A Budapesti Gazdasági Egyetem meghatározó karaként a tudományos munka igényességét a gyakorlatias képzés kulcsfontosságú alapjának tekintjük. Szeretnénk, ha hallgatóink tudásában is megjelenne ez a szemlélet, vagyis a különböző tudományterületek eredményeinek együttes és tudatos használata a vállalati problémák megoldására.
Karunk négy területen ajánl alapképzési programokat: a Kar hírnevét megalapozó pénzügy és számvitel szakon kívül gazdálkodási és menedzsment, emberi erőforrások és gazdaságinformatikus alapképzést nyújtunk. Öt mesterszakunk (pénzügy, számvitel, vállalkozásfejlesztés, vezetés és szervezés illetve pénzügyi menedzsment), számos szakirányú továbbképzésünk és posztgraduális képzésünk mellett 2019-től már doktori képzésre is várjuk a magyar és külföldi jelentkezőket. Rövid ciklusú, diplomát nem adó felsőoktatási szakképzéseinket alapképzési szakjainkhoz igazodva hirdetjük meg pénzügy és számvitel (vállalkozási, pénzintézeti és államháztartási szakirányon), gazdálkodási és menedzsment, valamint gazdaságinformatikus szakon.
Célunk olyan felelős, gondolkodni képes és akaró szakemberek képzése, akik alkalmasak környezetük problémáira reflektálni és ezekkel kapcsolatban megoldási javaslatokat kidolgozni öt, tíz vagy akár húsz év múlva is. Oktatási tevékenységünk során arra törekszünk, hogy az alapok megértetése és megtanítása mellett aktuális, piacképes tudást is adjunk, aminek a hallgatóink a későbbiekben – piaci környezetben is – nagy hasznát veszik. Kiemelten fontos számunkra olyan készségek átadása, mint a problémamegoldás, a csapatmunka és a logikus gondolkodásmód. Az oktatás mellett nagy hangsúlyt fektetünk a hallgatókat támogató mentorrendszerünkre, valamint változatos közösségépítő, tehetséggondozó programjainkra is, ezzel segítve új hallgatóink beilleszkedését.