Kereskedelem és marketing FOSZK
A felsőoktatási szakképzés lezárásaképp az utolsó félévben, képzési helyen kívüli szakmai gyakorlatot kell teljesíteni a kari időrendben meghatározottak szerint.
Az összefüggő szakmai gyakorlat időtartama
- teljes idejű képzésben: egy félév, legalább 560 óra;
- részidős képzésben a szakmai gyakorlat: hat hét, legalább 240 óra.
A szakmai gyakorlat 30 kredit értékű, teljesítése az abszolutórium megszerzésének feltétele.
A szakmai gyakorlat megkezdésének feltétele legalább 81 kredit megszerzése a szak mintatanterve szerint.
A szakmai gyakorlat helye
Hallgatók szakmai gyakorlati helyüket szabadon megválaszthatják. A szakmai gyakorlat lebonyolítására minden olyan vállalkozás vagy intézmény kiválasztható, amely a képzés jellegéhez kapcsolódó tevé- kenységet folytat. A hallgató által betöltendő munkakörrel kapcsolatos elvárás, hogy az ismertesse meg a hallgatót a szervezet gazdálkodásának kereskedelmi, logisztikai vagy marketing-vonatkozásaival, lehetőséget adva számára az egyetemi képzés során szerzett ismeretek alkalmazására és gyakorlására.
A szakmai gyakorlat teljesítésének követelményei
A szakmai gyakorlat célja, hogy a hallgató a felsőoktatási szakképzés elméleti és gyakorlati ismereteit szintetizálva részt vegyen konkrét szakmai feladatok megoldásában, ismerje meg az adott szakmai gya- korlóhely tevékenységén keresztül a kereskedelem működését, az alapvető gazdasági, gazdálkodási, szervezési és vezetési feladatokat.
A szakmai gyakorlat értékelését a gyakorlat végén a gyakorlatvezető/konzulens végzi.
A gyakorlat szervezéséért és a szakmai felügyeletért a Kereskedelem és Marketing Intézet tanszékei felelősek.
Gazdálkodási és menedzsment FOSZK
A felsőoktatási szakképzés lezárásaképp az utolsó félévben 14 hetes, képzési helyen kívüli szakmai gyakorlatot kell teljesíteni a kari időrendben meghatározottak szerint.
A szakmai gyakorlat 30 kredit értékű, teljesítése az abszolutórium megszerzésének feltétele.
A szakmai gyakorlat megkezdésének feltétele legalább 81 kredit megszerzése a képzés mintatanterve szerint.
A szakmai gyakorlat helye
Hallgatók szakmai gyakorlati helyüket szabadon megválaszthatják. A szakmai gyakorlat lebonyolítására minden olyan vállalkozás vagy intézmény kiválasztható, amely a képzés jellegéhez kapcsolódó tevékenységet folytat. A hallgató által betöltendő munkakörrel kapcsolatos elvárás, hogy az ismertesse meg a hallgatót a szervezet gazdálkodásának egy vagy több részterületével, lehetőséget adva számára az egyetemi képzés során szerzett ismeretek alkalmazására és gyakorlására.
A szakmai gyakorlat követelményei
A szakmai gyakorlat célja, hogy a hallgatók tanulmányaiknak, illetve specializációnak megfelelő tevékenységet végző fogadóintézménynél (szervezetnél, vállalatnál, közintézménynél, civil szervezetnél) megismerkedjenek az ott folyó szakmai munkával, aktívan bekapcsolódjanak a napi munkavégzésébe, önállóan oldják meg a munkahelyi vezetőjük által rájuk bízott feladatot, illetve tapasztalatokat gyűjtsenek a munkaerőpiacon való későbbi elhelyezkedéshez.
A szakmai gyakorlat értékelését a gyakorlat végén a gyakorlatvezető/konzulens végzi.
További részletek a szöveges tantervben találsz, amelyet ezen az oldalon tudsz letölteni a képzésed nevére kattints.
Egyéb hasznos linkek:
Gazdálkodási és menedzsment (Külkereskedelmi Kar)
Kereskedelem és marketing, marketingkommunikáció szakirány (Külkereskedelmi Kar)
KKK FOSZK szakmai gyakorlat