Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott nyelven elérhető információk jelennek meg.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Budapesti Gazdasági Egyetem

Tudomány
Budapesti Gazdasági Egyetem
2021. november 29.
2021. Tudományos Díjazottjai

A Budapesti Gazdasági Egyetem Rektora minden évben Tudományos Díjat adományoz azoknak az oktatóknak, kutatóknak, akik a folyó évet megelőző évben kiemelkedő tudományos teljesítményt nyújtottak.

A BGE hagyományaihoz hűen, a nyertes kollégák az elismerő oklevelet a Magyar Tudomány Ünnepe 2021. november 11-én megrendezésre kerülő konferencián vehették át Prof. Dr. Heidrich Balázs rektor úrtól és Dr. habil. Szegedi Krisztina tudományos és nemzetközi rektorhelyettes asszonytól.

A Tudományos Díjat 2021. évben négy kategóriában adományozzuk.

Tudományos szakkönyv kategória nyertesei:

Sági, J. & Ferkelt, B. (2020). Monetary Policy and Transmission in the Eurozone and in Hungary before and after the 2008-2009 Crisis. Aposztróf

Losoncz, M. & Nagy, Gy. (szerk) További szerzők: Dr. Németh K., Hajnalka Zs., Urbanics R. (2020). A kis- és középvállalkozások nemzetköziesedésének néhány kérdése Magyarországon. Prosperitas

Polcz, K. (2020). Speech Acts, Directness and Politeness in Dubbing. Peter Lang  (Különdíj)

Tudományos szakcikk - oktató kategória nyertesei:

Árendás, P., Furtenbacher, T. & Császár, A. G. (2020). From bridges to cycles in spectroscopic networks. Nature, Scientific reports, 2020(10), pp. 1-13.

Krajcsák, Z. (2020). The interdependence between the extended organizational commitment model and the self-determination theory. Journal of Advances in Management and Research, 17(1), pp. 1-18.

Fenyvesi, É. & Vágány, J. B. (2020). A rejtett gazdaság néhány területének szisztematikus szakirodalmi áttekintése. Közgazdasági Szemle, LXVII. évf., pp. 512-532.

Tudományos szakcikk - kutató kategória nyertesei:

Juhász, T. & Bencsik, A. (2020). Impacts of informal knowledge sharing (workplace gossip) on organisational trust. Economics and Sociology, 13(1), pp. 249-270.

Kummitha, H. V. R. & Kareem, M. A. (2020). The Impact of Supply Chain Dynamic Capabilities on Operational Performance. Organizacija: Journal of Management, Informatics and Human Resources, 3(4), pp. 319-331.

Gáspár, T. & Koppány, K. (2020). A globális értékláncok mérése nemzetközi ÁKM-ek alapján. Statisztikai Szemle, 98(9), pp. 1035-1065.

Tudományos szakcikk – PhD hallgató kategória nyertesei:

Szennay, Á. (2020). A vállalati társadalmi felelősségvállalás megközelítései és a fenntartható fejlődés. Közgazdasági Szemle, 67(10), pp. 1057-1074.

Kollégáink kiemelkedő teljesítményéhez ezúton is gratulálunk!