Rendkívüli és rendszeres szociális támogatással és szociális helyzetfelmérővel kapcsolatos kérdések
A szociális helyzetfelmérő leadására csak a szociális időszak alatt van lehetőség. A beadási határidő lejártával nem tudjuk elfogadni a helyzetfelmérőt.
A pályázás alapvetően két tényezőből áll össze. A Szociális helyzetfelmérőből, illetve a Szociális támogatás pályázati lapból, amihez majd a Szociális helyzetfelmérőt tudjátok csatolni.
A Rendkívüli szociális támogatás a szociális helyzet váratlan romlásának esetén megpályázható egyszeri juttatás.
Szakmai-tudományos ösztöndíj
A szakmai- tudományos ösztöndíj esetében mindig az adott félévben szerzett eredményeket kell feltölteni, tehát most az őszi félévben az.
Általában a tavaszi félévben május környékén szokott lenni, az őszi félévben pedig december környékén. Azonban figyeld a honlapot és a közösségi média oldalakat ugyanis minden pontos információt ott fogsz majd megtalálni.
Tanulmányi ösztöndíj
A tanulmányi ösztöndíjra nem kell pályázni, ugyanis ezt automatikusan megkapják azok a hallgatók, akik elérik a minimum megszabott korrigált kreditindexet.
A tanulmányi ösztöndíjban csak az államilag támogatott hallgatók részesülnek.
A Tanulmányi ösztöndíj korrigált kreditindex alapján kapható. A korrigált kreditindexeted a Neptun rendszerén belül a Tanulmányok / Tanulmányi átlagok menüpont alatt tudod megnézni, az adott félév sorában a „plusz” ikonra kattintva. A Tanulmányi ösztöndíj elnyert összege mindig arra a félévre, évfolyamra vonatkozóan jár, amelyiket teljesítetted.
Egyéb ösztöndíjak
Amennyiben ösztöndíjakkal kapcsolatos kérdésed van, úgy a kari Diákjóléti Bizottságokhoz tudsz fordulni segítségért.
Az egyes ösztöndíjak nem zárják ki egymást, így több ösztöndíjra is lehetőséged van pályázni egy adott féléven belül.
Passzív hallgatói jogviszony esetén nem vagy jogosult juttatásokra.
A Neptun rendszerén belül az Ügyintézés – Kérvények menüpont alatt a Felülbírálati kérelem segítségével tudod beadni a fellebbezést a határozat kézhezvételét követő 15 munkanapon belül. A fellebbezés több lépésből áll, melyek a következők:
- A határozat számának megadása
- HKR hivatkozás megadása (a HKR-nek azon paragrafusa, amely az adott ösztöndíjra vonatkozik)
- Indoklás megadás
Hiánypótlásra nincs lehetőség, ami azt jelenti, hogy új dokumentumot nem tudsz csatolni a leadás után, kivéve, ha igazolni tudod, hogy azt önhibádon kívül nem tudtad beszerezni.