Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

BGE Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

BGE Hallgatói fiók
Budapesti Gazdasági Egyetem
Esettanulmányok a vállalkozás (újra)építés, fejlesztés és vezetés gyakorlatából

Tárgykód

ESOL0PA02

Szervező

KVIK Üzleti Elemzés Módszertan Tanszék

Tárgy jellege

Szabadon választható

Rövid tartalom

Szereted a kihívásokat? Gondolkodtál már vállalkozás indításában? Ha igen, akkor azért, ha nem, akkor amiatt érdemes ezt a kurzust választanod, hogy ezen elgondolkodj. Töltsd el hasznosan a projekthét napjait, ismerd meg az üzleti stratégia és üzleti terv készítésének menetét, felkészülhetsz a szervezetfejlesztés és HR stratégia alapokból. Kamatoztathatod kreativitásodat, mert mindenki választ egy vállalkozást, vagy megálmodja a sajátját a szállodaipar, online szállásközvetítés, vagy offline és online kereskedelem területéről, és felfedezheti társaival a helyzetelemzés és fejlesztési stratégia-alkotás örömét. A feladat tehát egy kisebb projektfeladat megalkotása lesz csoportmunka keretében és ezek bemutatásakor a társaiddal való megvitatása. Ehhez nyújt segítséget egy szakértő páros, akik tanácsadóként élik mindennapjaikat, és adnak majd tanácsokat a projektedhez, sőt a kurzusvezetők rámutatnak a vállalkozások működési folyamatának kihívásaira és buktatóira is, a problémákra lehetséges megoldásokat mutatnak. Visszajelzésük az elkészült projektekről segítheti az első vállalkozói lépésed megtételét is a jövőben. A legjobbak kisebb ajándékot is nyerhetnek.

Témakörök:

• Üzleti stratégia készítése, üzleti terv készítése, szervezetfejlesztés, HR stratégia általában

• Szállodaipar – üzleti stratégia készítése, üzleti terv készítése, szervezetfejlesztés - HR stratégia

• Online szállásközvetítés – üzleti stratégia készítése, üzleti terv készítése, szervezetfejlesztés - HR stratégia

• Offline és online kereskedelem – üzleti stratégia készítése, üzleti terv készítése, szervezetfejlesztés - HR stratégia

• A javaslat előkészítése, formája, bemutatásának módja

Kurzus nyelve

Magyar

Óraszám

18 óra

Beszámítás / kreditérték

2 kredit