Pannónia Program Kiválósági Ösztöndíj tanulmányi célú pályázati felhívás a 2024/25-es tanévben egy féléves hallgatói mobilitásra a Les Roches Global Hospitality School mesterképzésére
A BGE Nemzetközi Kapcsolatok és Mobilitási Irodája Pannónia Program Kiválósági Ösztöndíj pályázatot hirdet külföldön megvalósuló tanulmányi célú mobilitásra.
A jelenlegi pályázat során a turizmus és vendéglátás területén egyedülálló Les Roches partneregyetemünk mesterképzésére van lehetőség egy féléves hallgatói mobilitásra pályázni.
A PROGRAMRÓL
A mobilitás célja, hogy lehetővé tegye oktatási, nyelvi és kulturális tapasztalatok megszerzését egy partnerországbeli felsőoktatási intézményben. A tanulmányi célú mobilitásnak elő kell segítenie a hallgató tanulmányi előmenetelét és személyes képességeinek fejlesztését.
Az egy tanulmányi cikluson belüli (tanulmányi és gyakorlati) összesített mobilitási időtartam maximum 12 hónap lehet. A BGE Stipendium Hungaricum programban részt vevő hallgatói számára nem elérhető ez a lehetőség.
A tanulmányi mobilitás célja, hogy lehetővé tegye a hallgatók számára, hogy szakmai, nyelvi és kulturális tapasztalatokat szerezzenek egy másik ország felsőoktatási intézményben.
Mik a feltételek és a lehetőségek?
· A pályázónak oklevélszerzésre irányuló tanulmányokat kell folytatnia kizárólag MESTER képzésen és a Budapesti Gazdasági Egyetemen aktív jogviszonnyal kell rendelkeznie.
· Legalább két lezárt félév szükséges hozzá.
· A pályázat formai követelményeinek meg kell felelnie. A rangsorolás alapja a szakmai önéletrajz és a motivációs levélben hivatkozott tudományos és közéleti tevékenységre és nemzetközi aktivitásra vonatkozó igazolások.
· Rendelkeznie kell legalább B2-es nyelvtudással az oktatás nyelvéből.
· Egy képzési ciklusban maximum 6 hónap lehet az összesített mobilitási időtartam.
· A külföldi tanulmányok megkezdése előtt egy tartalmilag egyeztetett, írásbeli dokumentum megkötése szükséges (Learning Agreement).
· A mobilitás alatt végzett tevékenységnek illeszkednie kell a képzési tervbe, kapcsolódnia kell a tanulmányaihoz.
· A tanulmányi időszak végén a külföldi fogadóintézménynek igazolást kell kiadnia az elvégzett tanulmányi programról és eredményekről (Certificate of Study Period/Transcript of Records).
· Tanulmányi mobilitás esetén minimum 15 ECTS kredit teljesítése kötelező a fogadó intézményben.
· A Budapesti Gazdasági Egyetem biztosítja a lehetőséget a tanulmányi szerződésben vállalt, teljesített és igazolt tevékenységek teljes elfogadására.
· Ha egy hallgató kétszer sikeresen pályázik egymás utáni félévben és mindkétszer visszavonja pályázatát a nominálást követően, csak egy pályázati ciklus kihagyással adhat be újra pályázatot.
Hogyan és mikor lehet pályázni?
A Pannónia program tanulmányi mobilitási pályázatot a BGE online pályázati portálján lehet benyújtani.
A pályázatok benyújtási határideje:
- 2024.08.15 23.59 2024/2025 őszi félévében megvalósuló mobilitás esetén
- 2024.11.15 23:59 2024/2025 tavaszi félévében megvalósuló mobilitás esetén
A pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok:
1) Hivatkozott dokumentumok: TDK, OTDK I-III. helyezés vagy különdíj igazolása, egyéb kiemelkedő tudományos sport, művészeti vagy közéleti tevékenység igazolása, amennyiben releváns, valamint a fogadóország hivatalos nyelvének B2 szintű ismeretéről szóló nyelvtudás igazolása, amennyiben az nem a mobilitás megvalósításának nyelve.
Kérjük csatolni továbbá minden olyan dokumentumot, amelyre a motivációs levélben hivatkozás történik: külföldi hallgatók mentorálása, részvétel nemzetközi projektben, projektheti kurzusok, órai munka keretében online nemzetközi projektben való részvétel.
2) Releváns nyelvtudás igazolása: Kérjük, hogy nyelvvizsga bizonyítvány/bizonyítványok csatolását a pályázathoz. Ennek hiányában a szaknyelvi tanszék igazolását kérjük csatolni a mobilitás megvalósításához szükséges nyelvi szint eléréséről
3) Motivációs levél: A pályázat elbírálásának alapfeltétele egy megalapozott motivációs levél, amelyben kérünk kitérni az alábbiakra:
1. Érdeklődési területek és legfontosabb elért eredmények (kiemelkedő tudományos, sport, művészeti, kredittel elismert önkéntes vagy közéleti tevékenység). Kérjük kifejteni, hogy miért fontos a Pannónia programban való részvétel (Max 300 szó).
2. Korábbi nemzetközi tapasztalat bemutatása. (külföldi hallgatók mentorálása, részvétel nemzetközi projektben, projektheti kurzusok, órai munka keretében online nemzetközi projektben való részvétel stb.) (Max 300 szó).
4) Szakmai önéletrajz
A pályázat benyújtásával a pályázó hozzájárul, hogy a motivációs levél tartalmát a Budapesti Gazdasági Egyetemen a pályázat bírálatával megbízott munkatársai megismerjék és kutatási, illetve pályázatfejlesztési célra anonim módon felhasználják.
Kiválasztás szempontjai:
A motivációs levél és a szakmai önéletrajz alapján a Budapesti Gazdasági Egyetem erre a célra felállított bizottsága dönt a kiválasztásról. A kiválasztott hallgatók ezt követően részt vehetnek a fogadóegyetem által szervezett online interjún. Amennyiben a fogadóegyetem is megerősíti a jelentkezők elfogadását, úgy az ösztöndíj lebonyolítását a Nemzetközi Kapcsolatok és Mobilitás Iroda végzi.
Az ösztöndíjak a tervezett pályázati keretek figyelembevételével kerülnek megítélésre. Fontos, hogy a pályázat benyújtása előtt a tájékozódás a kiválasztott partner intézmény kurzusairól, az oktatás nyelvéről és a megélhetési költségekről.
Mely intézményekbe lehet pályázni?
Tanulmányi mobilitásra az általános felhívás keretében a Budapesti Gazdasági Egyetem Pannónia Program Kiválósági Ösztöndíj partnerintézményeibe lehet pályázni. A jelen felhívásban a QS világranglista szakterület szerinti 5. helyezett Les Roches Egyetem mesterképzésére jelentkezhetnek mesterképzésben aktív BGE-s jogviszonnyal rendelkező hallgatóink.
· A pályázó feladata a partner profiljának tanulmányozása, az elérhető releváns kurzusok alapján való döntéshozatal.
· Minimum B2-es, vagy azzal egyenértékű angol nyelvtudás.
· Jelen pályázati körben a 2024/25-as tanév őszi és tavaszi félévére lehet pályázatot benyújtani.
Mit fedez az ösztöndíj?
A Pannónia Kiválósági Ösztöndíj keretében elérhető:
1. Tandíj támogatás
2. Utazási támogatás
3. Lakhatási támogatás
A pályázat során a maximálisan megítélhető támogatás 10 M Ft. Felhívjuk pályázóink figyelmét, hogy az ösztöndíj nem minden esetben fedezi a teljes tandíj, utazási és megélhetési költségeket.
Kérdés esetén az alábbi email címen keresztül kérjük felvenni a kapcsolatok a Nemzetközi Kapcsolatok és Mobilitási Irodával: