A szervezeti egység a szaktanszékekkel ellentétben elsősorban elméleti, alapozó tanszék. Az Üzleti Gazdaságtan Tanszék több mint 20 tárgyat gondoz, alap- és mesterképzésen, valamint FOSZK-on, nappali és levelező munkarendben egyaránt.
A Tanszék munkájában 15 főállású oktató, 1 fő tudományos főmunkatárs, 1 tanszéki előadó és 1 tanszéki demonstrátor vesz részt. A munkatársak több, mint 80%-a rendelkezik PhD fokozattal, köztük 2 fő egyetemi tanár, 7 fő egyetemi docens, 2 fő főiskolai docens,1 fő egyetemi adjunktus, 2 fő mesteroktató és 2 fő mestertanár található. A Tanszék demonstrátorai az elmúlt években eredményesen szerepeltek TDK konferenciákon és országos esettanulmányi versenyeken (országos 1., illetve 2. helyezés).
A Tanszék képzési palettája rendkívül széles: alapképzés: közgazdaságtani, módszertani és üzleti ismeretek: 2 tantárgy; kötelezően választandó alapozó ismeretek: 5 tantárgy; kötelezően választandó társadalmi, környezeti és térségi ismeretek: 7 tantárgy; kötelezően választandó szakmai ismeretek: 2 tantárgy; társadalomtudományi alapismeretek: 1 tantárgy; szabadon választható tárgyak: 2 tantárgy. FOSZK képzés: 2 tantárgy. Mesterképzés: 4 tantárgy. A Tanszék oktatási portfólióinak elemei közül 14 tárgyat oktat angol nyelven is az üzleti alapképzésen, a gazdaságinformatikus képzésen és a mesterképzésen egyaránt.
Az Üzleti Gazdaságtan Tanszék kiemelt figyelmet fordít az oktatásmódszertani fejlesztésekre, amelynek keretében több kísérleti jellegű projekt is fut (tükrözött osztályterem). A cél a legmodernebb oktatási technikák bevonása a napi szintű oktatás folyamataiba. A Tanszék tevékenysége során a fő feladatának az élményalapú oktatás megteremtését tekinti, amelynek keretében évek óta használ e-learning-, valamint blended-learning tananyagokat, mind levelező, mind nappali munkarenden. A Tanszék oktatói az elektronikus vizsgáztatási formákat használják, szemináriumokon és előadásokon a különböző oktatássegítő applikációk a képzés integráns részét képzik (Poll Everywhere, Kahoot, Socrative). Oktatóink aktívan vesznek részt különböző hazai és külföldi kutatási projektekben, a kar mentor programjában, illetve kollégáink segítik az akadémiai fejlesztési rektorhelyettes munkáját is, elsősorban a lemorzsolódás csökkentésének elősegítésében. A tanszék kiemelt szerepet vállalt a PSZK+ programjának létrehozásában, kialakításában is.
Kiemelt publikációk:
Géring, Zsuzsanna ; Tamássy, Réka ; Király, Gábor ; Rakovics, Márton
HIGHER EDUCATION 85 pp. 775-793. , 19 p. (2023)
Kolnhofer-Derecskei, Anita ; Csongrádi, Gyöngyi ; Tóth, Arnold ; Hauber, György
Hypothetical demand curve and price for the COVID-19 vaccine
FORUM SCIENTIAE OECONOMIA 10 : 4 pp. 175-197. , 23 p. (2022)
Petra, Szakonyi ; Patrícia, Honvári
In: Eugénio, Teresa; Ribeiro, Neuza; Santos, Eleonora (szerk.) Rethinking Management and Economics in the New 20’s : The 2022 Centre of Applied Research in Management and Economics (CARME) Conference
Singapore, Szingapúr : Springer Nature Singapore (2023) pp. 335-354. Paper: Chapter 14 , 20 p
Juhász, Tímea ; Csongrádi, Gyöngyi ; Tóth, Arnold ✉
Students' willingness to share knowledge in higher education in Hungary
SOCIETY AND ECONOMY Online First Paper: 26836 , 20 p. (2023
Dombi, Mihály ; Harazin, Piroska ; Karcagi-Kováts, Andrea ; Aldebei, Faisal ; Cao, Zhi
JOURNAL OF ENVIRONMENTAL MANAGEMENT 335 Paper: 117568 , 10 p. (2023)