- Iroda:1054 Budapest, Alkotmány utca 9-11.
- Épület:I. emelet, 121-es szoba
- Telefon:+36 1 374 6200
- Belső mellék:123
- Email:Domonkos.Endre@uni-bge.hu
Bemutatkozás
2002-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar történelem és politikaelmélet szakon végeztem okleveles történelem és politikaelmélet szakos bölcsész szakon kitüntetéses eredménnyel. 2006-ban szakokleveles Európa-szakértő végzettséget szereztem a Budapesti Corvinus Egyetem, Társadalomtudományi Kar BIGIS posztgraduális képzésén.
2004-ben felvételt nyertem a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Nemzetközi Kapcsolatok Multidiszciplináris Doktori Iskolába és doktori értekezésemet 2011-ben védtem meg. Doktori értekezésem címe a "Nemzetközi autonómia-modellek és kisebbségi kérdés: A katalán regionális autonómia és tapasztalatai" volt.
2010. szeptember 1-jétől a Budapesti Gazdasági Egyetem, Külkereskedelmi Kar Nemzetközi Kapcsolatok Tanszékének főállású oktatója és 2016. március 1. óta főállású kutatója (tudományos főmunkatárs) vagyok. 2017. szeptember 15. és 2018. június 30. között megbízott tanszékvezető voltam.
Négy idegen nyelven, angolul, németül, franciául és spanyolul beszélek. Angolul, németül és spanyolul előadói képességgel és publikációkkal is rendelkezem. A Budapesti Gazdasági Egyetemen az integrációs ismeretek és az Európai Unió közösségi politikái tantárgyakat magyarul és angolul, az Egyetemes és európai történelem I-II., Politológia tárgyakat magyarul, az Üzleti környezet az Európai Unióban pedig angolul és németül, valamint Magyarország kül- és külgazdasági kapcsolatainak fejlődése tantárgyak angolul oktatom.
Témavezető és témakiíró vagyok a Pécsi Tudományegyetem, Természettudományi Kar, Földtudományi Doktori Iskolában.
Publikációs tevékenységem az európai integráció és a nemzetközi autonómia-modellek kérdéskörének tanulmányozása mellett az Európai Unió mediterrán államainak (Franciaország, Spanyolország, Portugália) európai uniós és Latin-Amerika-politikájára, valamint Közép- és Kelet-Európa 1918 és 1945 közötti, továbbá második világháború utáni gazdaságtörténetének és gazdasági elmaradottságának vizsgálatára irányul.
2012-ben az Erasmus Mobilitási program keretében vendégtanár voltam a madridi San Pablo CEU University-n.
2012-ben DAAD kutatói ösztöndíjjal Hamburgban az Europa Kolleg, Institute for European Integration keretében foglalkoztam az európai uniós támogatások hatásaival Magyarországra és Németországra vonatkozóan.
2017-ben habilitáltam a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Interdiszciplináris Doktori Iskola, Európa és a magyarság a 18-20. században Doktori Program keretében. Habilitációs monográfiám címe "Közép- és Kelet-Európa gazdaságtörténete a két világháború között. A félperiféria és a világgazdasági folyamatoktól való elzárkózás" volt.
2016-ban elnyertem a Budapesti Gazdasági Egyetem, Külkereskedelmi Kar, Kari Tudományos díját tudományos szakcikk kategóriában.
2018-ban elnyertem Budapesti Gazdasági Egyetem, Külkereskedelmi Kar, Kari Tudományos díját tudományos szakkönyv kategóriában.
2012-től köztestületi tagja vagyok a Magyar Tudományos Akadémia Gazdaság és Jogtudományi Osztály, Politikatudományi Bizottságának.
2013-tól tagja vagyok a Magyar Külügyi Társaságnak.
2017-től tagja vagyok Magyar Közgazdasági Társaság Nemzetközi gazdaság szakosztályának.
Rendszeres résztvevője vagyok hazai és nemzetközi konferenciáknak.
2018-tól a Köztes-Európa, 2019-től a Geopolitikai Szemle folyóiratok szerkesztőbizottsági tagja vagyok.
Fogadóóra
Helye | I. emelet, 121-es szoba |
---|---|
Ideje | Szerda 15:15-16:15 |
Megjegyzés | e-mailben történő előzetes egyeztetés alapján |
Oktatott tantárgy(ak)
- Európai uniós ismeretek (magyar nyelven)
Szakmai életút
- 2011Doktori értekezés védése BCE Nemzetközi Kapcsolatok Multidiszciplináris Doktori Iskolában.
- 2012Erasmus Mobilitás egész életen át tartó tanulás program. Vendégtanár San Pablo CEU University-n Madrid
- 2012DAAD kutatói ösztöndíj (Forschungsstippendium). Hamburg, Europa Kolleg, Institute for European Integration
- 2017Habilitáció Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Interdiszciplináris Doktori Iskola, Európa és a magyarság a 18-20. században Doktori Program keretében.
- 2016Budapesti Gazdasági Egyetem, Külkereskedelmi Kar, Kari Tudományos Díj tudományos szakcikk kategória
- 2018Budapesti Gazdasági Egyetem, Külkereskedelmi Kar, Kari Tudományos Díj tudományos szakkönyv kategória
Kutatási területek
- Nemzetközi autonómia-modellek
- Katalónia, Spanyolország, Portugália európai uniós és Latin-Amerika politikája
- Közép- és Kelet-Európa gazdaságtörténete 1918 és 1989 között
- Az európai integráció fejlődése
Kiemelt publikációk
- Domonkos, Endre ; Schlett, András (2023): Inflation and Stabilisation in Central and Eastern Europe after World War II: The Case of Hungary WEST BOHEMIAN HISTORICAL REVIEW 13: 2 pp. 203-236.
- Domonkos, Endre (2022): Elecciones generales del 10 de noviembre de 2019 y sus consecuencias en España. ACTA HISPANICA - ACTA UNIVERSITATIS SZEGEDIENSIS DE ATTILA JÓZSEF NOMINATAE 27 pp. 239-249., 11 p.
- Domonkos Endre (2022): An ECONOMIC HISTORY of HUNGARY from 1867 Budapest, Magyarország: Pallas Athéné Könyvkiadó Kft. (2022)