A BGE tudományos tevékenységre vonatkozó stratégiai célja: „alkalmazott kutatással a gazdasági és társadalmi hatásért”. E cél elérése érdekében az elmúlt években létrehoztuk a Kutatási Alapot és a hozzá kapcsolódó pályázati rendszert, amely forrást biztosít kollégáink saját kezdeményezésű kutatásaihoz. Emellett 2017-ben megalakult a BGE Kutatási Szolgáltató Központja, amely kutatásmódszertani tréningek szervezésével, konzultációs lehetőségekkel támogatja a BGE közösségét a színvonalas kutatások megvalósításában.
További információ a Kutatási Szolgáltató Központ honlapján található.
Kedves Kollégám!
Kérjük, hogy az alábbi pályázatot elektronikusan (ebben az esetben az aláírt űrlapot beszkennelve) vagy papíron, minden mellékletével együtt juttassa el hozzánk (Dr. Király Gábor kiraly.gabor@uni-bge.hu). Amennyiben két héten belül nem érkezne válasz, kérjük, hogy jelentkezzen nálunk és kérdezzen rá.
Dr. Király Gábor
tudományos dékánhelyettes
Az elismerésben oktatóink és kutatóink publikációikkal részesülnek.
Tudományos szakkönyv kategória nyertese, 2020:
Tudományos szakcikk - kutató kategória nyertese, 2020:
Tudományos szakcikk - oktató kategória nyertese, 2020:
Tudományos szakcikk - PhD kategória nyertese, 2020:
Tudományos szakcikk - kutató kategória nyertese, 2019:
Tudományos szakcikk - oktató kategória nyertese, 2019:
Tudományos szakcikk - PhD kategória nyertese, 2019:
Tudományos szakkönyv kategória nyertese, 2018:
Tudományos szakcikk – Kutató kategória nyertese, 2018:
Szécsi Zsófia Egyetemünk jogelődjének, a Pénzügyi és Számviteli Főiskolának hallgatója volt, fiatalon, hirtelen távozott közülünk. Hogy emléke az Egyetemen is tovább éljen, édesanyja és testvére emlékdíjat alapított nevével. Minden évben az a hallgató nyerheti el az oklevelet és az ezzel együtt járó 200.000 Ft pénzdíjat, aki az Országos Tudományos Diákköri Tanács döntőjében pályamunkájával első díjat érdemelt, ilyen hallgató hiányában pedig, aki a zsűri megítélése szerint különdíjra érdemes.
A BGE kitüntetési Szabályzata szerint Arany pecsétgyűrű kitüntetést a dékán annak a személynek adományozhat, aki legalább 10 éve az Egyetemmel vagy jogelődjével közalkalmazotti jogviszonyban áll, és jelentős mértékben elősegítette a Kar jó hírnevének öregbítését, elismertségét, kiemelkedő szerepet töltött be az oktatás színvonalának emelésében, illetve munkaterületének elismert képviselője.
A kitüntetés évente egy alkalommal egy oktató és egy nem oktató főállású személy részére adományozható.
A Budapesti Gazdasági Egyetem Kitüntetések és díszoklevelek alapításának és adományozásának rendjéről szóló Szabályzat Ezüst Pecsétgyűrű 20/C.§
(1) Az Ezüst Pecsétgyűrű (alumni díj) azoknak a volt hallgatóknak adományozható, akik a Főiskola elvégzése után kimagasló szakmai eredményeket értek el, ezáltal:
a) a karnak dicsőséget szereztek,
b) jó hírnevét öregbítették,
c) sokat tettek a kari diákközélet, az alumni kapcsolatok kialakulásáért és fejlődéséért.
(2) A kitüntetésre szóló javaslatot a kar vezetői, oktatói és a Karrier Iroda kezdeményezhetik.
(3) A kitüntetésben évente legfeljebb 2 személy részesülhet, amely az ún. Alumni-rendezvényen kerül átadásra.
(4) A kitüntetett adományozást igazoló okiratot és egy Ezüst Pecsétgyűrűt kap.
A PSZK HÖK a 2010/11-es tanévben hagyományteremtő szándékkal a „Tiszteletbeli évfolyamtárs” kitüntetést alapította, elismerve ezzel az adott időszak kiemelkedő színvonalú oktatói munkáját, illetve azon személy tevékenységét, aki munkájával a hallgatók szakmai fejlődését jelentősen segítette, előadásain, szemináriumain külön figyelmet fordított arra, hogy a hallgatóknak közérthetően adja át tudását és rugalmasan állt a hallgatók egyéni kérdéseihez. A szabályzat szerint az elismerés (ami egy emléktoll és egy oklevél) a tanévnyitón kerül átadásra, a díjazott az adott évfolyam végzőseitől a diplomaosztón beszéddel búcsúzhat el.
Jaakko Kaarle Mauno Rauramo úr a Helsinki University of Technology-n szerzett diplomát, majd a Stanfordi Egyetemen folytatott tanulmányokat. 1966-ban mérnökként kezdett dolgozni, a Sanomaprintnél. Termékmenedzser, majd általános menedzser pozíciók betöltését követően 1976-ban lett a Sanoma Corporation elnökhelyettese, majd 1984-97 és 1997-99 között egy-egy cégcsoport elnökeként tevékenykedett. 2001 óta a Sanoma Igazgató Tanácsának elnöke.
Jakko Kaarle Mauno Rauramo úr segítséget nyújtott a finn gyakorlatorientált felsőoktatási modell magyarországi adaptációjához és a BGF-n belüli Team-Academy megvalósításához. Széleskörű vállalati kapcsolatai a képzésben jól hasznosíthatók voltak a mentorok biztosításához.
A PSZK 2011-ben fejezte ki elismerését és köszönetét a Professor Honoris Causa cím adományozásával.
2012-ben a címet Mikko Kosonen a SITRA (Finn Innovációs Alap) elnöke kapta a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.
Mikko Kosonen sikeres előadást tartott a „Stratégiai vezetés dinamikusan változó időkben” címmel a Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karán. Innovációs együttműködési projektek generálásával segítette a BGF oktatási és kutatási tevékenységét. A Finn Nagykövetség gazdasági szervezetén (FinPro) keresztül a Team Business szakirány finn modell alapján dolgozó hallgatói vállalkozói csoportjainak segítségét is támogatta.