Csak abból a tárgyból, melyet a félév megkezdése előtt felvettél erre a szemeszterre és aláírást is tudtál szerezni hozzá.
Sikeres vizsga eredmény javítására egy félévben, két tárgyból, egy alkalommal van lehetőséged.
A gyakorlati jeggyel záródó tantárgynál nincs ismételt vizsgára lehetőséged, kivéve egy esetben. Csak akkor élhetsz ezzel a lehetőséggel, ha az beleszámít az okleveled átlagába.
Egy tárgyból, egy félév során összesen 3 alkalommal van lehetőséged vizsgázni, vagyis 2 javítási lehetőséged van.
Abban az esetben, ha gyakorlati jegyre zárul a kurzusod, de az elégtelenedet még az adott félévben szeretnéd korrigálni, akkor csak 2 alkalommal tudsz vizsgát felvenni, mert javításnak minősül az első vizsgafelvétel is.
A vizsgára záruló jegyek alkalmával a 3. lehetőség kerül 4 500 forintba, míg a gyakorlati jegyes tárgy javításánál az első vizsgaalkalom már javításnak minősül, így a második vizsga már fizetős, szintén 4 500 forint. Ezt az összeget megadnak kell kiírnod.
Neptunon belül, szintén a Pénzügyek -> Befizetés fülön tudod ezt intézni. Itt a Tétel kiírása -> Ismételt vizsgadíj lehetőségekre kell kattintanod egymás után. Ezt a folyamatot mindig nagy odafigyeléssel végezzétek, mert a hibásan kiírt tétel esetében pénzügyi módosítási kérelmet kell beadni, mely a tétel kiírásától számított 15. naptól 4 900 forint/kérelem, előtte azonban még ingyenes az igénybevétel.
A következő félévekben tudod teljesíteni a tárgyat. Tudsz jelentkezni vizsgakurzusra, mely karonként máshogy épül fel, azonban összesen 7 alkalommal tudsz maximum vizsgázni egy tárgyból, amennyiben az utolsó sem sikerül, az Egyetem elbocsát téged az intézményből. Kérlek a kari oldalakon tájékozódj a vizsgakurzusokkal kapcsolatban.
Igen, első alkalommal 5 500 forint, második és minden további alkalommal 8 000 forint, hiszen tárgyfelvételnek minősül. Automatikusan az Oktatási Központ fogja kiírni.
A következő félévekben újra fel kell venned a tárgyat, amennyiben kötelező. Ha szabadon választható tárgyról van szó, javasoljuk, hogy másikat válassz azért, hogy ne kelljen újra tárgyfelvételi díjat fizetned (második tárgyfelvétel esetén 5 500 forint, a harmadik és minden további alkalommal 8 000 forint, melyet automatikusan az Oktatási Központ fog kiírni).
Felkészülési időt biztosítaniuk kell, továbbá egy másik hallgatónak jelen kell lennie a felelted során.
Egy tárgyból legalább 3 vizsgaidőpontot kell hirdetnie a tanárnak, úgy, hogy a férőhelyek száma megegyezzen az érintett hallgatói létszám másfélszerese vizsgát tehessen és a hallgató a vizsgáit arányosan elosztva tudja letenni.
Nincs ilyen fajta lehetőség, az alapfeltételek, melyeknek teljesülniük kell az, hogy legalább 3 időpontot kell az oktatónak meghirdetnie, továbbá az érintett hallgatói létszám másfélszerének kell összesen helyet biztosítani a meghirdetett alkalmak során.
Igen, a vizsga előtt 24 órával van lehetőséged utoljára módosítani a jelentkezésedet.
Két lehetőség áll fenn ebben az esetben:
- a vizsgáról való távolmaradásodat okozó körülmény megszűnését követő 5 munkanapon belül igazolhatod a hiányzásodat a Neptunban megadott kérelmen keresztül. Amennyiben az Oktatási Központ igazoltnak tekinti a hiányzást, akkor nem veszik el vizsgaalkalmad és egyből fel is tudsz venni egy újabbat.
- igazolatlan hiányzás esetén a távolmaradásodért járó díjat a HÜCS írja ki és csak utána áll majd módodban új vizsgaidőpontra jelentkezni.
Minden esetben díjat kell fizetned, ha a távol maradásodat nem igazolod. A fizetendő díj vizsgaidőszakonként első alkalommal 4 500 forint, második és minden további alkalommal 9 000 forint. Érdemjegyet egyik alkalommal sem kapsz, mert a tudásod nem értékelhető ilyenkor.
Ezt az értékelést a féléves teljesítményedért kaphatod. Az osztályzatot a szemeszter utolsó óráján kell közölnie az oktatónak veled. A Neptunon belül lehet elfogadni a vizsgaidőszak utolsó napjáig, de nem kötelező, ezesetben vizsgára bocsátanak.
Minden mondat végén egy szó jelenik meg: Igaz/Hamis. Ezek közül, amikor az „Igaz” kifejezést látjátok, akkor az adott állítással nem kell foglalkoznotok, mert azoknak sikeresen eleget tettetek. Akkor van gond, ha a „Hamis” jelenik meg, ugyanis ennek értelmében az az adott kijelentés érvényes rátok.
Amennyiben lejárt fizetési tartozásod van a Neptunban, akkor az 1-6 mondat mögött a „Hamis” kifejezés fog állni, attól függően, hogy milyen típusú tartozásod van az Egyetem felé. Ezt/ezeket az elmaradt cselekedete(ke)t Neptunon belül a Pénzügyek -> Befizetés fülön tudod pótolni (kivéve a 4. mondatot!).
Az első két vizsga ingyenes, azonban a második elégtelen szerzésed után ismételt vizsgadíjat kell fizetned, melynek összege minden esetben 4 500forint.
Ennek a befizetési menetét alább olvashatjátok: A 4. állítás során más a fizetési eljárás, mert ebben az esetben az „IVdíj tartozás”, az Ismétlő Vizsgadíj tartozást jelenti, mely összeget neked kell kiírnod és befizetned a Neptunon belül, szintén a Pénzügyek -> Befizetés fülön tudod ezt intézni. Itt a Tétel kiírása -> Ismételt vizsgadíj lehetőségekre kell kattintanod egymás után. Ezt a folyamatot mindig nagy odafigyeléssel végezzétek, mert a hibásan kiírt tétel esetében pénzügyi módosítási kérelmet kell beadni, mely a tétel kiírásától számított 15. naptól 4900forint/kérelem, előtte azonban még ingyenes az igénybevétel.
A 7-es kijelentés nem csak a vizsgakurzusokra, hanem a sima kurzusokra is érvényes. Itt akkor láthatod a „Hamis” kifejezést, ha a tanárod még nem adott se aláírást, se aláírás megtagadvát.
A 8. mondat egyértelmű, ha kaptál aláírást, van lehetőséged vizsgára jelentkezni, azonban, ha „aláírás megtagadva” szerepel a leckekönyvedben, akkor csak a következő években van lehetőséged teljesíteni a tárgyat.
A 9-10-es állítás akkor lehet „Hamis”, ha már sikerült legalább elégséges érdemjegyet szerezned az adott tárgyból, akár megajánlott/gyakorlati/vizsgajegy formájában.
Amennyiben élni szeretnél a megajánlott jegyeddel, - habár ez nem kötelező - ne felejtsd el a vizsgaidőszak utolsó napjáig elfogadni azt a Neptunon keresztül. Erről az Oktatási Központ fog értesíteni a jegy esetleges törlése előtt 3 munkanappal.