A BGE Pénzügyi és Számviteli Karán működő Menedzsment és Vállalkozás Tanszék a Kar egyik új tanszékeként fontos szakmai tevékenységet végez. A tanszék oktatóit és kutatóit az elhivatottság, a nyitottság és a kíváncsiság jellemzi, akik együtt egy inspiráló szakmai közösségként igyekeznek kiszolgálni a hallgatói, vállalati és más szakmai közösségek igényeit oly módon, hogy abban a tanszéki közösség is megtalálja saját értékeit, lehetőségeit és identitását.
Oktatási tevékenységünkben meghatározó a Gazdálkodási és Menedzsment alapszak, amely hazai és nemzetközi szinten is az egyik legnépszerűbb üzleti alapszak, valamint a Vállalkozásfejlesztés illetve az Ellátásilánc-menedzsment mesterszakok, amelyek a hazai és nemzetközi üzleti trendek mentén jelentkező legújabb munkaerőpiaci igényeket igyekeznek kiszolgálni. Ezeken felül a PSZK többi képzéséhez kapcsolódóan is számos fontos szakmai tantárgy tartozik a tanszék oktatási portfóliójába.
Az oktatási tevékenységünk mellett, amelyet a folyamatos innováció iránti elkötelezettség jellemez, nagy figyelmet fordítunk a tudományos kutatásokra is. Változatos és számos szinergiára lehetőséget nyújtó témáink közé tartoznak például, a menedzsment különböző részterületei, a stratégiai menedzsment, a szolgáltatásmenedzsment, innovációmenedzsment, ügyfélkapcsolatmenedzsment; a fenntarthatóság különböző kérdései; a fogyasztói magatartás trendjei és változása; a vállalkozástan aktuális kérdései, a vállalkozási ökoszisztéma, a családi vállalkozások, a startup vállalkozások, a hazai KKV-k; a versenyképesség és a nemzetközi üzleti gazdaságtan; a korrupció észlelés mérési problémái; és a tehetséggondozás.
A Tanszék tevékenysége során szoros kapcsolatot tart fenn a BGE Vállalkozásfejlesztési Központjával, a Budapest Lab-bal, a Felsőoktatás Jövője Kiválósági Központtal (FHERC) , és a Fenntarthatóság Gazdasági és Társadalmi Hatásai Kiválósági Központtal (Centre of Excellence for Sustainability Impacts in Business and Society, vagyis CESIBUS).