Bemutatkozás
Egyetemi tanulmányaimat az ELTE politológia és történelem szakán végeztem, ahol történelem tanári (pedagógus) képesítést is szereztem. Ezek után a Corvinus Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Doktori Iskolájában folytattam doktori tanulmányaimat. Kutatásaim fókuszában a poszt-szovjet közép-ázsiai köztársaságok politikai rendszereinek összehasonlító vizsgálata állt, ebből írtam a disszertációmat is, amely később önálló monográfiaként is megjelent „Független államiság a poszt-szovjet Közép-Ázsiában” címmel. Ez utóbbi munkámért 2018-ban elnyertem a BGE Külkereskedelmi Karának tudományos díját. Fő kutatási területem azóta is az összehasonlító politológia, az állam és nemzetépítési, valamint demokratizálódási folyamatok a poszt-szovjet térségben, illetve Délkelet-Ázsiában. Kutatásaimhoz kapcsolódóan számos tanulmányúton és nemzetközi konferencián vettem részt, ösztöndíjasként hosszabb időt töltöttem Törökországban és Indonéziában. 2018 nyarán Indonéziában a BGE Keleti Üzleti Akadémiájának ösztöndíjasaként is kutathattam egy hónapig.
Kutatásaim eredményeit rendszeres jelleggel publikálom a hazai és nemzetközi szakmai folyóiratokban. Így jelentek és jelennek meg cikkeim többek között a Külügyi Szemlében, Politikatudományi Szemlében, a Nemzet és Biztonság valamint Society and Economy folyóiratokban. A tudományos munkákon kívül oktatási célú tananyag fejlesztésben is igyekszem közreműködni: én vagyok a szerzője a Politológia című egyetemi jegyzetnek, amely már két kiadást is megért (2005-ben és 2010-ben), és amely egyetemünk mindhárom karán kötelező irodalomként segíti a Politológia tárgy hallgatónak felkészülését.
2004 óta oktatok a Budapesti Gazdasági Egyetemen óraadóként, 2013 óta vagyok főállású oktató a Külkereskedelmi Karon (de tartok órákat áttanítóként a KVI Karon is). Elsősorban Politológiát, Gazdaságtörténetet valamint a „nemzetközi kapcsolatok” tárgykörébe tartozó tárgyakat (Az Európai Politika Aktuális Kérdései; Európai országok gazdasági és társadalmi fejlődése; Regionális tanulmányok) oktatok magyar és angol nyelven. Szűkebb kutatási területemmel a poszt-szovjet közép-ázsiai politikai rendszerekkel kapcsolatos témában rendszeres jelleggel tartok vendégelőadásokat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen valamint a Budapesti Corvinus Egyetemen is. Kutatási témáim kapcsán „szakértőként” számos alkalommal nyílt lehetőségem megszólalni többek között a Külügyi és Külgazdasági Intézet rendezvényein és a médiában (MTV, Euronews, Klubrádió, Pátria Rádió és a Civil Rádió műsoraiban).
Igyekszem aktívan részt venni a kutatási területeimhez kapcsolódó tudományszervezési tevékenységben és tudományos közéletben. Panelbeszélgetések résztvevőjeként és szervezőjeként több alkalommal is közreműködtem BGE-s tudományos rendezvényeken így a Kutatói Napokon, vagy a BGE Keleti Üzleti Akadémiájának konferenciáin. 2003 óta tagja vagyok a Magyar Politikatudományi Társaságnak is.