Egyetemi polgárok, oktatók, kutatók figyelmébe ajánljuk tematikus kutatásmódszertani workshopjainkat, amelyeket kérésre személyre szabva, egyeztetett időpontban és helyszínen tartunk meg. A workshopokat az adott területen jártas, gyakorló kutatók vezetik.
Hogyan éljük túl a konferencia-előadásunkat?
A workshopon a jó konferencia-előadáshoz szükséges elemekkel foglalkozunk. Kitérünk például a tipikus hibákra és azok elkerülésének módjaira, a jó előadás és prezentáció ismérveire.
Hogyan gyűjtsünk szakirodalmat és hogyan készítsünk belőle szisztematikus szakirodalmi áttekintést?
Konkrét könyvtári/géptermi EBSCO-keresési gyakorlatokon keresztül ismertetjük meg a résztvevőket olyan praktikus lépésekkel, mint például a keresés fókuszálása, a találatok szűkítése, a találati lista elmentése, továbbá az irodalmi áttekintés készítésének menetével, elemeivel foglalkozunk.
Útmutatók a kutatási folyamat labirintusához: döntési pontok, megoldási szempontok, példák.
A résztvevőkkel áttekintjük a kutatási folyamat főbb állomásait, azonosítva a fontosabb döntési pontokat, bemutatva a legfontosabb alternatívákat. Feltárjuk, hol, milyen nehézségekkel, elágazásokkal találkozhat a kutató, és milyen szempontok figyelembevételével választhat magának utat.
Tippek és javaslatok nemzetközi publikációk készítéséhez
Célunk, hogy a részvevők tudatosabbá váljanak a nemzetközi publikálás területén. Foglalkozunk a megfelelő folyóiratok kiválasztásával és az írások célirányos tartalmi, formai kidolgozásával.
Nvivo10-workshop kezdőknek és haladóknak
Workshopunk az egyik legelterjedtebb szövegelemző, -feldolgozó szoftver, az NVivo10 program használatába vezeti be a résztvevőket az első lépésektől kezdve a szövegek kódolásán át az adatok elemzéséig.
SPSS kurzus kezdőknek és haladóknak
Különböző fókuszú, mélységű workshopok kapcsolódhatnak az SPSS szoftverhez. Lehetséges, hogy egy konkrét kutatás folyamatán keresztül az adatok kezelésének, feldolgozásának és elemzésének alaplépéseit ismerjék meg a résztvevők, a szükséges SPSS eljárások és releváns adatelemzési módok részleteivel együtt. De lehetséges a program speciális elemzési eljárásaira összpontosító, akár a matematikai hátteret is feltáró haladó kurzusok megtartása is.
Kutatások elmélyítése kvalitatív (metafora/interjú/rajzos) eljárásokkal
Megismerkedünk és kipróbálunk kvalitatív adatgyűjtési és elemzési eljárásokat. Bemutatjuk a metafora, az interjú, a fogalomtérkép, képrajzolás és -elemzés alkalmazási sajátosságait, buktatóit. Kitérünk a különböző forrásokból, eltérő módszerekkel nyert adatok összekapcsolásában rejlő lehetőségekre.