Az idei évben négy napon, négy témakör köré fognak csoportosulni a Moodle hét bemutatói: hasznos és egyszerű funkciók bemutatása, nem csak kezdőknek, a kibővült játékosítási és értékelési lehetőségek és a BGE-s jógyakorlatok, tapasztalatok köré.
Fontos cél számunkra, hogy a funkciók módszertani használatát is bemutassuk a technikai beállítások mellett. Az eseményt online tartjuk, a bemutatókról felvételt készítünk, hogy később is visszanézhetők legyenek. Az eddig megszokottakhoz hasonlóan egy Moodle kurzusfelület is társul az eseményhez, ahol a programokra lehet jelentkezni és további hasznos segédanyagokat fogtok találni. A bemutatók során lehetőség lesz kérdezni és kipróbálni a különböző funkciókat. A rákövetkező héten pedig egyéni online konzultációs lehetőséget biztosítunk, ahol személyre szabott tanácsadás keretében segítenünk a beállítások mellett a módszertani kérdésekben is. A programot úgy állítottuk össze, hogy azok is megtalálják a számukra érdekes bemutatókat, akik még csak ismerkednének a rendszerrel és azok is találjanak benne újdonságokat, akik már gyakorlottabb felhasználók.
A Moodle hét témái:
Első nap: Mindennapi Moodle
Bemutatjuk azokat a praktikus funkciókat, amiket érdemes beállítanod a kurzusaktiválás után. Megmutatjuk azokat a funkciókat, amikkel viszonylag kevés energia befeketéssel is látványos eredményt tudsz elérni és kényelmesebben tudod használni a felületet.
Második nap: Játékos Moodle
A nap folyamán bemutatjuk, hogy milyen játékosítási lehetőségeket rejt a Moodle.
Harmadik nap: Online értékelési lehetőségek a Moodle-ben
Tovább bővültek a lehetőségek az online értékelésre. Ezen a napon bemutatjuk a már ismert eszközök (teszt, beadandó) kibővült funkcióit, az értékelő táblák használatát és azokat a lehetőségeket, amikkel csökkenthetők a csalások.
Negyedik nap: Így használják a BGE-n a Moodle-t
Lezárásként oktató kollégák fogják bemutatni a Komplex Moodle pályázat keretében fejlesztett kurzusaikat és megosztják a fejlesztés és a használat során szerzett tapasztalataikat.