Segítünk, hogy a közösségszervező szakon tanuló hallgatók megfelelő módon tudják kezelni a számítástechnikai eszközöket. Emellett oktatóink részt vesznek a karon folyó valamennyi alapképzés tantervében szereplő kutatásmódszertan tantárgy oktatásában is.
Választható tantárgyainkban a döntéselőkészítést segítő kvantitatív módszerek, az üzleti folyamatok – például egy rendezvény szervezésének – informatikai háttere ismerhető meg, de akár egy étterem tervezésének lépéseit is elsajátíthatják azok, akik azt a tárgyat választják. Hallgatóink tehát érdeklődési körüknek megfelelően a munkaerőpiac, magánvállalkozók, kis- és középvállalkozások, de multinacionális cégek számára is fontos, a gyakorlatban jól használható ismeretekhez jutnak.
A felsőfokú szakképzésben hallgatóink a munkaerőpiaci ismeretek mellett a szakmai és pénzügyi információk feldolgozásában, üzleti elemzésekben, kérdőívkészítésben és a válaszok elemzésében, beszámolók készítésében válnak jártassá, valamint megismerkednek a számvitel alapjaival is.
A turizmus-menedzsment mesterképzési szakon a gazdaságstatisztika és döntéselemzés a gyakorlati életből vett feladatok által válik hasznossá. A kutatásmódszertan magasabb szintű ismeretei mellett a kreativitásfejlesztésre is hangsúlyt fektetünk. Az alkalmazott matematikai-statisztikai, ökonometriai és modellezési módszerek szimulációs feladataival készítjük fel a hallgatókat stratégiai és gazdasági döntésekhez megfelelő modellek, illetve megalapozott számításokon alapuló gazdasági tervek készítésére.
Tantárgyainkat alapképzésben a magyar mellett angolul és németül, mesterképzésen magyarul és angolul oktatjuk.
A tananyagokat folyamatosan fejlesztjük a munkaerőpiac igényeinek, az új generációk sajátosságainak, a technikai lehetőségek fejlődésének megfelelően, alkalmazva a modern oktatásmódszertani ismereteket. Gyakorlatainkon erősítjük az egyéni és csapatmunkát is, amely kapcsán oktatóink rendszeresen vesznek részt továbbképzésen.
Oktatóink több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek. Van közöttük matematikus, matematika-, fizika- és informatika szakos tanár, közgazdász, közgazdász-tanár, statisztikus és mérnök egyaránt. Van habilitált, van CSc-fokozattal rendelkező oktatónk és általánosságban elmondható, hogy oktatóink többsége rendelkezik PhD-címmel. Vezető oktatóink kutatói és kutatásvezetői feladatokat is ellátnak. Rendszeresen kérünk fel vendégelőadókat is a szakmai szervezetektől. Oktatóink többek között a következő területeken szereztek szakmai gyakorlatot: biztosításmatematikus, informatikai szaktanácsadó, könyvelő, könyvvizsgáló. Van, aki oktatói tevékenysége mellett igazságügyi szakértő, illetve a Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft. munkatársa.
Munkatársaink számos szakmai és tudományos, illetve közéleti szervezetnek tagjai – a teljesség igénye nélkül ilyen szervezetek például: doktori iskolák, az MTA Statisztikai és Jövőkutatási Tudományos Bizottsága, a statisztikát oktatók szakmai csoportja, a Magyar Statisztikai Társaság, a Bolyai János Matematikai Társulat, European Mathematical Society (EMS), American Mathematical Society (AMS), International Linear Algebra Society, A Periodica Mathematica Hungarica nevű, jelenleg Q2-es besorolású nemzetközi tudományos folyóirat szerkesztőbizottsága, Igazságügyi Kamara, Magyar Meteorológiai Társaság, MTA Földtudományi Osztálya, Meteorológiai Tudományos Bizottság stb.
Matematikai-statisztikai kutatásaink mellett segítjük és támogatjuk munkatársainkat, hogy egyéb területeken folyó kutatásokba is bekapcsolódhassanak. Többek között az ELTE TTK Általános és Alkalmazott Földtani Tanszékével, a Szent István Egyetemmel, a Kaposvári Egyetemmel, a BGE KVIK Turizmus Tanszékével, illetve Vendéglátás Tanszékével van közös kutatásunk. A matematikai, fenntartható fejlődéssel, fenntartható turizmussal kapcsolatos, meteorológiai, vízminőségi kutatások mellett az oktatásmódszertani kutatásokban is jelentős eredményeket értek el munkatársaink. Néhányan a kari Fenntartható Vendéglátás Kiválósági Központ tevékenységébe bekapcsolódva végeznek aktív kutatási tevékenységet.
Tanszékünkön évtizedes hagyománya van a hallgatói tehetséggondozásnak. A programok egy részét az EMMI Nemzeti Tehetség Programhoz tartozó pályázatok támogatták. Versenyfelkészítőket, versenyeket szervezünk, valamint közös publikációink vannak hallgatóinkkal. Több oktatónk büszkélkedhet díjazott TDK-s, OTDK-s, MÉTE TDK-s hallgatókkal is, valamint a BGE Kutatási Alap támogatásával Merj Innovatívan! Tehetségorientáló Klub (MITO Klub) néven hallgatói kutatócsoport is működik.
2021. március 1. után a járványhelyzetre való tekintettel az Üzleti Elemzés Módszertan Tanszéken csak online ügyintézés lehetséges, a személyes ügyfélfogadás határozatlan ideig szünetel.
Ügyintézőink az alábbi elérhetőségeken nyújtanak Önöknek segítséget:
Onyeczki Lídia – onyeczki.lidia@uni-bge.hu
Pál Gábor – Pal.Gabor@uni-bge.hu
Hétfő | 09.00-11.00 és 13.00-15.00 óra |
Kedd | 09.00-11.00 és 13.00-15.00 óra |
Szerda | 09.00-11.00 és 13.00-15.00 óra |
Csütörtök | 09.00-11.00 és 13.00-15.00 óra |
Péntek | 09.00-11.00 óra |
Cím: 1054 Budapest, Alkotmány u. 9-11. I. emelet 111. szoba
Telefon: +36(1) 374-6244