„Fontos számunkra, hogy a tagjaink folyamatosan fejlődni tudjanak szakmailag és emberileg is egyaránt, ezért rengeteg lehetőséget nyújtunk nekik, amivel csak élniük kell.”
A 2010-ben alakult Lámfalussy Sándor Szakkollégium jelenlegi elnökével, Farkas Kira Zoéval beszélgettünk a szervezet működéséről és csatlakozási lehetőségekről.
Mit érdemes tudni erről a diákszervezetről?
A Lámfalussy Sándor Szakkollégium a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karán (PSZK) működő diákszervezet, amely 2010-ben alakult. A Szakkollégium megalapításának célja, hogy az érdeklődő hallgatóknak az egyetemi tanulmányaikon kívül lehetőségük legyen mélyebb ismereteket szerezni a választott szakma tudományos és gyakorlati területein.
A Szakkollégium minden olyan lehetőséget biztosít egy PSZK-s hallgató számára, amellyel a felsőoktatásban eltöltött évei alatt egy támogató közösségben tudja gyarapítani, fejleszteni szakmai tudását, képességeit. A diákszervezet 5 bizottságból épül fel: esettanulmányi, tudományos-kulturális, HR, marketing és külkapcsolatok. Mindegyik bizottság egy-egy szakterületért, valamint a szervezet gördülékeny működésért felel, és mi sem bizonyítja jobban azt, hogy az elvégzett munka sikeres, minthogy 2021 tavaszán a Lámfalussy Sándor Szakkollégium elnyerte a minősített szakkollégium címet.
Milyen programjaitok vannak?
Tudományos és kulturális bizottságunk fő feladata a szakmai programok megszervezése, ami minden évben egyre szélesebb körben történik. A tagoknak lehetőségük van önismereti és önfejlesztési programokon részt venni, kerekasztalbeszélgetéseken és vitaesteken különböző témakörökben. A soft és hard skillek fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektetünk, ugyanakkor szem előtt tartjuk a mindennapokat érintő témák feltárását is. Szakmai programjaink között minden évben megjelennek a verseny felkészítő workshopok (esettanulmányi és szimulációs versenyek), illetve a tanulmányainkat kiegészítő kurzusok is (pl.: Excel kezdő és haladó, Wordpress weblap fejlesztő, SPSS bevezető). Emellett természetesen HR bizottságunk magas színvonalú közösségi eseményeket szervez minden aktív tagunknak. Fontosnak tartjuk az új tagok bevonását és integrálását, ezért kezdetekben egy bevonó nap során ismerkedhetnek meg tagjainkkal, ezt követően pedig társasjáték/közösségi/kvíz esteken lehet részt venni, közös kirándulásokon, karácsonyi bálon, sport programokon és csapatépítő programokon. Emellett a minden évben megrendezésre kerülő NYATA-n (országos szakkollégiumok találkozója/tábor) is részt vesznek tagjaink. Programok tekintetében pedig még fontos megemlíteni az alumni hálózatunkkal, illetve más szakkollégiumokkal való együttműködésünket is.
Kérlek mutasd be a szervezet felépítését és további vezető tagjait!
A szakkollégium alap struktúráját tekintve van egy elnök (Farkas Kira Zoé) és 5 bizottsági alelnök (HR alelnök – Bartalis Orsolya, Marketing alelnök - Bartha Péter, Tudományos és Kulturális alelnök – Csizmeg Olivér, Esettanulmányi alelnök – Estók Ágnes és Külkapcsolatok alelnök – Kocsis Rudolf).
Minden alelnöknek van egy 5-10 főből álló csapata és minden bizottságnak megvannak a saját feladatai. Ahogy már korábban említettem a tudományos és kulturális bizottságunk szervezi a szakmai programjainkat, míg a HR a közösség építő programokat és emellett fő feladata a sikeres toborzás és az újonnan érkező tagok beintegrálása. A külkapcsolatok bizottság az Interkollban tevékenykedik, kapcsolatot épít más szakkollégiumokkal és az alumni hálózatot bővíti és kezeli. A marketing bizottságunk felel az összes közösségi média felületünkért és azon való kommunikációért és minden más bizottságba besegít ott, ahol tud. És nem utolsó sorban pedig az esettanulmányi bizottságunk felel a magas színvonalú saját rendezésű versenyeink szervezéséért, a versenyekre és TDK írásra való buzdítás is hozzájuk tartozik. Összességében ellehet mondani, hogy a szervezetünk jól strukturált és mindenkinek meg van a saját feladata. Nagyon büszke vagyok minden tagra és minden alelnökre, mert haladunk a céljaink felé és nagyon jó eredményeket érünk el. Szerintem ezt nagyban köszönhetjük a támogató és motivált csapatnak.
Kinek ajánlanád, hogy csatlakozzon hozzátok?
Alapvetően olyan motivált és ambiciózus embereket keresünk, akik szeretnének az egyetemi éveik alatt a tanulmányaikon túlmutató tudást szerezni és ezért hajlandóak energiát és időt áldozni. Fontos számunkra, hogy a tagjaink folyamatosan fejlődni tudjanak szakmailag és emberileg is egyaránt, ezért rengeteg lehetőséget nyújtunk nekik, amivel csak élniük kell. Természetesen a szakkollégiumi tagság kötelezettségeket is von maga után, ezért szeretném, ha olyan hallgatók jelentkeznének, akik úgy gondolják, hogy ezeket teljesíteni tudják a legjobb tudásuk szerint. Talán a legfontosabb, hogy legyen nyitott a jelentkező a fejlődésre és legyen céltudatos a jövőjét illetően, hiszen tagjaink a sikeres jövőjük érdekében is tesznek meg ennyi mindent.
Mit jelent számodra a szervezeted tagjának lenni?
Számomra a szakkollégium egy fantasztikus lehetőséget jelent. Egy introvertált, visszahúzódó és csendes lányként kezdtem meg egyetemi tanulmányaimat és teljesen véletlen találkoztam a szakkollégium nevével. Nem igazán találtam a helyem az egyetemen, hiszen később is kerültem a PSZK-ra és az online oktatás közepén csöppentem bele az „igazi” egyetemi életbe.
Alapvetőleg egy nagyon kitartó és ambiciózus ember vagyok, de némi noszogatás kellett, hogy jelentkezzek a szakkollégiumba. És hát meg kell, hogy mondjam életem egyik legjobb döntése volt. Egy támogató közösség várt tárt karokkal a bevonó napomon és onnantól kezdve egy felfelé ívelő utat jártam be velük. Egyetemi, országos és nemzetközi versenyeken indultam el csapatban, ahol kiváló eredményeket értünk el, amire nagyon büszke vagyok, közben meg életre szóló barátságok is kialakultak. Rengeteg hasznos kurzuson tudtam részt venni, amivel a tudásomat tudtam bővíteni, nagyon sok kapcsolatot alakítottam ki egy év alatt és a második TDK dolgozatomnak neki álltam. Mégis talán a legnagyobb sikerem, hogy ez a közösség elnökének választott, ez egy hihetetlen érzés volt és még talán most sem fogtam fel teljesen. Nekem az egyetem maga a szakkollégium, hiszen tudom, hogy ezek az emberek mindig ott lesznek nekem és egymásnak is. Elnökként ezért nagyon fontosnak tartom, hogy most én támogassam őket mindenben ott, ahol tudom, mert ők is rengeteget adtak nekem.
Azt gondolom, hogy ezekben az időkben egyre fontosabb, hogy egy hallgató érezze, hogy valahova tartozik és erre tökéletes hely a szakkollégium. Ahol a hovatartozás egy kellemesen összeválogatott ízesítést is kap, ami a végén a kiteljesedéshez vezet. Legalább is előttem kinyílt a világ, rájöttem mit szeretnék csinálni, miben kell fejlődjek és miben vagyok jó és ezeket folyamatosan tudom erősíteni és fejleszteni. Ezért mindenkinek ajánlom, hogy csatlakozzon, hiszen mi mindenkit nagyon szívesen látunk a kis fejlődő közösségünkben.