A BGE-n törekszünk a sokszínűség figyelembevételével befogadó környezetet teremteni, és elfogadni, hogy az emberek sok szempontból különböznek egymástól. A különbségek megértése, értékelése és hatékony kezelése hozzájárul az egyéni és szervezeti sikereinkhez.
Vannak helyzetek, amikor támogatásra van szükségünk. Vannak helyzetek, amikor kilógunk a sorból, amikor mi vagyunk kisebbségben, amikor mi vagyunk a mások, a furcsák, az idegenek. Vannak helyzetek, amikor mi tudunk támogatást nyújtani másoknak, amikor mi vagyunk többségben, amikor ismerősek vagyunk, biztonságban vagyunk, képesek vagyunk.
A sokféleség elfogadása különböző tapasztalatokat és perspektívákat eredményez, amelyek segítenek nekünk jobb jövőt építeni. Az esélyegyenlőség azt jelenti, hogy a társadalom minden tagjának egyenlő esélye van a társadalomban való teljes és hatékony, másokkal azonos alapon történő részvételhez. Az embereket méltányosan, negatív előítélet nélkül kezeljük, és olyan feltételeket teremtünk a társadalomban, az egyetemen, a munkahelyen, az élet minden területén, amelyek ösztönzik és értékelik a sokszínűséget és nem sértik az emberi méltóságot.
A BGE-n igyekszünk lehetőségeket teremteni mindenkinek, az alulreprezentált, vagy valamilyen szempontból hátrányos helyzetű csoportok, emberek számára is a teljes és hatékony, másokkal azonos alapon történő részvételhez.
Olyan szervezeti kultúra létrehozása a célunk, amelyben mindenki tiszteletben tartja a másikat és ahol mindenki önmaga lehet.
Az egyenlőség és a sokféleség kérdésével egyetemünkön a Fenntarthatósági és Esélyegyenlőségi Iroda foglalkozik, hogy „Mindenkinek legyen lehetősége”. Amennyiben úgy érzed, hogy támogatásra szorulsz, fordulj hozzánk bizalommal!
További hasznos linkek: