Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Tudomány
Budapesti Gazdasági Egyetem
2021. április 30.
Overtourism in Budapest: Analysis of spatial process and suggested solutions

Overtourism in Budapest: Analysis of spatial process and suggested solutions címmel jelent meg Remenyik Bulcsú et al. overtourism jelenség által okozott problémákról és azok megoldásairól szóló cikke, a Regional Statistics folyóiratban.

Absztrakt:

Az overtourism az UNWTO (2018) általi megfogalmazás szerint „a turizmus azon hatása egy adott desztinációra, vagy annak egy részére, mely negatívan befolyásolja a városlakók életminőségét, és/vagy a látogató élményét.” Budapest esetében az overtourism fogalom kapcsán a belső erzsébetvárosi turistatömegre gondolunk leginkább, hiszen itt éri el a turisták száma és viselkedése azt a szintet, amit a helyi lakosok már nem tudnak tolerálni. A főváros más pontjain (a reptér kivételével) ez a jelenség még nem öltött olyan szinteket, hogy a helyiek tüntetést szervezzenek, azonban a várban és az V. kerület egyes attrakcióelemeinél is problémák adódtak már. A kutatás során bemutatásra került, hogy Budapest miért vált turisztikai szempontból túlterhelt településsé. Véleményünk szerint egy fenntarthatóbb turizmusfejlesztésre volna szükség, mert a helyzet az évek során csak súlyosbodni fog. A fenntartható városi turizmus ugyanúgy támogatja a turizmusgazdaság fejlesztését, csak a korábban tanított mennyiségi növekedés helyett inkább egy minőségi, strukturált, diverzifikált fejlődésben érdekelt.

A szerzőknek gratulálunk!