A félév során szeretnénk nektek mélyebben bemutatni a méltán népszerű Hungarian Startup University Program, vagyis a HSUP kurzus felépítését. Ebben Nagy Zsuzsa, a Pénzügyi és Számviteli Kar Gazdálkodási és Menedzsment szakos hallgatója lesz segítségünkre, aki idén vesz részt a Programban. Most induló cikksorozatunk az ő HSUP-útját mutatja be.
Milyen várakozásaid voltak, amikor jelentkeztél a kurzusra?
Azért jelentkeztem a képzésre, mert a hallgatótársaimtól hallottam róla és ők nagyon dicsérték a kurzust. Ezért a tárgyfelvételi időszak előtt én is jobban utánanéztem és végül felvettem a tárgyat, mert úgy gondolom, hogy nagyon hasznos és érdekes tudást ad át a program a StartUp világról.
Milyen tapasztalataid vannak így az első hónap után?
Nagyon örülök, hogy jelentkeztem, sokkal jobb is a kurzus, mint amire számítottam! Azt gondolom, hogy olyan tudást biztosít, amit fel tudok majd használni a munka világában, még akkor is, ha nem fogok elindítani a jövőben egy startup vállalkozást. Hiszen leendő közgazdászként fontosnak tartom megérteni és megtanulni azokat a lépéseket, amelyek elengedhetetlenek egy vállalkozás indításához és fenntartásához. És ami leginkább a program mellett szól, hogy a tananyagok naprakészek és teljesen aktuálisak a mai gazdasági helyzetet tekintve.
Mit gondolsz a képzés felépítésérők és felületéről?
Nekem nagyon tetszik, hogy önállóan foglalkozhatok az e-learning anyagokkal, akár utazás közben vagy otthon a kanapéról is foglalkozhatok vele, mert az applikáció segítségével már a telefonon is meg tudom nyitni a tananyagot, nem csak laptopon.
A platform maga nagyon letisztult, átlátható és könnyű használni, így mindenképp felhasználóbarátnak mondanám a kialakítást. A kurzus témáinak feldolgozása is tetszik. A leírások nagyon érthetően vannak megfogalmazva és jól tagoltak. Ezt nagyon hatékonynak tartom, mert nem kell hosszú oldalakat elolvasnom egy téma megértéséhez.
És az értékelés is rugalmas, hiszen van javítási lehetőség az ellenőrző tesztek során, így a lehető legjobbat hozhatom ki a tudásomból.
Mely témák tetszettek a legjobban? Mi számodra a legérdekesebb?
Még nem értem a végére az összes témának, így nem tudok az összesről nyilatkozni, de az eddigiekről elmondhatom, hogy mindegyikből nagyon sokat tanultam. És most a legelső témát szeretném „kedvencemnek” mondani, mert szerintem mindig elkezdeni a legnehezebb a dolgokat. Főleg akkor, ha olyan nagy dologba szeretnénk kezdeni, mint egy startup vállalkozás!
És a tananyag megismerése után egyre biztosabb vagyok abban, hogy a vállalkozással kapcsolatos ötletek azért maradnak meg ötlet szinten, mert túl nagy falatnak tűnik maga a kivitelezés. De ez az első modul végigvezet a szükséges lépéseken. Pl.: hogy hogyan teszteljük le, hogy egyáltalán életképes-e az elképzelésünk és hogyan tudjuk azt úgy formálni, hogy igazán megállja a helyét a piacon.
Mit látsz a HSUP-ban?
Leginkább lehetőséget! A lehetőséget, hogy a fiatalok a saját nyelvükön megérthessenek egy elsőre nagyon ijesztőnek és nehéznek tűnő vállalatalapítási és -fenntartási folyamatot. Összegezve pedig nagyon jó kezdeményezésnek tartom, hogy az egyetemen keresztül részt vehetünk egy ilyen e-learning kurzuson, amely teljesen ingyen van. És ha valakinek van saját ötlete, amin dolgozni szeretne, akkor azt továbbjuttathatja a HSUP második féléves kurzusába, ha életképes az ötlet és elég alaposan kidolgozza a félév zárásához szükséges Onepagert.
+1 kérdés: Ha egyetlen szóval, vagy szókapcsolattal jellemezhetnéd a kurzust, mi volna az?
A "tehetséggondozó" szóval jellemezném!
A HSUP az első online, egyetemi startupképzés, amelynek célja a hazai egyetemisták megismertetése az innováció világával, a modern vállalkozói ismeretekkel és különösen a startupok működésével. Érdekel, mire fut ki a kurzus? Akkor olvasd el beszámolónkat is a tavalyi Demo Day-ről! Termékmintákat értékesítő webshop, naptej automata és holtverseny az élen a 2024-es HSUP@BGE-n - Budapesti Gazdasági Egyetem