Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Tudomány
Budapesti Gazdasági Egyetem
2021. október 18.
Magyar Tudomány Ünnepe 2021

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 2021. novemberében 18. alkalommal rendezi meg a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a „Magyar Tudomány Ünnepe 2021” című országos és határon túli programsorozatot.

A Magyar Tudomány Ünnepe idei mottója: „Tudomány: iránytű az élhető jövőhöz”, amelynek fő üzenete, hogy csak a tudományos tények és összefüggések ismeretében vállalkozhatunk a környezetünkben zajló folyamatok megértésére, és azok várható következményeinek felmérésére, befolyásolására; felhívja a figyelmet továbbá a közérthető és élményalapú ismeretátadás szerepére az álhírek visszaszorításában, valamint motiválni kívánja a fiatal generációkat eredeti gondolatok létrehozására.

A rendezvénysorozathoz Egyetemünk idén is izgalmas előadásokkal és kerekasztal-beszélgetésekkel csatlakozik, az alábbi két időpontban:

2021. november 11. 09:00: Tudomány, hasznosítás - alkalmazott kutatás, kkv-k és fenntarthatóság a BGE kiválósági programjában. REGISZTRÁCIÓ

2021. november 16. 13:00: Plan(t) Your Future! REGISZTRÁCIÓ

Helyszín: 1055 Budapest, Markó utca 29-31. Aula

A rendezvények kizárólag védettségi igazolvánnyal látogathatók.

Részletes 11-ei program:

Részletes 16-ai program: