A szakmai gyakorlatodat külföldön végeznéd inkább? Szeretnél évfolyamtársaiddal külföldi tanulmányúton részt venni? A Külkeren nemzetközi lehetőségek egész sora vár Rád!
A Budapesti Gazdasági Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank együttműködésében létrejött Keleti Üzleti Akadémiai Központ (OBIC) a keleti nyelvtanfolyamok (japán, kínai, koreai, indonéz, vietnámi) és a távol-keleti interkulturális menedzsment tréning mellett egy féléves kelet-ázsiai mobilitási ösztöndíjat és kelet-ázsiai nyári egyetemi részvételi lehetőséget is kínál Neked!
Bővebb információ: https://www.obic-bbs.hu/
A Külker idegen nyelvű képzéseire (nemzetközi gazdálkodás alapképzés angol és francia nyelven, nemzetközi tanulmányok mesterképzés angol) nyelven nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterképzés angol nyelven) több mint 300 hallgató érkezik európai, ázsiai, amerikai és afrikai országokból. Tanulj Te is nemzetközi környezetben, fejleszd nyelvtudásod, ismerj meg más kultúrákat és szerezz barátokat!
A Nemzetközi Kapcsolatok Tanszék az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodájával együttműködésben az Európai Parlament támogatásával rendszeresen szervez külföldi tanulmányutakat, amelyekre a nemzetközi tanulmányok alap- és mesterképzéses, valamint a nemzetközi gazdálkodás szak gazdaságdiplomácia specializációs hallgatók pályázhatnak. 2015 és 2018 decemberében Strasbourgban, 2016-ban Bécsben, míg 2019 decemberében Brüsszelben és Luxemburgban jártunk, hogy a helyszínen több európai uniós intézmény, illetve nemzetközi szervezet működésével is megismerkedjünk.
Olvasd el Te is a brüsszeli-luxemburgi, vagy a strasbourgi tanulmányutunk hallgatói élménybeszámolóit:
http://www.külker.hu/strasbourgi-tanulmanyuton-vettek-reszt-a-nemzetkozi-tanulmanyok-szak-hallgatoi/
A BGE Külkereskedelmi Kara és a Josai Egyetem közötti cserekapcsolat keretében a Külkeres és a japán hallgatók évről évre más témákat kutatnak közösen, kollaborációs módszerrel. A felkészülés már 3 hónappal a japán kutatócsoport hazánkba érkezése előtt megkezdődik interneten keresztül, majd a hallgatók videokonferencián tehetnek fel kérdéseket egymásnak. A tíznapos magyarországi programon a magyar és japán hallgatói csoport szakmai előadásokat hallgat, múzeum-, intézmény- és vállalatlátogatást szervez, majd közös záróprezentáción, közönség előtt mutatja be a kutatási eredményeket.