BGE központi honlap
Hallgatói fiók
EN - English

Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem

Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem

  • Fókuszban
      • Fókuszban
      • Portfólió áttekintés
      • Gazdasági & társadalmi hatás
      • Díjak & elismerések
      • Rendezvények & tudásmegosztás
  • Portfólió
      • Kutatási portfólió
      • Vállalkozás- és Gazdálkodástudományi Doktori Iskola
      • BGE Tudástérkép
      • Kiválósági Központok
      • Prosperitas
      • Tématerületi Kiválóság Projekt
  • Tehetséggondozás & szolgáltatások
      • Tehetséggondozás & szolgáltatások
      • TDK
      • Szakkollégiumok
      • Kutatási Iroda
      • Könyvtár
  • Kiválósági Központok
      • Kiválósági Központok
      • Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központ
      • Felsőoktatás Jövője Kiválósági Központ
      • Jövő Értékláncai Kiválósági Központ
      • A Fenntarthatóság Gazdasági és Társadalmi Hatásai Kiválósági Központ
      • Látogatógazdaság Kiválósági Központ
Nyitólap >
Tudományos életünkből - 2022. május
Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem
Tudomány
Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem
Keresés
Menü
Keresés
Menü
Tudományos életünkből - 2022. május
2022. május 30.
Tudományos életünkből - 2022. május
# Tudomány
# Kultúra
# Tájékoztató

Az MKSV folyóirat 2022-től bekerült az EBSCO adatbázisba

2022-től az EBSCO is indexálja a Multidiszciplináris kihívások, sokszínű válaszok (MKSV) folyóiratot. Az EBSCO egy multidiszciplináris adatbázis, melyben teljes szöveggel érhető el több, mint 9500 folyóirat, elsősorban felsőoktatási-kutatási intézmények részére. A folyóiratgyűjtemény a legkülönfélébb tudományterületeket fedi le, mint például humán-és társadalomtudományok, oktatás, informatika, fizika, kémia, orvostudomány.

Merre vezet a LEAD?

Május 16-20. között az észtországi Tallinnban tartotta szakmai megbeszélését, tréningjét és partnertalálkozóját a BGE egyik legújabb nemzetközi egyetemközi együttműködése a LEAD (Learning and Develoment in micro and small enterprises), mely az ERASMUS+ Együttműködési Partnerségek program keretében kapott támogatást. Az öt egyetem (BGE, Tallinn University of Technology, Nanterre University Paris, Wroclaw University of Economics and Business, Catholic University Porto) és két szakmai tanácsadó szervezet (CEPOR – SMEs & Entrepreneurship Policy Centre, ADINVEST Europe) részvételével lezajlott eseménysorozat első napjaiban a projekt előkészületi státuszát, az elkészült országelemzéseket tekintették át a helyszínen személyesen megjelent, valamint online bekapcsolódó partnerek, majd hosszas megbeszélés keretében alakították ki a leendő képzési program törzsét alkotó tananyag alapkoncepcióját.

A módszertant, soft skill-eket, iparági jellemzőket és a Greiner vállalati növekedési modellt fókuszba állító munkacsoportok júniusban online folytatják a közös munkát. A LEAD projekt tallinni programját az utolsó két napon céglátogatások zárták.

A 30 hónapra tervezett együttműködés a BGE Pénzügyi és Számviteli Karának koordinációja mellett valósul, a tallinni programon Dr. Csillag Sára dékán vezette a projektben résztvevő csapatot, melyet rajta kívül a PSZK-ról Dr. Zsigmond-Heinczinger Száva, Dr. Réthi Gábor és Dr. Németh Tamás, valamint a Nemzetközi Pályázati Iroda részéről Varga László alkotott.

A LEAD projekt alapgondolata arra a felismerésre épül, hogy a képzés és fejlesztés (mind a vezetők, mind a munkavállalók esetében) a vállalkozások sikeres alkalmazkodásának egyik kulcstényezője. A nagyobb méretű vállalkozások esetében relatíve nagyobb erőforrás áll rendelkezésre a dolgozók (és vezetők) kompetenciáinak fejlesztésére, a kis- (10-49 fő), és még inkább a mikro-vállalkozások (0-9 fő) esetében ez azonban korántsem magától értetődő.

A projektben résztvevő partnerek korábbi oktatási és kutatási tapasztalataira alapozva a LEAD projekt keretében ennek a célcsoportnak igyekszünk olyan tartalmakat fejleszteni, amelyek egyrészt a valós képzési és fejlesztési igényeikhez és gyakorlataikhoz illeszkednek, másrészt hozzájárulnak ezen gyakorlatok fejlesztéséhez.

TDK felkészítő Workshop

2022. őszén a PSZK ad otthont a BGE Tudományos Diákköri Konferenciájának. A kiemelkedő minőségű tudományos munkák készítése érdekében három napos hallgatói TDK felkészítő workshopot szerveztünk, ahol az alapoktól kezdve sajátíthatták el a hallgatók a TDK írás alapjait, a tudományos munkák felépítését, jellemzőit, a kvantitatív és kvalitatív kutatásmódszertan alapjait, a kutatási kérdés megfogalmazását, a kutatómunka folyamatát.

A workshop kellemes hangulatának köszönhetően a hallgatók ki tudtak bontakozni és gyakorlatias tudásra tehettek szert a támogató oktatóinknak és előadóinknak köszönhetően, név szerint Dr. habil Király Gábornak, Dr. Géring Zsuzsannának, Dr. habil Kása Richardnak, Miskolczi Péternek, Dr. habil Sági Juditnak és Dr. Hegedűs Szilárdnak, a Kari Tudományos Diákköri Tanács leköszönő és jelenlegi elnökének Dr. Bán Erikának és Dr. habil Kozma Tímeának, valamint a TDT titkárának Faragóné Lepp Katalinnak.

Szintén májusban került megrendezése az OTDK-n korábban részt vett hallgatóink nyertes pályamunkáinak bemutatása, meséltek élményeikről, kutatásaikról, Dr. Bán Erika moderálásával, amit Teamsen követhettek az érdeklődő hallgatók. A programsorozat a BGE PSZK Tudományos Diákköri Tanácsa által 2021. júniusban benyújtott „TDK felkészítő workshop” című pályázat keretein belül az NTP-HHTDK-21 kiíráson 1.350.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert (okiratszám NTP-HHTDK-21-0048). A pályázatban szereplő programok a Miniszterelnökség és a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósultak meg.

TDK kreatívan kiállítás

Ebben az évben is megrendeztük TDK kreatívan kiállításunkat a Külkereskedelmi Karon. A kiállított anyagokat a Kereskedelem és marketing szakos BA és a Marketingkommunikáció FOSZK képzés hallgatói készítették. 

A kreatív, humoros és figyelemfelkeltő anyagok célja a tudományos diákköri tevékenység népszerűsítése a hallgatók körében. Számos anyagot készítettek hallgatóink. Készült vászontáska, plakát, járműreklám, szórólap, Snapchat filter, motivációs csomag, kaparós sorsjegy és Instagram oldal terv is. Minden elkészült anyag a tudományos diákköri tevékenység előmozdításának céljából készült hallgatóktól hallgatóknak.

A kiállítás a BGE KKK Klubterem előtt 2022.04.26 és 2022.05.12. között volt látogatható.

A hallgatók nagyon élvezték a különböző anyagok elkészítését, az információszerzéstől, az ötletelésen át, egészen a megvalósításig. A tudományos diákköri tevékenységről a munka közben számos információt kaptak és ezen adatok alapján álmodtak meg olyan anyagokat, amelyekkel még népszerűbbé tehetjük a Külkereskedelmi Kar hallgatóinak körében a TDK tevékenységet. Az elkészült munkák kiállításra kerültek, mely kiállításra mind a hallgatókat mind a kollégákat meghívtuk. Bízunk benne, hogy egy pozitív impulzusként érte a látogatókat a vidám, de mégis igen informatív anyagok megtekintése és ezzel még több hallgatót sikerül majd bevonzani a novemberi TDK Konferenciára nemcsak látogatóként, hanem előadőként egyaránt.

Lámfalussy Sándor Szakkollégium májusi beszámolói

Lámfalussy Sándor Szakkollégium részvétele a KUSZA Konferencián

Az esemény a Kiváló Mentor Díjak átadásával kezdődött, amit több szakkollégista TDK-zó konzulense is megkaphatott. Ezt követte több kerekasztal beszélgetés is, amik közül az egyikben részt vett kiemelkedően aktív tagunk Farkas Kira Zoé, aki ebben a tanévben rendkívüli eredményeket ért el kutatások és esetversenyek terén egyaránt. A kerekasztal beszélgetés témája a versenyek mint játékos feladatok integrálása a mai felsőoktatásba.

A BGE három szakkollégiuma, köztük a Lámfalussy Sándor Szakkollégium is bemutatta a konferencia résztvevőinek az idei évben elért eredményeit, a működésének részleteit, értékeit, céljait és jövőbeni terveit egyaránt.

Ez után kezdetét vette a szekciókban való prezentálás. Három szakkollégiumi előadást hallgathatott meg a közönség. Kovács Tamara: „Hogyan ismerhető fel fogyasztóként a zöldre festés, és milyen mód-szerekkel kerülhető el, hogy a félrevezető vállalati üzenetek manipulálják fogyasztói döntéseinket?” című TDK kutatását adta elő sikeresen, amivel az őszi TDK konferencián tervez részt venni.

Farkas Kira Zoétól két előadást is hallhattunk. Az első, az idei tanév őszi TDK-ján volt hallható, ezzel a kutatással Kira a szekciójában különdíjat szerzett és OTDK-ra való továbbjutást harcolt ki. A címe: Pop-up vagy Pop-down, szezonális áruházak a magyar piacon. Második előadása egy jelenleg folyamatban levő kutatás, amit az őszi TDK-n fog megmutatni a nagyközönségnek újra. Címe: Szeretetmárkák a magyar piacon, különös tekintettel a Pöttyösre.

Csapatépítő kirándulás pályázati keretből a Nyíregyházán az Állatparkban

A Lámfalussy Sándor Szakkollégium a Nemzeti Tehetség Program pályázat jóvoltából látogathatott el a Nyíregyházi Állatparkba május 14-én. A kiránduláson csapatépítés céljából összesen 14 tag vett részt. Nyíregyházára vonattal jutottunk el, majd két éjszakát Sóstón töltöttünk közösen egy szálláson. Az állatparki látogatás mindannyiunk számára hatalmas élmény volt, ugyanis a társaság több tagja most először, több tagja nagyon régen járt a Nyíregyházi Állatparkban.

Köszönjük szépen a tagjainknak a szervezést és az NTP-nek a lehetőséget, fantasztikus élmény volt.

Nyílt kari előadás az ökolábynom és a környezettudatosság témakörében

Te tudod mekkora ökológiai lábnyomot hagysz magad után nap mint nap? Mi igen! Május 12-én került sor az Ökológiai lábnyom előadásra, amit Dr. Szigeti Cecília tartott nekünk és minden érdeklődőnek, immár második alkalommal. Hallhattunk az ökológiai lábnyom vizsgálatának fontosságáról, mérési módszereiről és a környezettudatos élet fortélyairól is.

Köszönjük szépen az előadást, reméljük sok ilyen alkalmon lesz még lehetőségünk részt venni!

Lidl Magyarország digitalizációs folyamatai előadás

A Lámfalussy Sándor Szakkollégium és a BIT Club - BGE közös szerevezésében április 20-án megrende-zésre került a Lidl Magyarország egyik képviselője által tartott előadás. A program keretein belül a data science és business analytics iránt érdeklődők betekintést nyerhettek a cég folyamatainak működésé-be, elsősorban a digitalizációval és fejlesztéssel foglalkozó területeken.

Az előadás során mindemellett megismerhettük a CoE (Center of Excellence) szerepét és helyét a szervezeten belül, a cég eddig elért eredményeit, valamint a legutóbbi sikeres projektjüket (beszerzé-si lánc automatizációja), amellyel a vállalat elnyerte 2019-ben “Az év digitalizációs projektje” díjat. A bemutató végén az előadó ismertette a jelenlévőkkel az éppen aktuális álláslehetőségeket, illetve megválaszolta a vállalat működésével kapcsolatos kérdéseket is.

Vitaest-Az olajiparág változásai és gazdasági következményei

Különleges előadáson vehettek részt a PSZK-s hallgatók, valamint a külsős érdeklődők a Lámfalussy Sándor Szakkolégium szervezésében. Az említett vitaesten három hozzáértő szakember személyében hallhattunk érdekes gondolatokat a jelenlegi olajipari helyzet hatásairól, változásairól, valamint a hosszútávú következményeikről is.

Míg a két Tanár Úr globális szinten fejtette ki a téma kérdéseit, a meghívott MOL képviseleti vendég, a magyar olajipari helyzetbe engedett betekintést a résztvevők számára. Szó volt továbbá az orosz-ukrán konfliktus eszkalálódása miatt kialakult bizonytalan piaci folyamatokról, valamint ennek hazai megnyilvánulásairól is.

A beszélgetés végig izgalmasan, lendületesen zajlott, számos perspektívát ismerhettünk meg a másfél óra alatt. A végén lehetőség volt kérdezni az előadóktól, akik készséggel válaszoltak.

Felvétel

ALTEO Szimulációs Verseny

Az EcoSim (Kft.)és az ALTEO (Energiaszolgáltató Nyrt.) összefogásával valósult meg az ALTEO Energy Challenge, ahol a selejtező során 3 perióduson keresztül kellett döntéseket hozniuk a versenyzőknek. A szimuláció összetettségét mutatta, hogy 3 féle motor termelése mellett figyelni kellett a nyersanya-gok beszerzésére és minőségére, a HR-re, beruházásokra, K+F-re és a projektekre is.

A 180 jelentkező közül több Szakkolis is részt vett s a Defektívek csapatának sikerült top10-es eredmé-nyességi indexet produkálva továbbjutniuk. A Lurdy Házban rendezték meg a döntőt, mely két részből tevődött össze: egy szimulációs körből és egy 10 perces prezentációból, a napenergiatermelés hazai bővülésének gaz-dasági hatásait vizsgálva.

Alumni találkozó 2022

Április 22-én került megrendezésre a Szakkollégium Alumni Találkozója, melyen régi és jelenlegi szakkollégistáink ismerkedhettek meg egymással.

Egy színes kerekasztal beszélgetés is hallhattunk a program során, aminek a vendégelőadói Dr. Csillag Sára dékánasszony, Dr. Halm Tamás Antal, valamint Prof. Dr. Ábel István voltak. A beszélgetés során betekintést nyerhettek a vendégek, hogy milyen hatása van a válságoknak a szervezetek életére, pénzügyi helyzetére. Emellett a Szakkollégium jelenlegi elnöke, Nagy Dóra Felícia mutatta be alumni tagjainknak a szervezet jelenlegi működését. A program végén az alumnik és a jelenlegi tagok egy közös kvíz párbajon is megmérethették magukat. 

A rendezvény célja az volt, hogy a már lediplomázott tagjaink újra találkozzanak egymással, felelevenítve a régi szép időket és régi barátságokat.

Magyar makrogazdasági körkép - Kerekasztal beszélgetés

Április 27-én megrendezésre került a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ostrakon Szakkollégiumával kö-zös szervezésben kerekasztal beszélgetésünk, Magyar makrogazdasági körkép címmel. A beszélgetést Dr. Engelberth István és Prof. Dr. Lentner Csaba folytatta, Németh Nimród, egykori szakkollégiumi elnökünk moderálásával. Az eseményen hallhattunk a koronavírus-járványból adódó gazdasági-pénzügyi válságról, az ukrán –orosz helyzetről és még rengeteg érdekes gazdasági kérdésről. 

Hallgató és oktatók a finn partneregyetem tavaszi kurzusán

A BGE KVIK stratégiai projektjeihez kapcsolódóan nyílt lehetőség arra, hogy a kar 6 oktatója és 5 hallgatója részt vegyen a finn Haaga-Helia Egyetem KREA tavaszi intenzív kurzusán 2022. május 16. és 20. között. A nemzetközi hétre 53 hallgató érkezett 7 egyetemről, köztük a KVIK hallgatói, akik a finn kurzusszervező intézmény diákjain kívül portugál, holland, belga, cseh, szlovák partneregyetemek hallgatóival nemzetközi csapatokban dolgoztak együtt egy turisztikai marketinges projekten, amelyben a digitális történetmesélés (DST) módszerét alkalmazták a gyakorlatban.

A hallgatók feladata a Helsinki közeli Loviisa település ismertségének növelését célzó kreatív tartalmak létrehozása volt. Az alkotói folyamatot a kurzus online előkészítő programja, a finn jó gyakorlatok megismerése és a terepszemle mellett a résztvevő oktatók, mint coach-ok munkája segítette. Az intenzív kurzuson készített reel-ek és digitális történetek az ihanaloviisa Instagram-oldalt erősítik. A KVIK hallgatói, Faragó Luca, Kecskés Helga, Papp Linett, Varga Bernadett és Vasali Dávid a honlapon meghirdetett felhívásunkra pályáztak sikeresen. A Turizmus Tanszékről Dr. Petykó Csilla és Schultz Éva, a Vendéglátás Tanszékről Debreceni János, a Gazdasági Szaknyelvek Tanszékről pedig Dr. Asztalos Réka, Dr. Pál Ágnes és Dr. Szénich Alexandra coachként kapcsolódtak be a nemzetközi csapatok munkájába. Valamennyi oktatói és hallgatói mobilitás pályázati forrásból (Erasmus+, CORALL és Learn&Change Projekt) valósult meg.

Maróti Andor Emlékkonferencia részvétel

Maróti Andor (1927-2021) az ELTE címzetes egyetemi tanára, a magyar művelődésügy, a közművelődési szakemberképzés, a komplex kultúrakutatás metodológiájának hazai megalapozója volt. 

2022. május 6-án emlékkonferenciát szervezett az ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézete és a Nemzeti Művelődési Intézet a neves művelődéskutató munkásságának tiszteletére. A tudományos konferenciára közel 100 szakmabeli látogató érkezett a hazai felsőoktatásból, illetve a felnőttképzés és közösségi művelődés területéről. A plenáris ülést követően sorra kerülő 4 szekcióban mintegy 22 előadás hangzott el. 

A BGE KVIK Pedagógia Tanszékéről Vácziné dr. Takács Edit tartott előadást A vallási és civil közösségek megjelenése a közművelődési felsőoktatási curriculumban címmel.

A rendezvényen találkozhattak azok, akik a kultúra és a közösségi művelődés területén tevékenykednek, akik Maróti Andor professzor úr közvetlen tanítványai voltak, és jelenleg munkásságának folytatói.

A KVIK-es hallgatók a BrandY nemzetközi projekt katowicei nemzetközi programjában

BrandY nemzetközi felsőoktatási kutatási és oktatási projekt Intenzív Program, Katowice, Lengyelország.

2022. május 8-13 között sikeresen lezajlott a BrandY nemzetközi felsőoktatási kutatási és oktatási projekt Intenzív Programja, Katowiceben, Lengyelországban. A Budapesti Gazdasági Egyetemet a KVIK Kar Kereskedelem és Marketing szakos angol nyelvű képzés végzős hallgatói képviselték Papp Judit, a KVIK Kereskedelmi Intézeti Tanszék Mestertanára vezetésével. A program időtartama alatt a hallgatók nemzetközi csapatokban dolgoztak egy online márkamenedzsment platform és játék fejlesztésén és büszkén jelentem, hogy az előzetes szakmai várakozásokat jelentősen meghaladó munkát tettek le az asztalra, ezzel nagymértékben hozzájárulva a projekt végső sikeréhez.

A magyar csapat tagjai voltak:

  • Török Diána
  • Keszei Gábor
  • Mátis Kata
  • Vanya Lilla
  • Mikes Melinda
  • Cziráky Luca
  • Koók Merve
  • Bodnár Tímea

Fenntartható ÉS gazdaságos - lehetséges?

A Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Területi Bizottsága és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Georgikon Campus szervezésében május 19-én megtartották a XXVIII. Ifjúsági Tudományos Fórumot, amelyen két KVIK hallgatókkal végzett kutatás is bemutatásra került a Társadalomtudományok – Növénytudományok szekcióban. 

Gémesi Evelin: Tudatos vásárlás és környezettudatosság a szépségiparban címmel tartott előadást (mentora Dr. Tóth Zsuzsanna), Balla Gréta, az Üzleti Elemzés Módszertan Tanszék demonstrátora pedig Lovasné Avató Judit mentorával végzett kutatását mutatták be Fenntartható ÉS gazdaságos - lehetséges? címmel, amelynek folyamatát szakmailag segítette Flamich Attila levelezős hallgatónk is. Ebben a háromféle mintafogás (fokhagymakrémleves, roston fogas gnocchival, bécsi szelet) kétféle elkészítési módjának összehasonlítása válasz a felvetett problémára. Az önköltségben és a karbonlábnyomban mutatkozó szignifikáns különbségek alapján pozitív válasz adható a kérdésre. 

A rendezvényen, mint egy "brainstorming" fórumon a fiatal hallgatók, kutatók vitathatták meg addigi eredményeiket, kutatásuk folytatási lehetőségeit három kutatási projektvezető és többi hallgatótársuk közreműködésével. 

A Merj Innovatívan Tehetség Orientálás kutatócsoport fenntarthatósági műhelyének mentorai LCA továbbképzésen vettek részt

Az Üzleti Elemzés Módszertan Tanszék fenntarthatósági kutatóműhelyének két oktatója, Lovasné Dr. Avató Judit és Dr. Erdélyi Éva a Miskolci Egyetem, Mentorius Tudás- és Képzőközpont által szervezett Életciklus-értékelés (LCA) című kis létszámú felnőttképzésen vett részt, amelyet Dr. Mannheim Viktória az LCA kutatóközpont vezetője tartotta Dr. Tóthné dr. Szita Klára az LCA Center Egyesület elnöke vendégelőadó közreműködésével. A résztvevők között többen az ipar területéről érkeztek, ami számos gyakorlati kérdés megvitatásával is járt. A továbbképzést hasznos tapasztalatcsere és kapcsolatépítés is jellemezte. Oktatóink a környezettudatok gondolkodásmódot tovább mélyítették, és a termék életciklus alapján megtervezett folyamatok szoftveres számításairól, a környezetterhelés mérés adatok értékeléséből, érzékenységvizsgálat témából kiváló eredménnyel teljesítették a vizsgát. Az elsajátított ismeretanyagot az oktatásba is tervezik beépíteni, és a gyakorlati alkalmazásokat a kutatás során kamatoztatni.

8th International Scientific Conference, KNOWLEDGE BASED SUSTAINABLE DEVELOPMENT, ERAZ 2022

Május 26-án Prágában tartották a KNOWLEDGE BASED SUSTAINABLE DEVELOPMENT virtuális konferenciát, amelyre összesen 21 országból 110 szerző összefoglalója került befogadásra, köztük három hallgatónk kutatásának első eredményei.

A Merj Innovatívan Tehetség Orientálás Hallgatói Kutatócsoport fenntarthatósági műhelyének három junior kutatója készül tanulmányt megjelentetni a lektorált konferencia kiadványban: Virtual tourism as an alternative model, case study of Syria (Marah Arbash elsőéves mesterszakos hallgató, témavezetője Erdélyi Éva), New perspectives for Essaouira film destination to attract more visitors (M’barek Alhaddar elsőéves mesterszakos hallgató, témavezetője Erdélyi Éva) és Are there any benefits of the covid pandemic ont he hotel performance in the European market? (Molnár Csenge alapképzéses hallgató, témavezetői: Karakasné Morvay Klára és Erdélyi Éva). A hallgatók kutatásukat a további eredményekkel az őszi TDK konferencián is kívánják bemutatni. 

Trianon 102. konferencia

A Trianon 102. konferencia célja a trianoni békeszerződéssel és annak gazdasági, politikai és katonai következményeivel foglalkozó oktatók és kutatók közötti tudományos kutatások eredményeinek megismerése és disszeminációja volt. Dr. habil. Domonkos Endre 2022. május 20-án a plenáris szekció keretében előadást tartott "A külkereskedelem szerepe az Osztrák–Magyar Monarchia utódállamaiban: Ausztria, Csehszlovákia és Magyarország" címmel, melyben kiemelte a két világháború közötti időszakban, Közép- és Kelet-Európában a külkereskedelmet érintő főbb kihívásokat, és a térség három országának külgazdasági kapcsolatrendszerét az 1920-as és az 1930-as években. 

Részletek

Részvétel a GEOMATES 2022 nemzetközi konferencián

Dr. Magyar Norbert (Üzleti Elemzés Módszertan Tanszék) a GEOMATES 2022 nemzetközi geomatematikai konferencián az "Analysis of monitoring time series" szekcióban elnöki szerepet töltött be, valamint az "Investigating the environmental effects of river-diversion on the river Danube (Hungary)" című poszter társszerzője is volt. A szerzők lehetőséget kapnak kutatási eredményeik publikálására a GEM-The International Journal on Geomathematics, illetve a Central European Geology folyóiratokban.

2025 - Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem - Minden jog fenntartva v1.12.0
Hasznos linkek
  • Közérdekű adatok
  • Intézményi tájékoztató
  • Informatikai útmutatók
  • Elérhetőségek
  • Pályázati felhívások
  • Fejlesztéseink
  • Felhasználási feltételek
  • Süti beállítások
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Akadálymentesítési nyilatkozat
  • Hallgatói Követelményrendszer
  • Visszaélés-bejelentési rendszer
Kövess minket
készítette