BGE Kutatói Nap
A Kutatói Nap saját kezdeményezésű rendezvénysorozatunk, melyet 2017-ben indítottunk útjára. Minden évben tavasszal rendezzük meg gondolatébresztő előadásokkal és inspiráló beszélgetésekkel, sokszínű és meghatározó kutatásokkal – vagyis minden olyannal, ami kimagaslóvá, ugyanakkor megfoghatóvá teszi az alkalmazott tudományokat. Az esemény célja, hogy az egyetemi kutatások és kutatócsoportok szélesebb körben is bemutatkozhassanak egymásnak és minden egyetemi polgárnak.
Kutató Szakkollégisták és Diákok Konferenciája (KUSZA)
A BGE szakkollégiumokban tevékenykedő hallgatók összehozását célzó KUSZA (Kutató Szakkollégisták és Diákok Konferenciája) szintén saját kezdeményezésű eseménysorozat, ahol szakkollégista és az Új Nemzeti Kiválóság Programban ösztöndíjat nyert hallgatóink találkozhatnak és ismerkedhetnek meg egymással, bemutatva az egyetemi közösségnek tudományos munkájukat. Hagyományosan a KUSZA-n adjuk át a Kiváló Mentori Díjat a tehetséggondozásban leginkább kiemelkedő oktató és kutató kollégáinknak.
Magyar Tudomány Ünnepe
A Magyar Tudományos Akadémia minden ősszel megrendezi a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a Magyar Tudomány Ünnepe (MTÜ) című országos programsorozatot. Egyetemünk hagyományosan nemzetközi konferenciával csatlakozik a programsorozathoz, minden évben más-más témára fókuszálva az alkalmazott tudományok területéről. Az MTÜ-n adjuk át a Tudományos Díjakat azoknak a BGE-s oktatóknak, kutatóknak, akik a folyó évet megelőző évben kiemelkedő tudományos teljesítményt nyújtottak. Bővebben ITT.
Kutatók Éjszakája
Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára a Kutatók Éjszakája kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt, és megmutassa, hogy kutatónak lenni izgalmas hivatás. Egyetemünk évről évre csatlakozik ehhez a rendezvénysorozathoz, hogy látványos workshopokon, gondolatébresztő előadásokon, és inspiráló beszélgetéseken keresztül mutassa be a BGE sokszínű és meghatározó kutatásait – tehát mindazt, ami kimagaslóvá, ugyanakkor megfoghatóvá teszi a tudományos életet. Bővebben ITT.
TDK Konferencia
Egyetemük minden karán sikeres Tudományos DiákKörök működnek, melyek célja a mentorálás, a tehetséggondozás, a tudományos élmények közös felfedezése, az izgalmas területek kutatása. A hallgatók az általuk választott izgalmas témában TDK konzulensük segítségével kutatást végeznek, eredményeiket TDK dolgozatban foglalják össze, majd bemutatják azokat a BGE TDK Konferenciáján, melyet minden évben más karunk rendez. Az egyetemi szintű TDK konferencián elért eredmények alapján szerezhetnek hallgatóink jogosultságot arra, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencián képviseljék Egyetemünket. Bővebben ITT.