Egyetemünk életében fontos lépés volt, amikor 2016 januárjában elnyertük az alkalmazott tudományok egyeteme státuszt. Innentől kezdve a tudományos eredményekből származó tudás hasznosítása prioritássá vált, mely megjelenik a képzésbe történő beépülésben és az akadémiai, a vállalati, az állami és a nonprofit érintettek által történő hasznosításban egyaránt. Mivel kiemelt célunk a tudásmegosztás, így a következő években több szinten is növelni kívánjuk kutatásaink gazdasági és társadalmi hatását, publikációink számát és azok láthatóságát. A magas szintű és nemzetközi tudományos tevékenység fokozása jelentős részben a BGE által létrehozott Kiválósági Központokban zajlik. Az alkalmazott kutatások esetében a mindennapok számára hasznos tudást kívánunk létrehozni, lehetőség szerint üzleti partnerekkel együtt, ezzel is erősítve az alkalmazott tudományos szemléletet. Ugyanilyen fontos számunkra a minőségi oktatás és tehetséggondozás fejlesztése, amivel az Egyetem utánpótlásbázisa is jelentősen kiterjeszthető és a tudományos tevékenység minden oktató kolléga számára valós, értelmezhető célként jelenhet meg.
Hazai és nemzetközi együttműködésben megvalósuló kutatásaink eredményét többféleképp csatornázzuk be az oktatásba. Leggyakrabban tantárgy- és oktatási módszerek fejlesztésében jelenik meg, de hangsúlyt fektetünk arra is, hogy teret adjunk kollegáinknak a tapasztalatcserére tematikus workshopokon vagy konferenciákon keresztül. Előbbire jó példa a Fenntartható Vendéglátás Kiválósági Központban (FVKK) szállodaüzemeltetéssel, vendéglátó vállalkozások szervezésével, gazdálkodásával összefüggő tantárgyak kifejlesztése, vagy a Keleti Üzleti Akadémiai Központnak (OBIC) Távol- keleti Interkulturális menedzsment kurzusa és tankönyve. A tapasztalatcsere megvalósul például az éves Kutatói Napokon, ahol a kutatócsoportok és egyéni kutatók eredményei mellett számos kutatási tapasztalatról és módszertani kutatási eredményről számolnak be a kollégák, amelyeket a többi oktató is hasznosíthat.
Kutatási eredményeink bemutatására az elmúlt években jelentős szakmai nemzetközi konferenciákat és számos hazai rangos rendezvényt rendeztünk. Emellett számos egyéb módon segítjük a tudás áramlását, amelyre jó példák az OBIC Kelet-Ázsiával foglalkozó angol nyelvű kötetei vagy a Felsőoktatás Jövője Kiválósági Központ (FHERC) szakmai blogbejegyzései. Kutatóműhely eseménysorozatunk alkalmain szakembereink előadásai mellett meghívott vállalati partnereink beszélgetnek aktuális gazdasági és társadalmi kérdésekről.
Partnerségben a vállalkozásokkal stratégiai célunk értelmében kiemelten fontos, hogy kutatásaink eredményei közvetlenül a vállalkozások számára elérhetőek legyenek. Ezért rendszeresen adunk elő konferenciákon, vagy épp szervezünk ilyen eseményeket. Az esettanulmányokat, jó gyakorlatokat elérhetővé és nyilvánossá tesszük és folyamatosan képzéseket fejlesztünk. Évről évre egyre népszerűbb például a Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központ Családi Vállakozások Napja konferenciája, és szintén jelentős siker, hogy a Budapest LAB 2019-ben a kkv szektor számára ökolábnyom-kalkulátort készített. A Kibergazdaság Kiválósági Központunk kutatásai az Ipar 4.0 következtében a gazdasági, menedzsment területeken szükségessé váló alkalmazkodást segítik a hazai vállalkozások széles körénél, elsősorban a kis- és középvállalkozásoknál. A nemzetközi együttműködések esetében a Trust Me és MentorCert projektekben kifejlesztett know-how-t, mentori skillcard-ot és mentori képzést vállalati partnerekkel közösen hasznosítjuk. Két további nemzetközi projektünk eredményeként, a külföldi jó gyakorlatokra is építve létrejött ADAPTYKES- és INSIST-képzések (vállalati tréningek) akkreditálásra kerültek, amelyek szintén a vállalati piacot célozzák meg.
Fontos eredmény, hogy kutatásaink eredményeit a vállalkozások mellett a kormányzat is felhasználja. Erre jó példa, hogy a Budapest LAB Családi Vállalkozás Kutatási Programjának eredményeire a kormányzat által 2019 végén nyilvánosságra hozott kkv stratégia közvetlenül hivatkozik, amelynek nem csupán előkészítésében vett részt a Budapest LAB, de háttérelemzéseket készített ahhoz.
Az intézményi szintű tudományos rendezvénysorozatainkon több száz magyar és nemzetközi érdeklődő vett részt az elmúlt években, de más eseményekhez való csatlakozással és a közösségi média segítségével is igyekszünk hozzájárulni a tudományos ismeretek terjesztéséhez és népszerűsítéséhez.
Kutatási eredményeink az alábbi területeken, és célcsoportoknál hasznosulnak elsősorban: