Kiválasztott nyelv
    HU - Magyar
    Váltásnál az adott területre vonatkozó információkat fogsz látni.
  • EN - English
Hallgatói fiók

Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar

KVIK

Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar
KVIK
2021. április 8.
Nemzetközi online alumni-találkozó

A KVIK kezdeményezésre, március 3-án először tartottunk a BGE volt külföld hallgatói körében online találkozót Alumni Virtual Homecoming címmel.

Az eseményen résztvevő mintegy negyven hallgató (akik között a KKK-n végzettek is voltak) tucatnyi országból – Kína, Indonézia, Törökország, Jordánia, Bosznia-Hercegovina, Szlovákia, Ukrajna, stb. – csatlakozott. Dr. Neszmélyi György és Dr. Takács Dávid kari nemzetközi vezetők megnyitója után Dr. Kozár László előadására került sor, aki egyetemünk jelenlegi kihívásairól, illetve néhány, a volt külföldi hallgatók részére is nyitott nemzetközi eseményre – köztük a BGE Nyári Egyetemre – invitálta a hallgatóságot. A találkozó kötetlen beszélgetés formájában folytatódott, amelynek során a volt hallgatóknak lehetőségük volt röviden beszámolni arról, hogy hogyan folytatódott életük hazatérésük után. A felszólalók kivétel nélkül pozitív élményeikről, sikeres pályakezdésükről beszéltek: tanult szakmájukban el tudtak helyezkedni vagy további tanulmányokba kezdtek (pl. doktori iskolában), de vannak, akik a diplomácia területén, vagy rangos nemzetközi szervezetnél kaptak állást. A pozitív légkörben lezajlott találkozót reményeink szerint újabbak követik majd, de volt külföldi hallgatóinkat karunk jövőbeni online rendezvényein is szívesen látjuk.