Repül az idő, s már a PSZK Menedzsment és Vállalkozás Tanszék szárnyai alatt futó Hungarian Startup University Program (HSUP) idei első féléve is véget ért. „Mindenkinek nagyon ajánlom” – mondja a Programról egy hallgatónk, Nagy Zsuzsanna és azt is elmeséli, milyen eszközökkel támogatta az ötletek születését és formálódását ez a különleges kurzus az elmúlt hónapokban.
A Program résztvevői modulzáró tesztekkel és egy ún. onepager leadásával zárják a félévet. A onepager – amint azt neve is sugallja – egy egyoldalas, tömör és vizuálisan jól összeszedett dokumentum, amely röviden és érthetően vázol fel egy ötletet, projektet, vagy vállalkozást. Célja, hogy gyorsan és világosan adja át a lényeget és felkeltse az érdeklődést, egyúttal meggyőzze az olvasót arról, hogy érdemes tovább foglalkoznia a témával. Tehát első bemutatkozó anyagként ideális.
„Én nagyon hasznosnak tartottam a félév során megismert témákat és sokat tanultam belőlük. Úgy indítottam a félévet, hogy nem volt még semmilyen konkrét vállalkozási ötletem, de a HSUP online kurzus első féléve ebben is segített, hiszen a legelején pont erről szól az első modul.” - meséli Nagy Zsuzsanna Gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató, aki idén vesz részt a HSUP-ban. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) tananyaga és webinárja mellett a BGE két saját programot is tartott a kurzus hallgatóinak: egy online webinárt meghívott startupperek részvételével és egy onepager-készítő tréninget „Így szépen lassan formálódni tudott az ötletem, és bár aggódtam eleinte, hogy mennyire fog ez számomra sikerülni, a végére minden kialakult és még élveztem is.” – mondja hallgatónk.
„A onepager összeállításakor jól át kellett gondolnom az ötletem alapjait, hogy eldönthessem, pontosan milyen információt akarok feltüntetni ezen az egyoldalas dokumentumon. Az ehhez kínált segédanyagok sokat segítettek és igazán elégedett lettem a végeredménnyel. Remélem, a kiválasztást végző zsűri is így véli majd.” – fűzi hozzá.
Van is miért szurkolni: amennyiben Zsuzsa benyújtott ötletét a BGE zsűrije a NIÜ-vel egyetértésben kiválasztja, csapatvezetőként dolgozhat tovább az ötlete fejlesztésén, immár mentori és ösztöndíj-támogatással. Azok a hallgatók, akik nem lesznek csapatvezetők, csatlakozhatnak egy, akár másik hazai egyetem HSUP-csapatához és tovább folytathatják a tanulást és vállalkozói képességeik fejlesztését. „Mindenkinek nagyon ajánlom ezt a tárgyat, hiszen saját ütemterv szerint lehet teljesíteni a teszteket, nagyon hasznos és releváns tudást biztosít, és még arra is van esély, hogy akár meg is valósítsd azt! Ráadásul a félév közben online lehetőség van érdekes előadásokat hallgatni, segítséget kapni és kapcsolódni a többiekkel.” – összegezte Zsuzsa az eddigi tapasztalatait.