A Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karának Tanszékei, Kutatócsoportjai, Kibergazdaság Kiválósági Központja, oktatói számos nemzetközi és hazai kutatási projekteket valósítanak meg partnereikkel. A következőkben az utóbbi évek és a jelen néhány fontosabb projektjének partnerhálózatát mutatja be.
Oktatóink legújabb tudományos eredményeit bemutató videósorozatunk elérhető a kar YouTube csatornáján. Az eddig megjelent videók az alábbiak:
- Dr. Antalóczy Katalin – Dr. Gáspár Tamás - Dr. Sass Magdolna: A gyógyszeripari értéklánc sajátosságai »
- Dr. Buday Sántha Andrea: A kommunikációs jog és hálómodellje »
- Dr. Sáringer János (szerk.): Diplomáciai lexikon »
- Dr. Csekő Katalin: INternational COmmercial TERMS - magyarázatokkal »
- Dr. Polcz Károly: Speech Acts, Directness and Politeness in Dubbing American Television Series in Hungary »
- Dr. Zelena András: A betegség- és kezelésdokumentáló szövegek közösségivé válása az újmédiában »
- Dr. Gyene Pál: Független államiság a posztszovjet Közép-Ázsiában »
- Dr. Csonka Lászó: Egyetem-Üzlet együttműködés a gyakorlatban »
- Dr. Mérő Katalin: A fejlesztésfinanszírozás ellentmondásainak kezelése az EU keleti perifériáján - Fejlesztési bankok Magyarországon és Lengyelországban »
A Kibergazdaság Kiválósági Központ Ipar 4.0 és mesterséges intelligencia kutatásai során az Alpine Electronics Manufacturing of Europe, Ltd-vel, a Sanoh Magyar Ipari Gyártó Kft-vel, valamint a Microsoft Magyarország Kft-vel alakított ki tudományos együttműködést.
A Jövő Értékláncai Kiválósági Központ (JÉKK) azzal a céllal jött létre, hogy kutatásokat végezzen a globális értékláncok és beszállítói hálózatok jellemzőiről és jövőbeli fejlődési irányukról a hazai gazdaság fejlődése érdekében. A munkában a BGE mindhárom karának munkatársai részt vesznek, külsős munkatársakkal, doktorandusz és egyetemi hallgatókkal együtt.
Az Európai Bizottság, Horizont2020 kutatási és innovációs keretprogramja támogatásával megvalósult (2017-2019) Reminder H2020 projekt középpontjában azoknak a gazdasági, társadalmi, intézményes és politikai tényezőknek a feltárása állt, amelyek a munkaerő Európai unión belüli és kívüli szabad mozgását és az arról szóló nyilvános vitát formálják.
A konzorciumot az Oxfordi Egyetem vezette, a kutatásban a BGE Külkereskedelmi Kara mellett a Barcelonai Egyetem, a Bécsi Egyetem, a Göteborgi Egyetem, a Johannes Gutenberg Egyetem (Mainz), a Maastrichti Egyetem, az Uppsalai Egyetem, a Rey Juan Carlos Egyetem (Madrid), az European Journalism Center, az International Center for Migration Policy Development, a Kantar Public, A Migration Policy Development, a Kantar Public, a Migration Policy Center at the European University Institute és a Migration Policy Institute vett részt.