Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott nyelven elérhető információk jelennek meg.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Tudomány
Budapesti Gazdasági Egyetem
2021. december 16.
Gazdasági képzések hallgatói típusai oktatói és hallgatói szemmel

Gazdasági képzések hallgatói típusai oktatói és hallgatói szemmel címmel jelent meg Fűzi Beatrix, Jármai Erzsébet Mária és Magyar Norbert kutatása az Új kutatások a neveléstudományokban c. konferenciakötetben.

Absztrakt:

A magyar felsőoktatás küzd a tömegesedés következményeivel, köztük a hallgatók közti különbségek növekedésével. Az eredményes oktatáshoz szükséges a hallgatók reális ismerete, ezért fel kívántuk tárni, hogy a gazdasági képzések oktatói azonosítanak-e hallgató típusokat és figyelembe veszik-e ezeket a tanításban. Hat egyetem oktatóit és hallgatóit szólítottuk meg. Írásunk 42 oktatói interjú kvalitatív elemzésén alapul, kiegészítve néhány az oktatói (N=210) és hallgatói (N=1062) kérdőívből származó adattal. Csaknem valamennyi válaszadó oktató szerint nőttek a hallgatók közötti különbségek. Válaszaik körvonalaztak nyolc jelentősen eltérő hallgatói típust. Eredményeink rámutatnak az oktatók és a hallgatók véleménye közötti eltérésekre, ami akadálya az adaptív és hatékony oktatásnak.

Gratulálunk a szerzőknek!