A hosszú évek óta eredményesen működő szakkollégium a karon fontos szerepet tölt be a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozásában.
A szakkollégium célja a hatályos kormányrendelet értelmében az, hogy „saját szakmai program kidolgozásával magas szintű, minőségi szakmai képzést nyújtson, segítve a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozását, közéleti szerepvállalását, az értelmiségi feladatokra történő felkészülés tárgyi és személyi feltételeinek megteremtését, a társadalmi problémákra érzékeny, szakmailag igényes értelmiség nevelését.” (24/2013. (II.5.) Korm. rendelet a nemzeti felsőoktatás kiválóságáról)
A szervezet a rendeletnek, a kar szellemének és a szakkollégium hagyományainak megfelelően végzi és alakítja ki szakmai programját. Tagjai számára az egyetemi képzés keretein túlmutató kurzusokat szervez, amelyek révén az érdeklődő hallgatók már tanulmányaik kezdetén elmélyülhetnek a kutatómunkában. Ehhez kapcsolódóan a tagok szakmai előadásokat, vitaesteket szerveznek, ahol napjaink izgalmas szakmai és közéleti kérdéseit vitathatják meg meghívott előadókkal. A cél az ismeretek mélyítése, az érdeklődés felkeltése és a kutatómunka iránti elkötelezettség kialakítása.
E komoly szakmai munkának köszönhetően a szakkollégium tagjai rendszeresen nyernek el olyan egyetemi és állami ösztöndíjakat, mint például a Felsőoktatási és Tudományos Ösztöndíj, vagy az Új Nemzeti Kíválósági Pályázat.
A szakkollégium tagjai minden évben jelen vannak a hazai és nemzetközi versenyeken legeredményesebben szereplő kari hallgatók között, továbbá szép sikereket érnek el az egyetemi szintű és az országos Tudományos Diákköri versenyen is.
2021-ben az EVK Szakkollégium által 22. éve megrendezett versenyen a Gundel Károly Gazdaságtudományi Szakkollégium az előző évekhez képest nem egy, hanem 4 teljesen önálló, csak szakkollégistákból álló csapattal képviseltette magát. A versenyen a résztvevők valódi esettanulmányokat feldolgozva és megoldási javaslataikat bemutatva bizonyíthatják gyakorlati tudásukat. A nagy érdeklődésre való tekintettel idén a BGE ismét belsős fordulót rendezett, melybe az induló 4 csapatunkból 3 tovább is jutott, azonban sajnálatos módon a szakkollégium egyik csapata sem jutott be a verseny döntőjébe. Mindazonáltal a csapatok tagjai rengeteg tapasztalatot szereztek a verseny során.
A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2021 februárjában megrendezte a XX. Tímár László Esettanulmányi Megoldó Versenyt, amelyen szakkollégiumunkból egy 4 fős csapat képviselte a kart, név szerint Schilling Helga, Szabó Dorottya, Galambos Gergő és Simon-Fiala Dániel. A verseny nevéből is adódóan egy esettanulmányra készültek szakkollégistáink, ám a szervezők sajnos valamilyen problémába ütköztek, így végül egy üzleti szimuláció keretében kellett a versenyzőknek óránként döntést hozniuk az adott vállalkozásuk kiadásait illetően. Az induló 12 csapat közül nem sikerült döntőbe jutniuk a szakkollégium hallgatóinak, de büszkék vagyunk rá, hogy egy ilyen hirtelen bekövetkezett változás ellenére is helyt álltak a versenyen.
Idén is részt vettek szakkollégistáink az Ecosim által rendezett online, üzleti szimulációs versenyeken, illetve ez évben helytállóbb „játékoknak” nevezni ezeket a szimulációkat. Egyénileg lehetett indulni mind a #makehistory játékban, mind pedig az újra gondolt K&H versenyen, ám ez utóbbinál az Egyetem megjelölésével a felsőoktatási intézmények versenyeztek egymással, s a legtöbb játékost indító Egyetem nyerhetett. A #makehistory karrierjáték főnyereményeit a legjobban teljesítők közül 3 fő részére sorsolták ki, s ezek egyike szakkollégiumunk hallgatója, Andrássy Bence lett.
A szakkollégium 4 hallgatója – Kiss Dóra, Szabó Dorottya, Galambos Gergő és Simon-Fiala Dániel – részt vettek a CBS nemzetközi esettanulmányi versenyen. A COVID-19 helyzet következtében a verseny online keretek között került lebonyolításra. A téma az IKEA áruházlánc logisztikai fejlesztései és környezettudatosabbá tételének elemelei köré épült fel. A csapatoknak egybefüggően 24 óra állt a rendelkezésükre a megoldásuk kidolgozására. Több száz nemzetközi indulóval közösen mérettettük meg magunkat és alkottunk egy kiváló tervezetet, ami végül egy hajszál híján, de mégsem volt elég a döntőbe jutáshoz.
A 2020/2021-es tanév második szemeszterében ismét megrendezésre került az EuroCHRIE elnevezésű, szállodai témájú nemzetközi verseny. Több, mint 16 csapat vett részt rajta, a világ számos országából. Szakkollégiumunk 2 tagja is részt vett a versenyen: Harangozó Flóra és Kolozsvári Krisztina, de rajtuk kívül még Viglási Roland és Molnár Csenge is a csapat tagjai voltak, a mentortanár idén is Karakasné Dr. Morvay Klára tanárnő volt. A versenyben érdekes volt megtapasztalni, hogy mennyire befolyásolja az adott szálloda működését a versenytársak döntése, valamint jó volt megfigyelni a különböző országok döntési stratégiáit is.
A BeKVIKer egy középiskolásoknak szóló országos esettanulmányi verseny, amely a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Karán működő Gundel Károly Gazdaságtudományi Szakkollégium szervezésében valósult meg a 2020/21-es tanévben harmadjára. A verseny alapvetően közismereti és gazdasági témaköröket érint, de elsősorban a kreatív problémamegoldásra helyezi a hangsúlyt. Három fordulóból áll, amelyből az első kettő online zajlik, a döntőnek pedig hagyományosan a Budapesti Gazdasági Egyetem biztosít helyet, idén a járványra való tekintettel viszont a döntő is online került lebonyolításra. A versenyre 10-12. osztályos középiskolai diákok jelentkezhetnek 3 fős csapatokban, a részvétel semmilyen szakmabeli előismeretet nem igényel. A verseny kb. 150 középiskolás diákot tudott megszólítani. Idén 13 szakkollégiumi tagunk vett részt a szervezésben, az első forduló november 22-én zárult, melynek keretében a csapatoknak feleletválasztós kérdéssort kellett kitölteniük, valamint kreatív feladatot is kaptak. A második forduló a továbbjutó 20 csapattal november 29. és december 13. között zajlott, ahol a csapatoknak egy turisztikai esettanulmányt kellett megoldaniuk az Aquincum Hotel Budapest jóvoltából. A 10 döntős csapat a 2021. január 22-én megrendezett döntőn tudta prezentálni a turisztikai eset megoldása mellett a döntőre kapott kereskedelmi témájú esettanulmányhoz készített javaslatait, mely utóbbit a Munch, élelmiszerpazarlás ellen küzdő platform szponzorált.