A hosszú évek óta eredményesen működő szakkollégium a karon fontos szerepet tölt be a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozásában.
A szakkollégium célja a hatályos kormányrendelet értelmében az, hogy „saját szakmai program kidolgozásával magas szintű, minőségi szakmai képzést nyújtson, segítve a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozását, közéleti szerepvállalását, az értelmiségi feladatokra történő felkészülés tárgyi és személyi feltételeinek megteremtését, a társadalmi problémákra érzékeny, szakmailag igényes értelmiség nevelését.” (24/2013. (II.5.) Korm. rendelet a nemzeti felsőoktatás kiválóságáról)
A szervezet a rendeletnek, a kar szellemének és a szakkollégium hagyományainak megfelelően végzi és alakítja ki szakmai programját. Tagjai számára az egyetemi képzés keretein túlmutató kurzusokat szervez, amelyek révén az érdeklődő hallgatók már tanulmányaik kezdetén elmélyülhetnek a kutatómunkában. Ehhez kapcsolódóan a tagok szakmai előadásokat, vitaesteket szerveznek, ahol napjaink izgalmas szakmai és közéleti kérdéseit vitathatják meg meghívott előadókkal. A cél az ismeretek mélyítése, az érdeklődés felkeltése és a kutatómunka iránti elkötelezettség kialakítása.
E komoly szakmai munkának köszönhetően a szakkollégium tagjai rendszeresen nyernek el olyan egyetemi és állami ösztöndíjakat, mint például a Felsőoktatási és Tudományos Ösztöndíj, vagy az Új Nemzeti Kiválósági Pályázat.
A szakkollégium tagjai minden évben jelen vannak a hazai és nemzetközi versenyeken legeredményesebben szereplő kari hallgatók között, továbbá szép sikereket érnek el az egyetemi szintű és az országos Tudományos Diákköri versenyen is.