A Pénzügyi és Számviteli Kar (PSZK) egyik legfiatalabb, ugyanakkor lendületesen fejlődő tanszéke, a Menedzsment Tanszék helyébe 2023. augusztus 1-jétől a Vezetés és Emberi Erőforrás Fejlesztés Tanszék, illetve a Menedzsment és Vállalkozás Tanszék lépnek. A szervezeti változást a meghirdetett szakok népszerűsége; a folyamatosan növekvő hallgatói létszám indokolta.
A BGE átalakulás előtt álló szervezeti egysége által képviselt tudás rendkívül széles körű: Harminc oktatója között akadnak közgazdászok, szociológusok, pszichológusok, tanárok, de mérnök és jogász végzettségűek is. Sokuk az oktatási, illetve kutatási tevékenység mellett vállalati tanácsadóként vagy fejlesztő szakemberként is tevékenykedik.
„A Menedzsment Tanszék erősségei közé tartozik a folyamatos módszertani megújulás, illetve a hazai vállalatokkal kialakított kiváló kapcsolat, amely erős hátteret biztosít a kurzusok gyakorlati orientációja szempontjából. Ugyanakkor a képzési portfólió bővülése miatt szükségessé vált a tanszék kettéválasztása, amelyre szakmai alapon kerül sor.” - nyilatkozta a szétválás kapcsán Prof. Dr. Király Gábor, a BGE PSZK dékánja.
Az Emberi Erőforrások alapképzés, a Vezetésszervezés mesterképzés, valamint a Business Coach, az Üzleti és HR Menedzser, továbbá a Business Mentor szakirányú továbbképzések a Vezetés és Emberi Erőforrás Fejlesztés Tanszékhez kerülnek. Ez utóbbi közös gondozásban a Számvitel Tanszékkel, valamint a Menedzsment és Vállalkozás Tanszékkel, amely a Gazdálkodási és Menedzsment magyar és angol nyelvű alapképzésekért, a Gazdálkodási és Menedzsment felsőoktatási szakképzésért, illetve a Vállalkozásfejlesztés mesterképzésért is felel majd a jövőben.
„Szeretnénk nagyobb figyelmet szentelni az Emberi erőforrások szak fejlesztésére, a hallgatói közösségek erősítésére, de a vállalati kapcsolatok élénkítésére is. Kutatásainkban az üzleti életre erős hatást gyakorló emberi tényezővel szeretnénk fókuszálni és a hazai, illetve nemzetközi tudományos színtéren is láthatóbbá válni. A megvalósításhoz természetesen egy jól működő, összetartó csapat szükséges. Nagyon örülök, hogy egy ilyen közösség a miénk, ez vezetőként nagy biztonságot jelent számomra.” - hangsúlyozta a Menedzsment Tanszék jelenlegi, a Vezetés és Emberi Erőforrás Fejlesztés Tanszék leendő vezetője, Dr. Szászvári Karina Ágnes az átalakulás kapcsán.
„Egy új tanszék sikeres működésének előfeltétele az oktatók és kutatók elhivatottsága, nyitottsága és kíváncsisága. Én azt gondolom, hogy a tanszék oktatóit és kutatóit ezek jellemzik, így biztos vagyok abban, hogy együtt egy inspiráló szakmai közösség fogja tudni kiszolgálni a hallgatói, vállalati és más szakmai közösségek igényeit oly módon, hogy abban a tanszéki közösség is megtalálja saját értékeit, lehetőségeit és identitását. A Gazdálkodási és menedzsment alapszak képzési programjának modern tudományos, oktatási és üzleti trendekhez igazodó fejlesztése középtávú cél, míg hosszabb távú vízió az üzleti partnerek oktatásba történő hatékony és még szélesebb körű bekapcsolása.” - nyilatkozta a Menedzsment és Vállalkozás Tanszék újonnan kinevezett vezetője, Dr. Németh Szilárd.
A változásnak rövid távon elsősorban vezetésszervezési és adminisztrációs hatásai lesznek. A hallgatók tanulmányi kérdésekkel ezután is a hallgatói ügyfélszolgálati csoporthoz fordulhatnak, illetve a szakdolgozatok témaválasztását illetően sem várható újdonság: ezután is mindkét új tanszék hirdet mindkét tanszékhez tartozó szakokra belső konzulenst. (Az általános gyakorlattól eltérően a témaválasztás a két tanszéken belül ezután is külön adminisztratív kötelezettség nélkül történik.) A Vezetés és Emberi Erőforrás Tanszék ügyintézője Kovács Brigitta marad, szeptember elsejétől a Menedzsment és Vállalkozás Tanszék ügyintézője Exterde-Bayer Henriett lesz.