A rektor az Egyetem első számú felelős vezetője és képviselője.
A Rektori Hivatal szervezési, koordinációs, igazgatási és adminisztratív, valamint a Rektori Tanács és a Szenátus üléseivel kapcsolatos szervezési és ügyviteli feladatokat ellátó funkcionális szervezeti egység.
A Márka Iroda feladata az Egyetem egységes megjelenésének, kommunikációjának biztosítása, a BGE központi marketing és PR eszközök koordinációja, valamint a kari és egyéb önálló szervezeti egységekhez kapcsolódó aktivitások szakmai támogatása.
A stratégiai rektorhelyettes felelős az egyetem stratégiájának megvalósításáért. Fő feladatai az ehhez kapcsolódó feladatok koordinálása és nyomon követése, a stratégiai jellegű kapcsolatok irányítása (üzleti partnerségek, alumni), az egyetem vállalkozásfejlesztési tevékenységének, valamint a harmadik missziós feladatokhoz (fenntarthatósági, esélyegyenlőségi és sport) kötődő szakmai tevékenység irányítása.
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
A Budapest LAB – Vállalkozásfejlesztési Iroda tudásmegosztással segíti a vállalkozói kultúra terjedését, erősíti a hazai kis- és középvállalkozásokat. A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) partnerségben a vállalkozásokkal stratégiai célját támogató műhely célja, hogy a közép-európai vállalkozásfejlesztés ismert kutató-, fejlesztő-, képző- és tudásszolgáltató bázisává („think tank”) fejlődjön.
A Budapest LAB hasznos információkkal, kutatásokkal és képzéssel segíti a vállalkozói kultúra terjedését és a hazai kis- és középvállalatok sikerességét.
Bekapcsolódik nemzetközi kutatási projektekbe, valamint alkalmazott kutatásokat végez, hogy a hazai vállalkozói szféra számára valóban fontos kérdésekre szülessenek válaszok. Az eredményeket pedig közérthetően teszi közzé, hogy mindennapi tudássá válhassanak.
Elindította a Családi Vállalkozás Kutatási Programot, amely Magyarországon elsőként vizsgálja e vállalkozói kör sajátosságait. A családi vállalkozások mellett kutatási témái között kiemelt figyelmet szentel a startupok, a szabadúszók, valamint a vállalkozás mentorálás területének.
Online magazinja, kiadványai és rendezvényei segítségével érdekes és fogyasztható módon, széles körben osztja meg a felhalmozott, a vállalkozói léthez kapcsolódó tudást.
Inspirációt nyújt a vállalkozást tervezőknek és vállalkozóknak, valamint képzéseket fejleszt a sikeres vállalkozáshoz szükséges témákban.
Az Üzleti Partnerség, Alumni Kapcsolatok Iroda feladata a BGE stratégiai céljainak támogatása, együttműködve az egyetem különböző szervezeti egységeivel és külső szereplőkkel.
Mint üzleti partnerségekért felelős iroda, felmérjük és bemutatjuk partnereink számára a BGE-n elérhető értékeket és szolgáltatásokat, együttműködéseket kezdeményezünk, végigvezetjük a szerződéskötések folyamatát, valamint aktívan részt veszünk a megvalósítási folyamatban is.
Alumni kapcsolatok irodaként a volt hallgatók közösségének fejlesztése a célunk, és azoknak a lehetőségeknek a biztosítása, melyeken keresztül a volt hallgatók bekapcsolódhatnak az egyetem oktatási, kutatási és közösségi életébe.
A Budapesti Gazdasági Egyetem Sport irodája 2021. augusztus 1-jén kezdte meg működését, folytatva a korábbi Testnevelési és Sportközpont által megkezdett munkálatokat. Az Iroda, a testnevelés órák mellett, nagy hangsúlyt fektet a tanórákon kívüli mozgásos, egészséggel kapcsolatos, valamint a versenyszintű tevékenységekre is, mellyel nem csak a hallgatóknak biztosítunk egyre több lehetőséget, hanem a dolgozóknak is.
Az oktatási rektorhelyettes felelős a minőségi képzés-oktatás színvonalának biztosításáért. Fő feladatai a minőségügyi és akkreditációs tevékenység irányítása, az oktatási tevékenység teljes körű szakmai koordinációja, az intézetek szakmai felügyelete, az oktatási tevékenység szervezése, és az adminisztratív teendők irányítása.
A BGE NYVK három vizsgarendszert működtet – az egynyelvű gazdasági kommunikáció, valamint a kétnyelvű üzleti, idegenforgalmi-vendéglátóipari szaknyelvi vizsgarendszereket –, melyekben államilag elismert szaknyelvi nyelvvizsga-bizonyítványok megszerzését teszi lehetővé alap- (B1), közép- (B2) és felsőfokon (C1). A vizsgák minden vizsgarendszerben szóbeli, írásbeli vagy komplex típusúak lehetnek, nyolc nyelvből tehetők vizsgák, ezek: angol, francia, japán, kínai, német, olasz, orosz és spanyol nyelv. E nyolc nyelvből az egyes szaknyelvi vizsgarendszerekben akkreditált és így vizsgára választható nyelvek száma eltér. A Vizsgaközpont évente három vizsgaidőszakot szervez és országosan 17 vizsgahellyel rendelkezik. A Vizsgaközpontunkban letehető egy- és kétnyelvű vizsgák mindegyike elfogadott a gazdaságtudományok képzési terület alá tartozó minden alapképzéses szakon.
Szervezeti egység saját oldala
Szervezeti egységei:
A tudományos és nemzetközi rektorhelyettes felelős a kutatási tevékenység felügyeletéért és a nemzetközi kapcsolatok erősítéséért. Fő feladatai a kutatási tevékenység koordinációja, a Doktori Iskola és a kiválósági központok felügyelete, a nemzetközi kapcsolatok felügyelete és erősítése, valamint a könyvtárak működésének szakmai irányítása.
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
Szervezeti egységei:
A BGE könyvtári hálózata az egyetem egyik legnagyobb szolgáltató egysége. Tevékenységükkel támogatják az egyetemi közösség minden tagját, mely igény szerint lehet az elmélyült egyéni tanulás tere éppúgy, mint a közösség találkozó helye. A BGE könyvtári hálózata 2000-ben jött létre, jelenlegi tagjai az egyetem három kari könyvtára és az Idegenforgalmi Szakkönyvtár.
Ellátja a doktori képzések szervezését, illetve saját igazgatási és ügyviteli feladatait. Tevékenysége során az Egyetem valamennyi karával, oktatási szervezeti egységével és vezetőjével együttműködik, különösen a doktori képzés szervezésével megbízott személyekkel. Vezetőjét az Egyetemi Doktori Tanács (a továbbiakban: EDT) választja meg és menti fel, és ennek alapján a rektor bízza meg, illetve vonja vissza a vezetői megbízását, továbbá gyakorolja a vezető és a dolgozók felett a munkáltatói jogokat.
A Gazdasági Igazgatóság az Egyetem gazdálkodási tevékenységét koordináló, irányító, szervező, végrehajtó, ellenőrző támogató szakmai szervezete, amely a rektornak közvetlenül alárendelten, a gazdasági igazgató vezetésével működik.
Szervezeti egység saját oldala
Szervezeti egységek:
A HR Igazgatóság az Egyetem humán tevékenységét koordináló, irányító, szervező, végrehajtó, ellenőrző támogató szakmai szervezete, amely a rektornak közvetlenül alárendelten, a HR igazgató vezetésével működik
Szervezeti egység saját oldala
Szervezeti egységek: