A duális képzés a felsőoktatásban megjelenő olyan speciális képzési forma, amelyben a teljes képzési időszakra vonatkozóan, a képzés módszereire, a megszerzett tudás értékelésére egyedi rendelkezéseket tartalmazó rendszerben folyik az oktatás.
A duális képzés nagy lehetőség egy hallgató számára, ám nagyobb felelősséggel is jár. A duális képzésben résztvevők amellett ugyanis, hogy nappali tagozatos hallgatóként végzik tanulmányaikat, egyúttal „hallgató-munkavállalóként” rendszeres szakmai gyakorlatot is teljesítenek egy vállalatnál, ennek köszönhetően a képzésük végére már jelentős mértékű munkatapasztalattal is rendelkeznek.
A Budapesti Gazdasági Egyetemen 2014 óta elérhető a duális képzési forma. A kezdetben egy karon induló képzés mára már mindhárom karon, 5 alapképzési szakon elérhető: gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, illetve turizmus-vendéglátás.
Duális képzéssel kapcsolatos ügyintézés
- A duális képzésre való jelentkezés úgy kezdődik, hogy választasz egy partner szervezetet a duális képzőhelyek listájából. A duális partnerrel egyénileg kell felvenned a kapcsolatot a cég által megjelölt felvételi eljárás szerint. Amennyiben sikerül a vállalati felvételid, úgy a partner Hallgatói munkaszerződést köt veled az Egyetemre történő beiratkozást követően.
- Minden szemeszter végén projektmunkát kell készítened, amelyet a vállalati mentorod és az egyetemi szakmai koordinátorod kiértékel. Lehetőséged van neked is a partnert értékelni, amellyel hozzájárulsz a képzés fejlesztéséhez.
- A duális képzés végén a projektfeladataidról egy tanúsítványt állít ki az Egyetem. Ez tartalmazza projektfeladataidat és az azokra kapott partneri és egyetemi értékeléseket.
A felvételizők gyakran ismételt kérdéseit és azokra adott válaszokat ITT találja.