A Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Iroda (Budapest LAB // LAB) a BGE elsőként létrejött kiválósági központja, amely tudásmegosztással, kutatásokkal, képzésekkel, inspirációval segíti a vállalkozói kultúra terjedését és a hazai mikro-, kis- és középvállalatok sikerességét. A BGE stratégiáját támogató műhely célja, hogy a közép-európai vállalkozásfejlesztés ismert kutató-, fejlesztő-, képző- és tudásszolgáltató bázisává fejlődjön.
A Budapest LAB azon dolgozik, hogy minél több platformon és formában közelebb hozza a vállalkozókról szóló és a vállalkozói léthez szükséges tudást és inspirációt a vállalkozókhoz, vállalkozni szándékozókhoz, és elsősorban persze az Egyetem belső közösségéhez. Emellett célja, hogy a külvilágnak is megmutassa, mi zajlik a BGE-n vállalkozásfejlesztés témában.
Tudományos eredmények és társadalmi hatás
A Budapest LAB olyan kutatásokat végez és koordinál, amelyek révén többet tudhatunk meg a hazai kis- és középvállalkozásokról. Fontos cél, hogy eredményeiket a tudományos közösség mellett maguk az érintettek – a vállalkozók és vállalkozni tervezők, valamint a szakpolitika – is hasznosítani tudják, ezért azokat mindig közérthetően közzéteszik, hogy a mindennapi tudás részévé válhassanak. A LAB kiemelt kutatási területeiről és friss eredményeiről bővebb információ ITT érhető el.
A Budapest LAB csapata folyamatosan fejleszt és kísérletezik, hogy izgalmas és hatékony módszereket állítson az egyetemi vállalkozói készségfejlesztés és vállalkozói hajlandóság növelésének szolgálatába – egyetemi kereteken belül és azon kívül is. A vállalkozói készségek az Európai Unió által meghatározott egész életen át tartó tanulás során fejlesztendő kompetenciakészlet elemei, amelyek nemcsak a jövőben vállalkozni tervezők, hanem a munkaerőpiacon bármely szerepben elhelyezkedők számára is hasznosak. Így ezen kompetenciák fejlesztése képes támogatni a hallgatók diploma utáni sikeresélyének növelését, a diploma megszerzése utáni hatékony munkavégzést.
- Saját projektek fejlesztése mellett – amelybe, az interdiszciplináris tudás erősítése érdekében gyakran vonja be más szakterületek BGE-s szakértőit – rendszeresen kapcsolódik partnerként egyetemen belüli és az üzleti világból induló partnerségekbe, hogy az egyetemi szaktudás minél szélesebb körben hasznosuljon.
- A LAB kutatásainak eredményeit használják nagyvállalatok, vállalkozások és a kormányzat is. Fontos eredmény, hogy a tudományos elemzések az ITM által 2019-ben kiadott kkv stratégiába is beépülhettek, valamint vállalati termékfejlesztések alapjául szolgálnak.
- A LAB képzéseket fejleszt és tart a BGE hallgatói mellett az Egyetem munkatársai, alumni közössége és vállalati partnerek számára is.
- A LAB cikkeit, kutatási eredményeit rendszeresen közli a média is – ezáltal még több érintetthez jut el a kutatásokból származó tudás. Olvasmányos tartalmakért IDE kell kattintani.
- A Budapest LAB projektjei részletesen megismerhetők a Kiválósági Központ éves jelentéséből. A projektek bemutatása könnyebbé teszik a kapcsolódást a LAB-hez az ökoszisztéma más szereplői számára.