A Budapest Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karának kötődése a hazai és a nemzetközi üzleti szektorhoz erős, több évtizedes kapcsolati hálón nyugszik. A vállalati, intézményi együttműködéseink számos területen és formában vannak jelen az oktatási és tudományos életünkben.
Önvezető autók, beszédfelismerés, képfelismerés, szövegértelmezés, folyamatértékelés és becslések: a mesterséges intelligencia (artificial intelligence, A.I.) már az életünk számos területén jelen van, a lehetőségek tárháza szinte kimeríthetetlen. A mesterséges intelligencia térhódítása újabb fejlődési lehetőségeket nyit meg a gazdasági élet szereplői számára, ezért rendkívül fontosnak tartjuk, hogy hallgatóink is megismerjék alkalmazási lehetőségeit az üzleti életben. Ezen törekvésünk jegyében a Microsoft-tal való több éves szoros szakmai kapcsolatunkra építve Karunk csatlakozott a Microsoft AI Business School (Mesterséges Intelligencia Üzleti Iskola) programjához.
Ez a program mind hallgatóink, mind vállalati partnereink számára is számos előnyt nyújt:
A Kar vállalati kapcsolatai számára speciális kurzusokat fejlesztünk ki és hirdetünk meg rövidesen a Microsoft online tananyagára építve, amely a mesterséges intelligencia és a partnervállalat működési profiljának kapcsolódását segíti elő.
A duális képzés, azaz a munkatapasztalattal ötvözött tanulás során a hallgatók vállalati mentorok irányításával mélyítik el tudásukat egy-egy szakmaterületen. Két alapképzésben már több, mint 100 hallgatónk végzett ilyen formában. A képzésről részletek itt » és itt ».
Jelentkezési lehetőségek duális képzésre:
Siemens Zrt. és a Siemens Energy Kft. »
Waberer's International Nyrt. »
A vállalati tanszékeink az oktatás és a munka világának szorosabb összefonódását segítik elő. A közös oktatás mellett ezekkel a vállalatokkal kutatás-fejlesztési tevékenységet is folytatunk.
Vállalati tanszékeink:
A munkáltatókkal való együttműködéseink az alábbi formákban is megvalósulnak:
A londoni székhelyű CIPR a PR szakemberek nemzetközi szakmai szervezete, amely a PR és kommunikáció területeihez kapcsolódó felsőoktatási képzéseket akkreditálja, amennyiben azok szakmai tartalmának és oktatásának minőségét megfelelőnek találja. A BGE Kommunikáció és médiatudomány alapszakja az első CIPR által akkreditált képzés Kelet-Közép-Európában, elismerve azt, hogy a szak megfelel a szakma és a szektor elvárásainak!
A szak jelenlegi és jövőbeli hallgatói, akár magyar, akár angol nyelven tanulnak, mától jogosultak jelezni a szak nemzetközi szakmai elismertségét a jövőbeli munkaadóik felé. A hallgatók a CIPR tagjaivá is válhatnak a tagsági eljárás szabályainak betartásával, amely révén számos előnyhöz juthatnak, például szakmai anyagokhoz, szakmai tréningeken és eseményeken való részvételi lehetőségekhez.
A CIPR és a Kar rövid szakmai képzések kialakításán is dolgozik a régió szakemberei számára PR, marketing és a kommunikáció területén.