- Iroda:1054 Budapest, Alkotmány utca 9-11.
- Épület:földszint, 10-es szoba
- Telefon:+36 1 374-6200
- Belső mellék:222
- Email:hubner.andrea@uni-bge.hu
Bemutatkozás
Az ELTE-n alapszakjaim anglisztika és történelem voltak, harmadik szakként 3 évig egyiptológiát tanultam Másoddiplomás képzésen a művészettörténet szakot, majd az Anglisztika tanszék Romantika és Modernizmus PhD képzését végeztem el szintén az ELTE-n. A Károli Gáspár Református Egyetemen pszichológia BA szakján szerzett diplomámat a Pécsi Tudományegyetem Szervezeti-és Szociálpszichológia MA képzése egészítette ki.
10 évig az ELTE Anglisztika tanszékén irodalmat, irodalomelméletet, angol történelmet és angol civilizációt-t tanítottam. Egy British Council ösztöndíjjal a University of Sussex-en eltöltött 1 éves kutatási időszak után kidolgoztam és bevezettem az akkor újnak számító orientalism ill. a postcolonial theory c. tantárgyakat is. Vallástörténeti és kultuszkutatásaimat a University of London-on töltött ösztöndíjas időszakban mélyítettem el. Egyik első tanulmányom Willima Blake oeuvre-jének gnosztikus elemeit vizsgálta.
A BGE THM-en több, mint 25 éve tanítok angol nyelven művelődéstörténetet, kulturális turizmust, szociológiát, néhány éve pedig saját tárgyként turizmus antropológiát és örökség interpretációt. A BGE KKK-n évekig diszlexia trénerként vezettem a Diszpont központot, melynek programját 2018-ban Európai Nyelvi Díjra jelölték.
2019-től a BGE Pedagógia tanszékén dolgozom, ahol társadalomtudományi témákat tanítok (művelődésszociológia, ifjúságszociológia, kultúraközvetítés és intézményei, szociológia angol ea. pszichológia angol ea.) 2019 óta a Milestone Institute-ban vagyok mentor és module leader, és felügyelő bizottsági tag az Interpret Europe European Association for Heritage Interpretation-nél.
Néhány éve érdeklődési területeimnek izgalmas metszéspontjává vált az örökség interpretáció és a látogatókutatás. 2019-ben fejeződött be egymásfél éves látogatókutatói projekt melyben a BGE képviseletében a KÖME-vel és a német Kon-Tiki Büro-val dolgoztunk a Deutsche Bundesstiftung Umwelt pályázati támogatásával. Rendszeresen részt veszek muzeológiai, múzeumpedagógiai, és ezzel kapcsolatos esélyegyenlőségi workshopokon. A BGE-n 2014-ben létrehoztam a- az Élménygazdaság kutatócsoportot, amelyre kiválósági támogatást nyertünk.2023 óta tagja vagyok a BGE CEVE Látogatógazdasági Kiválósági Központ kutatócsoportnak.
Vallástörténeti, valamint a Kelet-Nyugat dichotómia területein folytatott tanulmányaim elvezettek az interkulturális kommunikáció területeire, valamint a posztmodern kultuszok témájához. Legújabban utazóirodalommal és ennek kapcsán térelméletekkel, helyidentitással foglalkozom.
Sokféle kiegészítő képzést is végeztem, például a KÖME Heritage Interpretation kurzusát egy mediáció tanfolyamot a KRE-n, és egy gyászcsoport vezető képzést.
2017-ben rendeztem egy workshopot Tanulási nehézségek a nyelvtanulásban címmel, 2018-ban egyik szervezője voltam a Kőszegen rendezett Interpret Europe Heritage and Identity c. nemzetközi konferenciának, 2019-ben pedig az Értékeld a látogatót! című BGE-n rendezett első magyarországi látogatókutatói fórumnak.
Fogadóóra
Helye | online (Teams) |
---|---|
Ideje | Kedd 15:15 |
Megjegyzés | e-mailben történő előzetes egyeztetés alapján |
Oktatott tantárgy(ak)
- Általános és művelődésszociológia (magyar nyelven)
- Gasztronómiai alapismeretek (magyar és angol nyelven)
- Kulturális turizmus (angol nyelven)
- Marketingkommunikáció és fogyasztói magatartás (magyar nyelven)
- Művelődéstörténet (angol nyelven)
- Örökségturizmus (angol nyelven)
- Pszichológia (angol nyelven)
- Reklámesztétika és -lélektan (angol nyelven)
- Reklámesztétika és -lélektan (magyar nyelven)
- Research Project (angol nyelven)
- Szociológia (angol nyelven)
- Üzleti kommunikáció (magyar és angol nyelven)
Szakmai életút
- 1982-1987ELTE történelem szak, anglisztika szak
- 1982-1985egyiptológia szak, ELTE
- 1987-1992művészettörténet szak, ELTE
- 1993-1997PhD-képzés - romantika és modernizmus ELTE
- 2011-14pszichológia szak, KRE
- 2015-2017szervezeti és szociálpszichológia szak - PTE
- 2014örökséginterpretációs képzés - KÖME
- 2015mediációs képzés - KRE
- 2018gyászcsoport-terapeuta képzés
- 2018Deutsche Bundesstiftung Umwelt látogatókutató projekt
- 2019MOKK múzeumi esélyegyenlőségi projekt, évente 4-5 szakmai konferencián előadás, rendszeres szakmai recenziók és lektorálások szakmai lapoknak
- 1993-2002ELTE Anglisztika Tanszéken irodalom, irodalomelmélet, British Studies, Orientalism, Post-colonial theory oktatás, később az Andragógia Tanszéken kulturális turizmus
- 2019-mentor és module leader feladatok, Milestone Institute, humanities, art history division
Kutatási területek
- orientalizmus
- posztkoloniális elmélet
- ICC
- szociális reprezentáció
- kulturális emlékezet
- non-place
- lieu de mémoire
- posztmodern kultuszok
- filmturizmus
- összehasonlító vallástörténet
- ezoterikus hagyomány
- Blake studies
- kép és szöveg interakciók
- ikonológia
- gaze elméletek
- turizmus antropológia
- filmturizmus mint posztmodern kultusz
- örökséginterpretáció
- látogatókutatás