A rektor közvetlen irányítása alatt működő központi szervezeti egységek
A rektor az Egyetem első számú felelős vezetője és képviselője.
A rektor az Egyetem első számú felelős vezetője és képviselője.
A Rektori Hivatal szervezési, koordinációs, igazgatási és adminisztratív, valamint a Rektori Tanács és a Szenátus üléseivel kapcsolatos szervezési és ügyviteli feladatokat ellátó funkcionális szervezeti egység.
A Márka Iroda feladata az Egyetem egységes megjelenésének, kommunikációjának biztosítása, a BGE központi marketing és PR eszközök koordinációja, valamint a kari és egyéb önálló szervezeti egységekhez kapcsolódó aktivitások szakmai támogatása.
A Budapesti Gazdasági Egyetem Sport irodája 2021. augusztus 1-jén kezdte meg működését, folytatva a korábbi Testnevelési és Sportközpont által megkezdett munkálatokat. Az Iroda, a testnevelés órák mellett, nagy hangsúlyt fektet a tanórákon kívüli mozgásos, egészséggel kapcsolatos, valamint a versenyszintű tevékenységekre is, mellyel nem csak a hallgatóknak biztosítunk egyre több lehetőséget, hanem a dolgozóknak is.
Az akadémiai fejlesztési rektorhelyettesi felelős az oktatási rendszerünk humán aspektusainak fejlesztéséért, így különösen az akadémiai munkavállalói kör oktatásmódszertani fejlesztéséért, az értékelési rendszer, a minőség mérések, az akadémiai követelményrendszer és a hallgatói tehetséggondozás kezeléséért. Felügyeli a hallgatói önkormányzatok, illetve a hallgatói öntevékeny csoportok működését, továbbá biztosítja a Szakkollégiumok és a Tudományos Diákköri Tanács munkájának tudományos szakmai felügyeletét.
A Budapest LAB – Vállalkozásfejlesztési Iroda tudásmegosztással segíti a vállalkozói kultúra terjedését, erősíti a hazai kis- és középvállalkozásokat. A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) partnerségben a vállalkozásokkal stratégiai célját támogató műhely célja, hogy a közép-európai vállalkozásfejlesztés ismert kutató-, fejlesztő-, képző- és tudásszolgáltató bázisává („think tank”) fejlődjön.
A Budapest LAB hasznos információkkal, kutatásokkal és képzéssel segíti a vállalkozói kultúra terjedését és a hazai kis- és középvállalatok sikerességét.
Bekapcsolódik nemzetközi kutatási projektekbe, valamint alkalmazott kutatásokat végez, hogy a hazai vállalkozói szféra számára valóban fontos kérdésekre szülessenek válaszok. Az eredményeket pedig közérthetően teszi közzé, hogy mindennapi tudássá válhassanak.
Elindította a Családi Vállalkozás Kutatási Programot, amely Magyarországon elsőként vizsgálja e vállalkozói kör sajátosságait. A családi vállalkozások mellett kutatási témái között kiemelt figyelmet szentel a startupok, a szabadúszók, valamint a vállalkozás mentorálás területének.
Online magazinja, kiadványai és rendezvényei segítségével érdekes és fogyasztható módon, széles körben osztja meg a felhalmozott, a vállalkozói léthez kapcsolódó tudást.
Inspirációt nyújt a vállalkozást tervezőknek és vállalkozóknak, valamint képzéseket fejleszt a sikeres vállalkozáshoz szükséges témákban.
Az Üzleti Partnerség, Alumni Kapcsolatok Iroda feladata a BGE stratégiai céljainak támogatása, együttműködve az egyetem különböző szervezeti egységeivel és külső szereplőkkel.
Mint üzleti partnerségekért felelős iroda, felmérjük és bemutatjuk partnereink számára a BGE-n elérhető értékeket és szolgáltatásokat, együttműködéseket kezdeményezünk, végigvezetjük a szerződéskötések folyamatát, valamint aktívan részt veszünk a megvalósítási folyamatban is.
Alumni kapcsolatok irodaként a volt hallgatók közösségének fejlesztése a célunk, és azoknak a lehetőségeknek a biztosítása, melyeken keresztül a volt hallgatók bekapcsolódhatnak az egyetem oktatási, kutatási és közösségi életébe.
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
Az oktatási rektorhelyettes felelős a minőségi képzés-oktatás színvonalának biztosításáért. Fő feladatai a minőségügyi és akkreditációs tevékenység irányítása, az oktatási tevékenység teljes körű szakmai koordinációja, az intézetek szakmai felügyelete, az oktatási tevékenység szervezése, és az adminisztratív teendők irányítása.
Szervezeti egység saját oldala
Szervezeti egységei:
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
A tudományos rektorhelyettes felelős az Egyetem tudományos stratégiájának kidolgozásáért, a megvalósításáért, az Egyetemen folyó kutatási, kutatásszervezési és kutatástámogatási pályázati tevékenységért. Irányítja az Egyetem minőségbiztosítási tevékenységét, felügyeli a doktori képzést, az Egyetem kiadói tevékenységét, az intézmény belső és külső tudománykommunikációját, a tudományos rendezvényeket, az egyetemi honlap tudományos és minőségbiztosítási vonatkozású tartalomszolgáltatását.
A BGE könyvtári hálózata az egyetem egyik legnagyobb szolgáltató egysége. Tevékenységükkel támogatják az egyetemi közösség minden tagját, mely igény szerint lehet az elmélyült egyéni tanulás tere éppúgy, mint a közösség találkozó helye. A BGE könyvtári hálózata 2000-ben jött létre, jelenlegi tagjai az egyetem három kari könyvtára és az Idegenforgalmi Szakkönyvtár.
Ellátja a doktori képzések szervezését, illetve saját igazgatási és ügyviteli feladatait. Tevékenysége során az Egyetem valamennyi karával, oktatási szervezeti egységével és vezetőjével együttműködik, különösen a doktori képzés szervezésével megbízott személyekkel. Vezetőjét az Egyetemi Doktori Tanács (a továbbiakban: EDT) választja meg és menti fel, és ennek alapján a rektor bízza meg, illetve vonja vissza a vezetői megbízását, továbbá gyakorolja a vezető és a dolgozók felett a munkáltatói jogokat.
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
Szervezeti egység saját oldala (hamarosan)
Szervezeti egységek:
A Gazdasági Igazgatóság az Egyetem gazdálkodási tevékenységét koordináló, irányító, szervező, végrehajtó, ellenőrző támogató szakmai szervezete, amely a rektornak közvetlenül alárendelten, a gazdasági igazgató vezetésével működik.
Szervezeti egység saját oldala
Szervezeti egységek:
A HR Igazgatóság az Egyetem humán tevékenységét koordináló, irányító, szervező, végrehajtó, ellenőrző támogató szakmai szervezete, amely a rektornak közvetlenül alárendelten, a HR igazgató vezetésével működik
Szervezeti egység saját oldala
Szervezeti egységek:
A HR Adminisztráció Iroda ellátja az Egyetem HR adminisztrációs feladatait, mely többek között magában foglalja a vezetők támogatását emberi erőforrás gazdálkodási kérdésekben, az álláshelyek nyilvántartását és a kapcsolódó toborzási-kiválasztási tevékenységek koordinálását, a pályáztatások ügyintézést, illetve minden egyéb adminisztrációs feladatot, amely a munkavállalók jogviszonyának létesítésével, módosításával, illetve megszüntetésével kapcsolatos. A HR Adminisztrációs Iroda munkatársai intézik a foglalkozás-egészségügyi vizsgálatok kapcsán felmerülő teendőket, a szabadságkeretek kezelését és a cafeteria nyilatkoztatást is.