Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Tudomány
Budapesti Gazdasági Egyetem
2021. február 23.

Makó Csaba, Illéssy Miklós és Heidrich Balázs Az innovációs és tanulási képesség egyenlőtlenségei. A magyar kkv-k nemzetközi összehasonlításban c. publikációja olvasható a Külgazdaság folyóiratban.

Absztrakt:

A tanulmány értékeli a magyar kkv-szektor innovációs teljesítményét. A szervezeti méret, a tanulási-abszorpciós képesség és az innováció „hármasa” képezi az elemzés központi tárgyát. Az eredmények szerint jelentős különbségek találhatók a régi és új EU-tagállamok innovációs teljesítményében. A kkv-szektor innovációs teljesítménye minden tagállamban elmarad a nagyvállalatokétól, azonban a régi tagállamokban a különbségek kisebbek a szervezeti méret szerint, mint az új tagállamokban. Az innovációs teljesítményben tapasztalható különbségek az egyes országok aggregált innovációs teljesítményét is kedvezőtlenül befolyásolják, vagyis ahol nagyobbak a különbségek a nagyvállalatok és a kkv-k között, ott az innovációs teljesítmény átlagos színvonala is kisebb. A humán, a strukturális és a kapcsolati tőkék külön-külön és együttesen is meghatározó szerepet játszanak a kkv-k tanulási és abszorpciós képességében és ezen keresztül az innovációs teljesítmény színvonalában.