Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

BGE Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

BGE Hallgatói fiók
Budapesti Gazdasági Egyetem
2021. szeptember 21.
Pályázati felhívás a 2022-es Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogramra

A Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram (MKÖ) a Miniszterelnökség tíz hónapos karrierindító programja. Célja, hogy a fiatalok megtalálják az érdeklődési körüket a minisztériumokban, ahol az MKÖ tíz hónapját követően az ösztöndíjasként megkezdett munkát kormánytisztviselői kinevezéssel folytathatják. Az ösztöndíjprogram a pályakezdő fiatalok számára hazai és külföldi munkatapasztalatot, versenyképes fizetést, folyamatos mentori támogatást, valamint heti rendszerességgel szakmai és közéleti képzéseket nyújt.

Az MKÖ részletei:

• 10 hónapos, heti 40 órás szakmai gyakorlat, amely 7 hónapos hazai, valamint 3 hónapos külföldi programszakaszból áll.
  • A program időtartama: 2022. február 1. - 2022. november 30. Az ösztöndíjasok itthon február 1. napján állnak munkába, külföldön szeptember 1-én.
  • A belföldi programszakaszra az ösztöndíj összege havi nettó 250 000 Ft., a külföldi programszakasz alatt átlagosan havonta 450 000 Ft.

Pályázati feltételek:

• Magyar állampolgárság (kettős állampolgárság nem kizáró ok).
  • 30 év alatti életkor.
  • Egyetemi vagy főiskolai diploma megléte.
  • Min. B2 szintű államilag elismert komplex nyelvvizsga-bizonyítvány angol vagy német vagy francia nyelvből.
  • A pályázat benyújtásának időpontjában kormányzati szolgálati, közszolgálati, állami szolgálati jogviszony nem állhat fenn.

Jelentkezési határidő:

Az MKÖ 2022-es évfolyamára a jelentkezési időszak 2021. szeptember 15-én kezdődik és október 15. 24:00-ig tart.

A Programról további információk az mkoprogram.hu és az mkop.hu weboldalon, illetve az MKÖ Facebook és Instagram-oldalán (@mko_program) érhetőek el.