Dr. Andor György közgazdász professzor tölti be 2024. július 1-től Egyetemünk rektori pozícióját a nyolc év után leköszönő rektor, Prof. Dr. Heidrich Balázs után. Az új rektor megbízatása öt évre szól.
A dékáni feladatokat a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karon Dr. habil. Lugasi Andreától Dr. Kiss Kornélia, a Külkereskedelmi Karon pedig Dr. Csekő Katalintól Prof. Dr. Sándorné Kriszt Éva veszi át.
Dr. Andor György szakmai pályafutása
Dr. Andor György diplomáit a mai Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), valamint a Budapesti Corvinus Egyetem jogelődjén szerezte mérnöki területen, illetve közgazdászként. 1999-ben szerzett tudományos fokozatot, 2018-ban habilitált, 2019-től egyetemi tanár.
Szakmai pályája a közgazdaságtudomány területéhez kapcsolódik, 2017 óta az ELTE Gazdaságtudományi Kar Pénzügy és Számvitel Tanszékének főállású oktatója, előtte 1994-től a BME-n oktatott.
Széleskörű vezetői tapasztalattal rendelkezik. Hosszabb ideig volt tanszékvezető, intézetvezető, szakfelelős; két rektori ciklusban a BME általános rektorhelyettese, illetve később a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja. Az ELTE-n a Gazdaságtudományi Kar alapító dékánja. Egyetemi vezetői évei alatt az említett intézmények és karok mindig országosan kiemelkedő felsőoktatási eredményeket értek el, illetve több egyetemi létesítményprogramot sikeresen menedzselt.
Prof. Dr. Sándorné Kriszt Éva szakmai pályafutása
Prof. Dr. Sándorné Kriszt Éva egyetemi végzettségét számvitel-statisztika tanári szakon szerezte, amely egész pályafutását meghatározta, miszerint a gazdaságtudományi témák kutatása mellett az oktatás is ugyanolyan fontos volt számára. 1984-ben védte meg egyetemi doktori disszertációját. A Miskolci Egyetemen 1999-ben szerezte meg a PhD-fokozatát, majd 2014-ben habilitált a Nyugat-Magyarországi Egyetemen.
1985-től a Budapesti Gazdasági Főiskola, majd Budapesti Gazdasági Egyetem oktatója, tanszékvezetője, távoktatási igazgatója, majd 2007-2016 között az intézmény rektora.
A módszertani kérdésekkel komplex módon foglalkozik, mivel hitvallása szerint a módszertan nem önmagáért létezik.
Tapasztalatokat a hazai és a nemzetközi felsőoktatás széleskörű területén gyűjtötte. Több, a felsőoktatás átalakításáról és módszertani korszerűsítéséről szóló hazai és nemzetközi projektet vezetett.
A Hágeni Távegyetem mentoraként statisztikát oktatott német nyelven. Számos hazai és külföldi konferencián vett részt. Számos tudományos és szakmai szervezetben tölt be vezető tisztségeket.
Dr. Kiss Kornélia szakmai pályafutása
Dr. Kiss Kornélia 2022-ben a Turizmus Tanszék vezetőjeként csatlakozott a BGE Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar(KVIK) közösségéhez.
Okleveles közgazdász diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen marketing és turizmus szakirányon, tudományos fokozatát a Szent István Egyetem Enyedi György Regionális Tudományok Doktori Iskolában szerezte.
Szakmai pályafutását az LT Consorg és a Horwath Consulting turisztikai és szállodaipari tanácsadó cégeknél kezdte. A nemzeti turizmusmarketinggel foglalkozó Magyar Turizmus Zrt. munkatársaként kutatással és termékmenedzsmenttel foglalkozott: előbb vezető kutatóként, majd kutatási igazgatóként, végül a kutatást, termékfejlesztést és -kommunikációt integráló terület vezetőjeként.
2000-től óraadóként, 2013-tól főállású oktatóként dolgozik az egyetemi szférában. A BGE KVIK Turizmus Tanszék vezetőjeként egy dinamikus és ambiciózus, a „szakmával” szorosan együttműködő oktatói-hallgatói-alumni közösség kialakítását tűzte ki célul. Küldetésének tekinti az izgalmas és sokszínű tanulási környezet kialakítását, a tudás élményszerű átadását, valamint a szakmai partnerekkel közös projektekben történő tapasztalatszerzést. Oktatási és kutatási tevékenysége a szabadidős és turisztikai fogyasztói magatartásra és a jóllét különböző aspektusaira irányul. A tehetséggondozást kiemelten fontosnak tartja: rendszeresen dolgozik együtt demonstrátorokkal, a Tudományos Diákköri Konferencia munkájába mentorként, bírálóként és zsűritagként is bekapcsolódik. Több doktorandusz hallgatónak témavezetője.
2000-től a Turizmus Bulletin szakmai és tudományos folyóirat szerkesztője, 2004 és 2010 között főszerkesztője volt. Az elmúlt öt évben részt vett a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság Gazdaságtudományi Bizottság, illetve a Hungarikum Bizottság Sport, Turizmus és Vendéglátás Szakbizottságának munkájában. 2023-ban a turizmus.com a magyar turizmusra legnagyobb hatást gyakorló 50 személy közé választotta.