzített alapértelmezett e-mail címedet (nem a @unibge.hu végződésű e-mail címet).
Részletes tájékoztatót a Neptun használatáról a következő linken érhetsz el: https://uni-bge.hu/hu/dokumentumok/hallgatoi-dokumentumok ⇒Használati útmutatók és informatikai segédletek. Amennyiben ezek után is problémát észlelsz az informatika@uni-bge.hu e-mail címen tudnak segítséget nyújtani számodra.